Mobilā versija
+6.8°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
7. februāris, 2014
Drukāt

7 labas lietas. Iesaka Ilze Vītola

sarkankok

GRĀMATA. Jānis Streičs: ''Ticu, ka mīlestības saldā smeldze un retro romantika ies pie sirds arī mūsdienu lasītājam.'' Tā režisors vērtē lietuviešu rakstnieka Vitauta Sirijos Gira (1911–1997) romānu ''Sarkankoka paradīze'' (tulkojusi Daina Avotiņa) par 20. gadsimta 30. gadu Kauņu. Izdevniecības ''Lauku Avīze'' jaunums.

1. GRĀMATA

Jānis Streičs: ”Ticu, ka mīlestības saldā smeldze un retro romantika ies pie sirds arī mūsdienu lasītājam.” Tā režisors vērtē lietuviešu rakstnieka Vitauta Sirijos Gira (1911–1997) romānu ”Sarkankoka paradīze” (tulkojusi Daina Avotiņa) par 20. gadsimta 30. gadu Kauņu.

Galvenais varonis Karols vēlas krāšņu dzīvi, sastop liktenīgās mūža sievietes un tiek ierauts pirmskara mutulī. Lietuviešu rakstnieks prot visu – gan spraigi rādīt notikumus, gan būt draugos ar ironiju un asprātību, gan eleganti palūkoties uz savu varoņu tuvākas saskarsmes mirkļiem.

2. FILMA

Oho – “Volstrītas vilkam” 5 nominācijas ASV Kinoakadēmijas balvai “Oskars”! Nav variantu, filma jāredz! Tās pamatā biogrāfisks stāsts par Volstrītas brokera Džordana Belforta (Leonadro di Kaprio) ārkārtīgo veiksmi un to, kas notiek, kad veiksme viņu pamet.

SARĪKOJUMS

Mani allaž ir saviļņojusi Zigfrīda Muktupāvela balss. Kad Uģis Roze dzied Imanta Kalniņa dziesmas, es, kā saka, ģībstu. Arī Andris Ērglis neatstāj vienaldzīgu. Un šai koncertā būs iespēja dzirdēt visus trīs. Un viņi dziedās Jāņa Lūsēna un Imanta Kalniņa dziesmas. Vai iespējams vēl kas dvēseliskāks?

4. IZSTĀDE

Ko dara māksliniece Vija Zariņa, ieraugot sasmalcinātas latu banknotes? Nolemj, ka tās ir kā radītas jaunu darbu tapšanai. Un viņai ir izdevies šo materiālu jaukā veidā savaldīt. Galerijā skatāmas arī klasiskajā eļļas tehnikā gleznotas sniegotas ainavas. Izstādi sauc “Sniegs un nauda”, kā smejies – tie abi izkūst ātri vien.

5. JAUNUMS

Turpmāk ceturtdienās izstāžu zāles apmeklētājiem tiks vairāki labumi: lētāka ieejas maksa izstādēs (EUR 1,42), ilgāks darba laiks (no 12 līdz 20), iespēja izglītoties un radoši pilnveidoties programmā “Es un māksla”.

GARŠĪGI!

Kaut ko karstu, asu, siltu! Jā, to sniedz šī gardā austrumnieku zupa! Vajadzēs buljona kubiņu, garneles, 100 g šampinjonus, 2 mazus čili piparus, 2 puravus, 1 citronu, dažas kabača šķēles, ingvera gabaliņu un zaļos lociņus. Sākumā buljonā pavāra sagrieztus čili piparus un ingveru, tad pieber kabača gabaliņus, purava ripiņas, sagrieztus zaļos lociņus un šampinjonus, beidzot piespiež citrona sulu. Zaļumi, sāls, melnie maltie pipari – pēc patikas.

DZĪVES GUDRĪBA

Sapņi – mazas sudraba karotītes, ar ko var paēst bez naudas.

Aleksandrs Čaks

Pievienot komentāru

Patriotiskas jubilejas svinības ar "Sesto jūdzi"Atzīmējot piecpadsmit gadu jubileju, 28. oktobrī Ādažu kultūras centrā pie klausītājiem dodas visvairāk titulētā kantri grupa "Sestā jūdze" ar patriotisku noskaņu caurvītu Vislatvijas jubilejas koncerttūri "Man citas zemes nevajag".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+