×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

7 labas lietas iesaka žurnāla “Mājas Viesis” žurnāliste Ilze Vītola

Plauka_1

GRĀMATA. Šķita, ka ar latviešu literatūru esmu pazīstama. Un, lūk, pļauka pašapziņai – Veras Volkēvičas "Pļauka" (Izdevniecība "Lauku Avīze"). Grāmata ir trīskāršs pārsteigums. Par nezināmo autori, kurai ar rakstniecību nav bijis nekāda sakara, tomēr viņas teksts ir brīnišķīgs un attieksme pret pasauli laipna. Par šā darba tapšanu, ko ierosinājis kāds čekists, lasot kratīšanā iegūto autores Latvijas laika dienasgrāmatu. Un par autores drosmi gan uzrakstīt, gan savu darbu aizsūtīt Imantam Ziedonim... Lasīju, baudīju un domāju: ko mēs zinām? Varbūt mūsu rakstniecībā ir vēl kādas neatvērtas gliemenes ar mirdzošu pērli viducī?

GRĀMATA

Šķita, ka ar latviešu literatūru esmu pazīstama. Un, lūk, pļauka pašapziņai – Veras Volkēvičas “Pļauka” (Izdevniecība “Lauku Avīze”). Grāmata ir trīskāršs pārsteigums. Par nezināmo autori, kurai ar rakstniecību nav bijis nekāda sakara, tomēr viņas teksts ir brīnišķīgs un attieksme pret pasauli laipna. Par šā darba tapšanu, ko ierosinājis kāds čekists, lasot kratīšanā iegūto autores Latvijas laika dienasgrāmatu. Un par autores drosmi gan uzrakstīt, gan savu darbu aizsūtīt Imantam Ziedonim… Lasīju, baudīju un domāju: ko mēs zinām? Varbūt mūsu rakstniecībā ir vēl kādas neatvērtas gliemenes ar mirdzošu pērli viducī?

FILMA

Dokumentāla filma “Ručs un Norie”. (Režisore Ināra Kolmane. Filmu studija “DEVIŅI”).

Filmā Uģa Prauliņa mūzika no albuma “Pagānu gadagrāmata”. No 5. līdz 11. jūnijam kinoteātrī “Splendid Palace”, Rīgā.

Antropoloģijas studente Norie Tsuruta no Japānas ierodas Latvijā, lai rakstītu maģistra darbu par suitu novadu. Te viņa satiek vienu no vecākajām suitu sievām Mariju Steimani, sauktu par Ruču… Filmas varoņu, režisores, operatoru, skaņas un montāžas režisoru izcilā kopdarbā radīts sirsnīgs un dziļš stāsts.

SARĪKOJUMS

“Viva Puccini!” un Maija Kovaļevska.

Rīgas Operas festivāls no 5. līdz 18. jūnijam Latvijas Nacionālajā operā. Uz operas skatuves atdzīvosies itāļu verisma (“vero” – īsts, patiess, it. val.) meistara Džakomo Pučīni darbi – jauniestudējumi “Manona Lesko”, “Vīlas”, jau iemīļoti uzvedumi “Bohēma”, “Manona Lesko”, “Madame Butterfly”, “Toska”. Skaistākās Pučīni operu ārijas koncentrētas Galā koncertā. Un kādas balsis – Maija Kovaļevska, Liene Kinča, Egils Siliņš, Hiromi Omura, Dmitrijs Popovs, Murats Karahans, Ēriks Fennels!

IZSTĀDE

“Likteņupe Daugava”.

Rasmas Bērziņas gleznu izstāde Andreja Upīša memoriālmājā Skrīveros, Daugavas ielā 58, līdz 30. jūnijam. Rasma Bērziņa (79) kopš bērnu dienām zīmējusi un visu darba mūžu mācījusi zīmēt Vīpenes un Liepenes skolēniem. Viņas gleznās Daugava met viļņus, meži šalc un ziedi smaržo.

JAUNUMS

Zinātnieki apgalvo, ka Ziemeļeiropas iedzīvotājiem saulē jāpavada vismaz 15 minūtes dienā. Taču pierādīts ir arī tas, ka atrašanās saulē var izraisīt bēdas, kas apdraud gan veselību, gan skaistumu. Tādēļ kosmētikas firma “Shiseido” piedāvā saules līnijas produktu klāstu tiem, kas vēlas sauļoties gudri. Lai ūdens kļūst par sabiedroto – tāda ir saules aizsarglīdzekļu jaunākās paaudzes “Shiseido Expert Sun Aging Protection” devīze. Šie produkti ir ne tikai ūdensnoturīgi, bet, saskaroties ar ūdeni, to iedarbība kļūst vēl jo efektīvāka. Peldoties jūrā, ezerā, upē vai baseinā, sportojot svaigā gaisā vai vienkārši sauļojoties mēs iegūstam papildu aizsardzību pret UV starojumu. Turklāt šie produkti arī mitrina ādu un aizsargā no oksidēšanās, proti, priekšlaicīga vītuma pazīmēm.

GARDI!

Rabarberu un banānu ievārījums.

Vajadzīgi: 8 lieli rabarberu kāti, 4 banāni, 500 g cukura, krustnagliņas, kanēļa standziņa, sarīvēta citrona miziņa.

Nelielā ūdens daudzumā savāra cukuru, kanēļa standziņu, dažas krustnagliņas un sarīvētu citrona miziņu, nokāš. Šajā sīrupā vispirms pavāra gabaliņos sagrieztus rabarberus, pēc brīža pievieno banānu gabaliņus un uz lēnas uguns apmaisot vāra, līdz ievārījums gatavs.

DZĪVES GUDRĪBA

Ir laiks strādāt un laiks mīlēt. Nekāda cita laika nav.

Koko Šanele

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+