×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2014
Drukāt

7 labas lietas iesaka Ilze Lavrinoviča

A-DZintare-360

GRĀMATA Izdevniecība "Nordik" laidusi klajā Annas Dzintares pirmo dzejas krājumu "Eju pa svešu ielu". Dzejniece dzimusi 1986. gadā, beigusi LU Filoloģijas fakultāti. 
 "Mulsinoša intuīcija, kas pāriet no viena dzejoļa otrā, taču agri vai vēlu pārliecina: šādas dzejas kādu laiku mums nav bijis. 
 Jebkura krāsa, nonākot līdz uztverei, kļuvusi melnbalta. Vienatnes un pustumsas dzeja," par šo krājumu teicis literāts A. Eipurs.


GRĀMATA

Izdevniecība “Nordik” laidusi klajā Annas Dzintares pirmo dzejas krājumu “Eju pa svešu ielu”.  Dzejniece dzimusi 1986. gadā, beigusi LU Filoloģijas fakultāti.

“Mulsinoša intuīcija, kas pāriet no viena dzejoļa otrā, taču agri vai vēlu pārliecina: šādas dzejas kādu laiku mums nav bijis.

Jebkura krāsa, nonākot līdz uztverei, kļuvusi melnbalta. Vienatnes un pustumsas dzeja,” par šo krājumu teicis literāts A. Eipurs.

FILMA

Kādā nemīlīgā, lietainā dienā, kad ārā nav ko darīt, varat doties uz kino “Citadele”, lai kopā ar bērniem sekotu līdzi zebriņas Humbas priekiem un nedienām. Humba pasaulē ieradās pa pusei svītraina, pa pusei balta. Un tieši tāpēc pārējo zebru bars viņu vaino tajā, ka sākas lielais sausuma periods. Tad zebriņa dodas pasaulē meklēt savas pazudušās svītras un atgūt zebru bara uzticību. Jauko filmiņu rādīs “Kino Citadele”, “Multikino”, “Cinamon” Rīgā, “Silverscreen” Daugavpilī, “Silverscreen” Rēzeknē (“Gors”), “Rio” Ventspilī, “Gaisma” Valmierā u.c.

 

SARĪKOJUMS

Cēsu pilsētas svētku laikā 26. jūlijā iecerēts lielkoncerts “Fono Cēsis”, kurā uzstāsies Latvijas mūziķi – grupa “Linga”, Miks Dukurs, “Band Mango”, Roberts Gobziņš, “Resnie putni”, “Dzelzs vilks” un Haralds Sīmanis. Izraēlu koncertā pārstāvēs popa duets “Bill & Murray” un elektroniskās mūzikas kvartets “Bonafide 3000”.

 

IZSTĀDE

Kad kāda diena jauka un saulaina, braucam uz Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju! Jo tajā apskatāmas desmit jaunas akmens un čuguna skulptūras un vairāki vides objekti. Muzejs atvērts ik dienu no pulksten 10.00 līdz 18.00. Varēsiet gan baudīt mākslu, gan kārtīgi izstaigāties!

JAUNUMS

“Tukuma piena” ražotajam “Baltais Shake” jogurtu kokteiļu klāstam šovasar pievienojies trešais – ar šokolādes garšu! Nekādas ķēpāšanās ar mikseri. Izņemiet pudelīti no ledusskapja, 15 sekundes enerģiski sakratiet, un dzēriens ir gatavs baudīšanai.

 

GARDI!

Četrām olām baltumus atdala no dzeltenumiem. Dzeltenumus kārtīgi saputo kopā ar 500 g biezpiena, 3 ēd. k. cukura, 2 ēd. k. ar kaudzi ne pārāk skāba krējuma, 2 ēd. k. kartupeļu cietes un 1 pac. vaniļas cukura. Baltumus saputo stingrās putās un kopā ar rozīnēm uzmanīgi iecilā biezpiena masā. Rozīņu vietā var izmantot svaigas dārza ogas. Tās var nemaisīt masā, bet pirms cepšanas pārkaisīt pāri. Cep cepeškrāsnī 170 grādos 40 līdz 50 min. Gardās kūkas recepti aizņēmos www.draugiem.lv no Augstkalnē dzīvojošās lieliskās saimnieces Inas Frīdbergas.

 

DZĪVES GUDRĪBA

Aizveriet durvis visām kļūdām, un nevarēs ienākt patiesība.

Rabindranats Tagore

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+