Ekonomika
Bizness

​Norvik Banka atbild par “vēršanos pret Latviju”3

Norvik banka. Reuters/LETA

Mēs nevēršamies pret Latviju, gribam vienlīdzīgu attieksmi, paziņojumā uzsvērusi Norvik Banka, par kuru vakar premjers Māris Kučinskis (ZZS) un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola teica, ka šīs bankas vadības aktivitātes uzskata par provokāciju un vēršanos pret valsti.

“Tas, ko Norvik banka patlaban dara, ir provokācija,” izteicās M. Kučinskis.

Banka un tās kontrolējošie akcionāri ir vērsušies šķīrējtiesā Vašingtonā “pēc negodīgas, patvaļīgas, nepareizi motivētas un nepamatotas regulatīvās pieejas, ko attiecībā pret banku īstenoja iestādes pretēji Latvijas pienākumiem saskaņā ar starptautiskajām tiesībām”.

“Jānodala viens konkrēts juridisks disputs starptautiskajā tiesā vai tiesībsargājošo iestāžu aktivitātes citos procesos no ikdienas darba un pakalpojumiem, ko izmanto klienti. Un mūsu ikdienas sadarbība ar klientiem ir ļoti pozitīva un veiksmīga,” uzsver Norvik Bankas vadītājs Latvijā Olivers Bramvels.

Banka visu informāciju esot snieguši tiesībsargājošām iestādēm un cer, ka tās iespējami ātri un objektīvi veiks nepieciešamās darbības.

Norvik bankas lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs intervijā aģentūrai AP paziņoja, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs tur aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu, gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes.

Saistītie raksti

Rimšēvičs šos apgalvojumus kategoriski noliedz un uzskata, ka Guseļņikovs šādi cenšas ietekmēt Latvijas valsti, lai panāktu savu uzvaru prasībā par 200 miljoniem eiro.

Pēc aktīvu apmēra “Norvik banka” 2017.gada septembra beigās bija astotā lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati. “Norvik bankas” akciju kontrolpaketes īpašnieks ir Grigorijs Guseļņikovs.

LA.lv