×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2013
Drukāt

7 labas lietas

Zvaigznes

GRĀMATA. Autoru tandēms Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla savā kopdarbā "Trīs zvaigznes" stāsta par ģeniālo tēlnieku, Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu, kā arī daudzu citu izcilu tēlniecības darbu meistaru Kārli Zāli. Grāmatas autori centušies atrast visu iespējamo vēsturisko materiālu par slavenā tēlnieka dzīvi, arī par mākslinieku bohēmām un trakulībām. Grāmatu izdevis apgāds "Zvaigzne ABC".

GRĀMATA

Autoru tandēms Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla savā kopdarbā “Trīs zvaigznes” stāsta par ģeniālo tēlnieku, Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu, kā arī daudzu citu izcilu tēlniecības darbu meistaru Kārli Zāli. Grāmatas autori centušies atrast visu iespējamo vēsturisko materiālu par slavenā tēlnieka dzīvi, arī par mākslinieku bohēmām un trakulībām. Grāmatu izdevis apgāds “Zvaigzne ABC”.

FILMA

Par Velsas princesi Diānu jau ir uzņemtas vairākas filmas, un noteikti, ka jaunā – režisora Olivera Hiršbigela veidotā biogrāfiskā filma “Diāna” – nebūs pēdējā. Šajā kinodarbā atainoti princeses Diānas pēdējie divi dzīves gadi un viņas kaislīgās attiecības ar mūža pēdējo mīlestību. Paši angļi gan šo filmu esot uzņēmuši visai vēsi. Laikam tāpēc, ka vēl aizvien jūtīgi uztver visu, kas saistīts ar princesi Diānu. Galvenajā lomā Naomi Votsa. Filma skatāma vairākos Latvijas kinoteātros.

IZSTĀDE

Galerijā “Daugava” aplūkojama mākslinieka Jāņa Andra Oša noskaņām bagāta izstāde “Tīreļi, purvi un dumbrāji”. Gleznu autors uzskata, ka mūsdienu civilizētajā pasaulē neskartie purvi, tīreļi un dumbrāji uztverami kā harmoniski veldzējoša oāze. Tur vērojama ne ar ko nesalīdzināma, skaudra un šķietami nabadzīga augu valsts. Šī pieklusinātā, paskarbā vide iedvesmoja otas meistaru notvert un paust savas noskaņas no dzīves kņadas attālinātajā purva pasaulē. Izstāde vērojama līdz 9. novembrim.

SARĪKOJUMS

Man nav saprotams, kā var pavēlēt kaut ko darīt tādiem brīvdomātājiem kā kaķiem. Taču unikālajā pasaulslavenajā Dmitrija Kuklačova izrādē “Mani mīļie kaķi”, kurā piedalās veseli piecdesmit dzīvnieki, var pārliecināties, ka kaķi spēj būt akrobāti, skeitbordisti, faķīri, ekvilibristi un kas tik vēl ne. 1. un 2. novembrī šī izrāde būs skatāma Rīgas Kongresu namā. Pēc tam – arī Liepājā, Ventspilī un Daugavpilī.

5. JAUNUMS

Pasakainajai akordeonistei Ksenijai Sidorovai iznācis jauns, pēc skaita otrais soloalbums “Fairy Tales”. Daudzi, kas dzirdējuši mākslinieces sniegumu, atzinušies: pirms tam nav nojautuši, ka no akordeona var izvilināt tik burvīgas skaņas. Albumā iekļauta čehu kinomūzikas autora Vāclava Trojana kompozīcija “Pasakas”, Grīga svītas “No Holberga laikiem” akordeona versija, Mendelsona “Skerco” no izrādes “Sapnis vasaras naktī” un citi skaņdarbi, kas lieliski atklāj akordeona plašās iespējas.

GARDI!

Spageti ar garneļu mērci ir sātīgs, sasildošs ēdiens ar Vidusjūras virtuves piegaršu. Pannā apcep sīpolu, ķiploku, pievieno konservētus sasmalcinātus tomātus savā sulā un laiciņu visu pavāra. Tad pievieno saldo krējumu, garšvielas un beigās – atkausētas, iztīrītas garneles. Izvāra spageti, ko pārlej ar šo mērci.

7. DĪZVES GUDRĪBA

“Dzīve ir skaista, mēdz teikt.

Nē, pasaule ir skaista,

Bet dzīve – kā kuram.”

Valdis Atāls

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+