×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

1–2–3 mana nedēļas izvēle

Foto - LETAFoto - LETA

INGA ĀBELE, rakstniece: 
1. Miķeļa Fišera izstāde “Lielviela” izstāžu zālē “Arsenāls”. Izstāde ir savdabīga pasaule, kurā ir vērts uz brīdi iedzīvoties, vienalga, vai tā patīk vai ne. Tajā daudz interesanta un netrūkst vielas pārdomām. 

2. Izrāde “Kartupeļu ēdāji” neatkarīgajā teātrī “Dirty Deal Teatro”. Tā ir jaunās talantīgās rakstnieces un dramaturģes Agneses Rutkēvičas lugas “Ūdenspistole” iestudējums. Luga jau guvusi lielu atzinību, bet šis eksperimentālais iestudējums sola vēl daudz jaunu atklājumu. Agnese raksta par Latvijas lauku vidi, kurā pati uzaugusi, tāpēc izrāde noteikti parādīs jaunu Latvijas šā brīža situācijas ainu.

3. Paula Bankovska sarakstītā Otto Rolava biogrāfija “Viens ar Kantu. Otto Rolava dzīve”. Pauls Bankovskis ir gan lielisks pētnieks, gan stāstnieks. Šī grāmata ir dziļš un saistošs pētījums par Otto Rolava personību un Latviju divdesmitā gadsimta sākumā.

Skulme_letaKrone_8

DŽEMMA SKULME, 
gleznotāja: 
1. Ingas Gailes dzejoļu krājums “Migla”. Inga Gaile ir viena no jaunajiem dzejniekiem, kuru rakstītais man vienmēr patīk. Bija laiks, kad dzeja veidoja visas mūsu sabiedrības auru un sniedza tās garīgās vērtības, kuras katram pietrūka, – 
mīlestību, brīvību. Tagad jauno dzejnieku darbi gandrīz vairs neparādās periodikā un par tiem nerunā. Taču tas ir nepareizi, jo ir daudz labas jaunas latviešu literatūras, kam ir vērts sekot līdzi.

2. Izstāde “Gada glezna” mākslas galerijā “ASŪNA”. Izstāde atspoguļo parādības šā brīža Latvijas mākslā, ko ir vērts izcelt. Arī citkārt Agijas Sūnas mākslas galerijas tematiskajās izstādēs var redzēt spilgtākās parādības mūsu šodienas mākslā.

3. Izrāde “Vectēvs” Jaunajā Rīgas teātrī. Šī ir izrāde, kurā es piedzīvoju brīnumu – redzēju, kā manu acu priekšā bez friziera vai grimētāja pieskāriena viens cilvēks pārtop pavisam citā. Man mute palika vaļā, vērojot, cik pilnīgi acumirklī Vilis Daudziņš pāriet no viena tēla citā.

 

 

 

 

Teterovskis_letaTrifanova_8INTS TETEROVSKIS, 
jauniešu kora “Balsis” vadītājs:
 1. Izrāde “Venēcijas tirgotājs” Latvijas Nacionālajā teātrī. Ar nepacietību gaidu šā iestudējuma pirmizrādi mēneša beigās, jo tas būs jaunā daudzsološā režisora Aika Karapetjana pirmais uznāciens uz lielā teātra skatuves. Tas sola pārsteigumus. Paaudžu nomaiņa un jaunas vēsmas nāk tikai par labu katrā mākslā.

2. Aigara Graubas spēlfilma “Sapņu komanda 1935”. Iesaku šo filmu noskatīties katram, kurš to vēl nav redzējis. Man ļoti patīk, ka iepretī vairākumam latviešu kino, kas cenšas atspoguļot problēmas vai vēstīt ko skumju, šī filma ir par veiksmes stāstu. Prieks arī par tās lielo popularitāti Latvijas skatītāju vidū.

3. Grupas “Astro’n’out” albums “Lauvas”. Albums ir viens no pēdējā laika kvalitatīvākajiem latviešu mūziķu veikumiem. To iesaku gan kā muzikālu notikumu, gan grāmatu, jo dziesmām ir arī ļoti labi teksti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+