×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

1–2–3 mana nedēļas izvēle


Vensko_KZ

SANDRA VENSKO, 
rakstniece:

1. Gleznotājas Maijas Tabakas personālizstāde Rīgā Vīna studijā, Stabu 30. Katra gleznotājas personālizstāde man allaž atgādina par sievietes vienlaikus spēku un vājumu sadzīvē un mākslā. Izstāde vērtējama kā svarīgs notikums ikvienam mākslas cienītājam pirmssvētku laikā, kas uzburs īpatni smalku noskaņojuma krāsu un garšu buķeti.

2. “Fedja. Teodors. Tulio”, iznākusi apgāda “Mansards” sērijā “Kino rakstu bibliotēka”. Grāmata, kas atklāj noslēpumainu un spēcīgu personību Ziemeļvalstu kino –Teuvo Tulio (īstajā vārdā Teodors Tugajs). Vērts izlasīt šo estētiski smalko grāmatu, pievēršot uzmanību arī grāmatas ilustratīvajam, mākslinieciskajam noformējumam.

3. Ne tikai liepājnieki, arī viesi un tūristi, kas ierodas Lejaskurzemē, svētku priekšvakarā Liepājas teātrī var noklausīties koncertuzvedumu “Dvēseles pagalmā”, kurā skan dziesmas latviešu valodā un ziemīgas noskaņas uzbur teju visi Liepājas teātra aktieri. Pirmssvētku īpašo auru koncertam šogad piešķir saksofonists Artis Gāga (17. – 22. decembrī.)

JURĢIS SPULENIEKS, 
aktieris
Spulenieks_leta

1. “Minga rēgi” klubā Depo (28. janvārī). Prieks par Spēlmaņu nakts balvu izrādei. Šobrīd priecīga notikuma dēļ kursabiedreni Lauru Siliņu uz laiku aizstās cita kursabiedrene – Ance Muižniece. Jauna partnere – jaunas vēsmas izrādei, tādēļ iesaku izrādi vēlreiz noskatīties arī tiem, kas to jau redzējuši.

2. “Zojkina kvartira” Valmieras teātrī. Izrāde patīkami pārsteidza un atstāja pēcgaršu vairāku vakaru garumā. Brīnišķīgi aktieru darbi, saturā – izmisīga vēlme pēc cilvēciskas dzīves, kas ir tik saprotama, ka katrs spēj ar to identificēties (18. un 19. janvārī).

3. Rēzijas Kalniņas un Ulda Marhilēviča Ziemassvētku koncerts “Mana roka tavējā” Sv. Pētera baznīcā (22. decembrī). Rēzija ir viena no apbrīnojamākajām latviešu aktrisēm ar gana sarežģītu dzīvi, tādēļ domāju, ka viņa izcili spētu ar savu personību sagādāt aizkustinošus mirkļus. Tā kā pats esmu no Kuldīgas, liels prieks, ka šo koncertu varēs dzirdēt arī Kuldīgas Sv. Annas baznīcā (28. decembrī).

LIENA ŠMUKSTE, 
režisore un aktrise


Smukste_leta1. Izrāde bērniem “Baltā grāmata” “Dirty Deal Teatro” (21. un 22. decembrī). Brīnišķīga iespēja bērniem kopā ar vecākiem izbaudīt latviešu literatūras klasikas darbu – kopā ar Janci ieskatīties pagātnē un Jaunsudrabiņa pasaulē.

2. Dejas izrāde “Cik tuvu?” Ģertrūdes ielas teātrī (18. decembrī ) – horeogrāfe Elīna Breice, dejotāji Evita Birule un Edgars Šļakota. Interesanti, kā caur deju, kustību, žestiem var parādīt dzīves situācijas, ko veido divu cilvēku kopā būšana, dzīvošana, līdzās pastāvēšana. Deja ir brīnums, ko cilvēks spēj radīt, izmantojot savu ķermeni.

3. Koncerts “Ziema. Balsis. Svētki” Sv. Pestītāja (Anglikāņu) baznīcā (22., 23., 25. decembrī). Piedalās jauniešu koris “Balsis”, ērģelniece Kristīne Adamaite, instrumentālais ansamblis Raimonda Meldera vadībā un dziedošie klausītāji. Diriģents Ints Teterovskis. Baudījums ausīm un dvēselei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+