×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

7 labas lietas. Iesaka Vija Beinerte

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

IZSTĀDE
 Dailes teātra Mākslas telpā apskatāma krāšņa un vērienīga izstāde "Teatrālās tekstilijas. Edītes Pauls-Vīgneres personiskais teātris". To nevar izstāstīt, tas ir jāredz! 


1. GRĀMATA

Katru viņa grāmatu gaidu kā satikšanos ar mīļoto. Ikvienam viņa vārdam piemīt krāsa, smarža un valdzinājums. Salmans Rušdi, “Lūka un dzīvības uguns”, apgāds “Atēna”. No angļu valodas tulkojusi Ingūna Beķere. Divējas izjūtas mani pārņem, to lasot: ļauties burvībai un pēc iespējas ātrāk iesūkt to sevī no pirmās līdz pēdējai lappusei, un – kaut šī grāmata nekad nebeigtos!

2. FILMA

Teksasas kovboju Ronu Vudrūfu satriec diagnoze – HIV pozitīvs. Dzīvot atlicis 30 dienu. Ir 1985. gads, ārsti nezina, kā cīnīties ar šo vīrusu, tādēļ Rons sāk pats meklēt legālus un nelegālus ārstēšanās veidus, atklājot, ko no pacientiem slēpj farmācijas industrija… Filma “Dalasas pircēju klubs” ir nevis par nāvi, bet dzīvi. Palīdzot gan sev, gan arī tūkstošiem citu HIV slimnieku, Rons nodzīvo 2557 dienas.

Fantastisks aktieru ansamblis – Metjū Makkonahijs, Džereds Leto, Dženifere Gārnere. Viena no 2013. gada labākajām filmām.

3. SARĪKOJUMS

Svētdien, 2. februārī, pulksten 19 Rīgas Kongresu namā muzicēs ķeltu mūzikas pirmā lēdija Moija Brenana un viņas leģendārā grupa “Clannad” .

4. IZSTĀDE

Dailes teātra Mākslas telpā apskatāma krāšņa un vērienīga izstāde “Teatrālās tekstilijas. Edītes Pauls-Vīgneres personiskais teātris”. To nevar izstāstīt, tas ir jāredz!

5. JAUNUMS

Smalks smaržu mākonītis apskauj manu plaukstas locītavu, atsaucot atmiņā kaut ko neparasti labu, kādu skaistu notikumu, vārdos neizsakāmu sajūtu, ko gribas satvert un piedzīvot vēl un vēl. Ai, cik salds, iesaucas viena mana draudzene. Ai, cik rūgts, iesaucas otra. Un abām ir taisnība, jo zīmola “Puredistance” jaunais aromāts “Black” katrā raisa ko savu. Kā noslēpums, kas pievelk, savaldzina un nelaiž vaļā.

6. GARDI!

Sarīvēju kartupeļus, pievienoju olu un auzu pārslas, nedaudz cietes, karoti krējuma, piemetu šķipsniņu sāls un sauju ķirbju sēklu. Gatavo masu ar karoti lieku sakarsētā eļļā un cepu, līdz plācenīši kļūst zeltaini brūni un ar kraukšķīgu maliņu.

Servēju ar ābolu biezeni, kam pievienots koriandrs un kanēlis. Dekorēju ar piparmētru lapiņām un ogām. Viegli, gardi!

7. Dzīves gudrība

“Ikviens var saskaitīt, cik sēkliņu ir ābolā, bet tikai Dievs spēj saskatīt, cik ābolu ir sēkliņā.”

Roberts Šullers

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+