×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. oktobris, 2015
Drukāt

7 labas lietas iesaka “Mājas Viesa” žurnāliste Ilze Vītola

LR_mani_sauc_Marite

GRĀMATA. Lietuviešu rakstnieka Alvida Šlepika skaudrais un emocionālais stāsts par vācu meitenes likteni Otrajā pasaules karā ir saviļņojis Lietuvas lasītājus, saņēmis augstas balvas, piedzīvojis neskaitāmas tirāžas un tulkojumus. Nu arī latviešu valodā labskanīgajā Dainas Avotiņas tulkojumā. Alvids Šlepiks "Mani sauc Mārīte". "Lauku Avīzes" izdevniecība.

GRĀMATA

Lietuviešu rakstnieka Alvida Šlepika skaudrais un emocionālais stāsts par vācu meitenes likteni Otrajā pasaules karā ir saviļņojis Lietuvas lasītājus, saņēmis augstas balvas, piedzīvojis neskaitāmas tirāžas un tulkojumus. Nu arī latviešu valodā labskanīgajā Dainas Avotiņas tulkojumā. Alvids Šlepiks “Mani sauc Mārīte”. “Lauku Avīzes” izdevniecība.

FILMA

Roberts de Niro tīmeklī

Vai tas ir viss? – domā septiņdesmitgadīgais atraitnis Bens Vitakers un atgriežas darba dzīvē. Taču kādā! Viņš kļūst par praktikantu tīmekļa modes vietnē, ko vada jauna un enerģiska būtne Džūlsa Ostina. Jāpalūkojas aktieru Roberta de Niro un Annas Hetavejas duetā. Komēdija “Praktikants”, “Kino Citadele”.

SARĪKOJUMS

Lieliski aktieri jaunā izrādē

Lolita Cauka un Uldis Dumpis, Anta Aizupe un Jānis Vimba, Ausma Ziemele, Līga Liepiņa, Arno Upenieks, Jānis Priedīte spēlē Ināras Sluckas izrādē Nacionālajā teātrī.

Bārnija Norisa lugas “Ciemiņi” darbība norisinās kādā Dienvidanglijas fermā, kur dzīvi laimīgā laulībā vada septiņdesmitgadnieki Edija un Artūrs. Pārim palīdzēt ierodas jaunā Keita…

IZSTĀDE

Vērienīgākā Latvijas akvareļu ekspozīcija Mākslas muzeja vēsturē.

Izstāde “Akvarelis Latvijā. 19. – 21. gadsimts” LNMM izstāžu zālē “Arsenāls” (Vecrīgā, Torņa ielā 1) līdz 13. decembrim.

JAUNUMS

“Shiseido” laboratorijās ir radīta skropstu tuša “Full Lash Volume Mascara”, kas spēj padarīt mūsu skropstas īpaši izteiksmīgas. Ātri žūstošu vasku kombinācija pagarina skropstas un palielina to apjomu, bet patentētā izliektas formas birstīte “Full Expression Brush” ļauj uzklāt tušu vairākās kārtās tā, lai skropstas nesaķeptu. Tušas formula pielāgota jutīgām acīm, tā neizplūst lietū vai no prieka asarām, taču vakarā ir pavisam viegli noņemama.

GARDI!

Sātīgā aknu torte.

Vajadzēs: 1 kg vistas aknu, 1 kg sīpolu, 2 olas, 1 glāzi piena, 1/2 glāzi miltu, majonēzi, dilles, ķiplokus, sālītus gurķus, sāli, piparus.

Gaļasmašīnā samaļ aknas un sīpolus. Pievieno miltus, olas, pienu, sāli, piparus. Samīcīto masu cep pannā kā plānās pankūkas. Sāļās tortes pildījumam: majonēzei pievieno pāris smalki sakapātas ķiploku daivas un sālītu gurķu šķēles, dilles.

Aknu plāksnes kārto citu virs citas, pa starpām smērē majonēzes krēmu. Var ēst gan tikko pagatavotu, gan aukstu.

Šo sātīgo ēdienu man ieteica redakcijas kafejnīcas šefpavāre.

DZĪVES GUDRĪBA

Politika – rotaļlieta bagātniekiem, ko tie nevienam neatdod. Mjūriela Bārberī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+