×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

7 labas lietas. Iesaka Ilze Vītola (1)

Vetra_vaks

1. GRĀMATA Apgāds "Mansards" ar VKKF atbalstu izdevis Agra Redoviča sastādītu Marisa Vētras grāmatu "Atbalsis. Raksti un vēstules. Eiropā 1921 – 1946". Latviešu tenors, kura balss skanējusi gan mūsu, gan citos Eiropas opernamos, ir bijis arī labs vērotājs un veikls rakstītājs. Interesanti, ko kinokritiķis Agris Redovičs no Vētras pāri par tūkstoti rakstu būs atlasījis šajā krājumā. Būs arī aizraujoši izjust, kā divdesmit gados pieaug Marisa Vētras memuārista spējas un mainās izteiksmes veids. 


1. GRĀMATA

Apgāds “Mansards” ar VKKF atbalstu izdevis Agra Redoviča sastādītu Marisa Vētras grāmatu “Atbalsis. Raksti un vēstules. Eiropā 1921 – 1946”. Latviešu tenors, kura balss skanējusi gan mūsu, gan citos Eiropas opernamos, ir bijis arī labs vērotājs un veikls rakstītājs. Interesanti, ko kinokritiķis Agris Redovičs no Vētras pāri par tūkstoti rakstu būs atlasījis šajā krājumā. Būs arī aizraujoši izjust, kā divdesmit gados pieaug Marisa Vētras memuārista spējas un mainās izteiksmes veids.

2. FILMA

Uz tādiem dullajiem kā Juris Strenga turas pasaule vai vismaz klapkalnciemiešu vasaras. Jau desmit vasaras aktiera vadībā Klapkalnciemā top operu izrādes. To izvēli rosina kārtējā mūsu sabiedriski politiskās dzīves ķeza vai misēklis. “Turandota”, “Nabuko”, “Zelta zirgs” – Klapkalnciemā nekas nav neiespējams. , Režisores Līgas Gaisas dokumentālā filma “Tā dullā Strengas dēļ jeb vasara ar zelta teļu” kinoteātrī “Splendid Palace”.

3. SARĪKOJUMS

Jā, Dailes teātra 8. studijas audzēkņi nav velti desmit gadus skatuves dēļus deldējuši, smejot un aplaudējot domāju “Preilenītes” izrādē Dailes teātrī un arī cēsniekiem iesaku to noskatīties. Jauku un bezrūpīgu vakaru garantēs aktieri Lauris Subatnieks, Gints Grāvelis, Sarmīte Rubule, Aija Dzērve, Lauris Dzelzītis, Intars Rešetins, Aldis Siliņš un Āris Rozentāls.

4. IZSTĀDE

Ko gan nozīmē koncepta gleznas? Un kāpēc minēts arī gleznu gaismotāja vārds? Ilze Avotiņa: – Mans jaunais projekts ir ar fosfora krāsām, gleznas var redzēt gan gaismā, gan tumsā. Viena glezna dod divas iespējas. Lai fosfors tumsā mirdzētu, tas jāpabaro ar gaismu. Galerijā ir jārada gan tumsa, gan gaisma. Tāpēc būs aizkars, kas neielaidīs gaismu, un prožektori, kuri ik pa brīdim iedegsies, lai pabarotu gleznas ar gaismu…Tāpēc koncepta gleznas.

JAUNUMS

Ko gan es zinu par “Rīga 2014” programmu? Neko daudz. Tādiem kā man tirdzniecības centrā “Galerija Rīga” (Rīgā, Dzirnavu ielā 67) 1. stāvā atvērts Eiropas kultūras galvaspilsētas gada informācijas centrs. Tur var pajautāt par kādu no vairākiem simtiem kultūras un mākslas pasākumu, ko baudīsim nākamgad.

6.GARDI!

– Mēs nākam pie tevis ciemos, – atskan zvans. Jauki, tikai nav ar ko pacienāt, paužu rūpes. – Mēs nākam ar visu, – tā draugi. “Viss” izrādījās banāni, šokolāde un rieksti. Nu baigais cienasts, nodomāju. Bet tad viņi nomizotos un sagrieztos banānus apmērcēja izkausētā šokolādē un apviļāja sadrupinātos riekstos. Ietina folijā un uz brīdi ielika saldētavā, lai šokolāde ātrāk sastingtu. Kāds jauks saldēdiens bagātināja mūsu vakara sarunas! Un gaisā bija šokolādes aroms.

7. DZĪVES GUDRĪBA

“Ko tu man vari padarīt, aiz manis zvaigznes.”

Rainis

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+