×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. februāris, 2016
Drukāt

7 labas lietas iesaka “Mājas Viesa” žurnāliste Ilze Vītola

GRĀMATA. Putnu un cūku ganiņa dzīve lauku sētā, 1905. gads, dienests cara armijā, Pirmais pasaules karš, Latvijas valsts dzimšana, partiju laiki, 1934. gada 15. maija apvērsums, Latvijas uzplaukums, padomju un vācu okupācija. Gotharda Ādolfa Cauča mūža svētdienā uzrakstītais "Viena latvieša stāsts" ("Lauku Avīzes" izdevniecība) ir kā paplašināta ābece Latvijas vēstures un patriotisma mācībā.GRĀMATA. Putnu un cūku ganiņa dzīve lauku sētā, 1905. gads, dienests cara armijā, Pirmais pasaules karš, Latvijas valsts dzimšana, partiju laiki, 1934. gada 15. maija apvērsums, Latvijas uzplaukums, padomju un vācu okupācija. Gotharda Ādolfa Cauča mūža svētdienā uzrakstītais "Viena latvieša stāsts" ("Lauku Avīzes" izdevniecība) ir kā paplašināta ābece Latvijas vēstures un patriotisma mācībā.

GRĀMATA

Putnu un cūku ganiņa dzīve lauku sētā, 1905. gads, dienests cara armijā, Pirmais pasaules karš, Latvijas valsts dzimšana, partiju laiki, 1934. gada 15. maija apvērsums, Latvijas uzplaukums, padomju un vācu okupācija. Gotharda Ādolfa Cauča mūža svētdienā uzrakstītais “Viena latvieša stāsts” (“Lauku Avīzes” izdevniecība) ir kā paplašināta ābece Latvijas vēstures un patriotisma mācībā.

FILMA

Breds Pits un citi gudrie

“Gadsimta likme”, režisors Adams Makejs. (ASV). Kinoteātros no 21. janvāra. Piecas nominācijas ASV Kinoakadēmijas balvai “Oscar” par labāko filmu, režisoru, otrā plāna aktieri (Kristians Beils), adaptēto scenāriju, montāžas režisoru.

Filmas pamatā patiesi notikumi un Maikla Lūisa bestsellers “The Big Short”, kas stāsta, ka no visiem pasaules finanšu sfērā strādājošajiem tikai četri paredzēja globālu ekonomisko krīzi. Ne tikai saprata, bet nolēma rīkoties.

Lomās – Breds Pits, Kristians Beils, Raiens Goslings, Stīvs Karels un citi.

SARĪKOJUMS

Karaliene Indra Burkovska

Karaliene Elizabete 7 – Indra Burkovska, princis Čārlzs – Marģers Eglinskis.

“Princese uz zirņa” – muzikāla pasaka ar jokiem. 3.02. – Valmieras kultūras centrā, 6.02. kino “Splendid Palace” Rīgā, 10.02. Gulbenes kultūras centrā.

Gan pasakainā karaļpilī, gan mūsdienīgā skolā, gan burves ekstrasenses salonā, gan sapņu pasaulē redzēsim, kas notiek, ja bērnus pārmērīgi lutina un izdabā visām viņu vēlmēm.

Pārējās lomās: Sarmīte Prule, Laila Ilze Purmaliete, Regīna Devīte u. c.

IZSTĀDE

Krāsu un formu prieks

Mākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres darbu izstāde “Krāsu erotika” Latvijas Arhitektūras muzejā Mazajā Pils ielā 19, Rīgā, līdz 11. martam.

Fantāzija, meistarība, pacietība un rūpība, krāsu un formu prieks – tas viss Edītes Pauls-Vīgneres 2015. gadā tapušajos darbos.

JAUNUMS

“Izaugsmes forums 2016” līdz 10. februārim 99 Latvijas skolās. Konkursa dalībnieki sacentīsies par labāko jauno biznesa ideju vai esošā produkta pilnveidi. Projekta galvenā balva – starta kapitāls biznesa uzsākšanai 1000 eiro apmērā, studijas augstākās izglītības programmās un dalība biznesa mentoringa programmās.

GARŠĪGI!

Rīsu pudiņš ar kaltētiem augļiem. Receptes autors – populārais pavārs Lauris Aleksejevs, bet man arī sanāca!

4 porcijām vajadzēs: 200 ml piena, 100 g “Dansukker” Farīna cukura, 200 g risoto rīsu, pa 100 g kaltētu aprikožu, plūmju, ķiršu, 200 g saldā krējuma.

Katliņā ielej pienu, pievieno cukuru un rīsus. Maisot vāra uz lēnas uguns, līdz rīsi ir mīksti. Ja vajag, var pieliet vēl pienu. Kad gatavs, pievieno sagrieztas aprikozes, plūmes un ķiršus. Pudiņu atdzesē un samaisa ar saputotu saldo krējumu bez cukura. Pasniedz vēsu, pārlietu ar ogu mērci.

DZĪVES GUDRĪBA

Kas izprot citus, tam daudz prāta. Kas izprot sevi, tas ir gudrs.

Laodzi

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+