Kultūra

Aleksandrs Viļumanis, Kristīne Luiīze Avotiņa, Ieva Melgalve 0


Māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa uzrunā klātesošos sava 2013.gada kalendāra prezentācijas pasākumā.
Māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa uzrunā klātesošos sava 2013.gada kalendāra prezentācijas pasākumā.
LETA

IEVA MELGALVE, rakstniece

1. Ceturtdien, 26. septembrī, 19.00 Jāņa Rozes grāmatnīcā (Blaumaņa ielā 31) notiks grāmatu kluba “Pie grāmatnieka kunga” pirmā tikšanās. Šādi pasākumi vienmēr pārsteidz ar dažādu skatījumu uz grāmatām un to kvalitāti un 
papildina lasāmo grāmatu plauktus.

2. Andra Zeibota “Okeāniskais es”. Visu ziemu lasāma grāmata, vismaz tad, ja to turpināšu lasīt pa mazam gabaliņam. Līdz šim tā ir pārsteidzoši precīzi sabalsojusies ar to, kas mani pašu interesē gan savā pasaulē, gan tās attiecībās ar ārpasauli.

3. Franciskas Ermleres “Rīgas zīmoga alķīmija”. Dažos vakaros izlasāma grāmata, vismaz tā sola detektīvsižets mākslinieku vidē un pieredzējušās autores (viņa labāk pazīstama kā Franciska Cimare) labā valodas izjūta.

ALEKSANDRS VIĻUMANIS, diriģents

1. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra jaunās koncertsezonas atklāšanas koncerts piektdien, 27. septembrī, Lielajā ģildē. Manuprāt, pareiza politika – atklāt sezonu ar latviešu autora darbu, šoreiz Jura Karlsona skaņdarbu “Sids”. Interesants ir krievu diriģents Vladimirs Fedosejevs, augstas raudzes mākslinieks, Pētera Čaikovska Lielā simfoniskā orķestra galvenais diriģents, ar kuru pats esmu sadarbojies vairākas reizes. Egils Siliņš – izcils mākslinieks, kuru klausīties Rīgā vienmēr ir lieli svētki.

2. Dailes un Nacionālā teātra jaunās sezonas izrādes. Noteikti vajag iet uz mūsu teātriem, kur strādā ļoti labi un interesanti mākslinieki. Personīgi vēlos noskatīties “Vējiem līdzi” izrādi Dailes teātrī (28.09. un 29.09.). Tajā galvenajā Skārletas lomā ir mūsu ģimenē iecienītā māksliniece Kristīne Nevarauska – ar prieku vērojam viņas izaugsmi.

3. Ja vēlaties labu garastāvokli, pārlasiet Džeromu K. Džeromu, kā to laiku pa laikam daru es – un ne tikai slavenos “Trīs vīrus laivā”, latviski tulkoti ir arī citi šā lieliskā autora darbi. Iesaku, jo mūsdienās bez dzīvesprieka ir pagrūti.

KRISTĪNE LUĪZE AVOTIŅA, māksliniece

1. Balets “Gulbju ezers” Latvijas Nacionālajā operā (25.09). Operas vai baleta apmeklējums man vienmēr nozīmē svētkus. Brīdis, kad paceļas priekškars un ieskanas pirmās mūzikas taktis, manī rada viegli sapņainu sajūtu. Bieži domāju, ka arī savās gleznās vēlētos radīt tādu brīnuma izjūtu, kad no skaistuma aizraujas elpa!

2. Noteikti iesaku doties uz kinoteātri “Splendid Palace”, lai noskatītos kādu Vudija Allena filmu. Mana favorīte jau gadiem ilgi ir “Vikija, Kristīna, Barselona”, jo pati esmu kādu laiku dzīvojusi Barselonā. Filmu esmu redzējusi vismaz desmit reižu, bet ikreiz manī raisa smaidu cilvēciskās un tik reālās dzīves situācijas, ko Vudijam ir izdevies izspēlēt ar izcilo aktieru ansambli.

3. Izrāde “Ziedonis un Visums” Jaunajā Rīgas teātrī. Izrāde, ko noteikti skatītos vēlreiz, kaut vai tās epizodes dēļ, kurā uz skatuves parādās ēzelītis. Izrādē katrs var atrast gabaliņu sevis. Skatoties bieži radās sajūta, ka esmu atgriezusies bērnībā, un pāris reižu noraudāju aizkustinājuma asaras. Iesaku izvēlēties vietu pirmajā rindā.

LA.lv