×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. maijs, 2016
Drukāt

7 labas lietas iesaka žurnāla “Mājas Viesis” žurnālists Andris Tiļļa

Grāmata

Vēsture veido nākotni, tāpēc vērts izlasīt AS “Lauku Avīze” apgāda izdotās  grāmatas: Veronika Sajadova “PSRS un Latvija”, kā arī Joahims Hofmans “Staļina karš”. Vācu vēsturnieks Joahims Hofmans (dz. 1930) uzskatāms par vienu no zinīgākajiem padomju–vācu kara “nezināmo lappušu” pētniekiem. Viņa darbi izraisījuši pat asu polemiku, jo autora uzskati ne vienmēr saskan ar politisko konjunktūru. Pamatojoties uz līdz šim nezināmiem pētījumiem un arhīvu avotiem, Hofmans pārliecinoši parāda, kā Staļins 1941. gadā īstenoja agresīvi iznīcinošu karu pret Vāciju. Abi izdevumi ir interesanti, un tos būs saistoši lasīt ne vien vēstures speciālistiem, bet arī jebkuram lasītājam.

 

Kino

Iekāre un rokenrols

Rīt Rīgas kinoteātrī “Splendid Palace” skatāma itāļu režisora Lukas Gvadanjīno drāma “Saules apžilbinātie” – juteklisku iekāres, greizsirdības un rokenrola portretu uz Vidusjūras fona. Režisors iedvesmojies no popārta guru Deivida Hoknija gleznas A Bigger Splash (1967) – skatītāju hipnotizē laikā sastingusi ūdens kustība, netveramais tiek iemūžināts un nav novēršams – minimālistiski ģeometrizētas saulainās Kalifornijas arhitektūras idille ir neatgriezeniski iztraucēta. Galvenajās lomās “Oskara” laureāte Tilda Svintone, “Oskara” divkārtējais nominants Ralfs Fainss, Dakota Džonsone un Matiass Šēnertss.

 

Sarīkojums

Svinam Kulakova dzimšanas dienu!

20. maijā plkst. 21.00 uz koncertbāra “Laternu stundā” skatuves kāps grupa “Pērkons”, un kopā svinēsim Jura Kulakova dzimšanas dienu!
Pavasarīgajam noskaņojumam dvēseli sildīs vismelodiskākie un arī romantiskākie pērkondārdi Latvijā. Astoņdesmitajos gados grupas mūzika viesa tautai cerības pēc brīvības un palīdzēja gūt garīgu spēku, un arī šodien “Pērkons” aizvien uztur latviskuma pašapziņu.

 

Izstāde

Ar foto precizitāti

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā vērts skatīt līdz šim vērienīgāko pazīstamā mākslinieka Miervalža Poļa (dz. 1948) darbu skati, kas aptver visus viņa radošās darbības periodus, liecinot par daudzām nozīmīgām epizodēm Latvijas mākslā pēdējo četrdesmit gadu laikā. Izstādē eksponēti gandrīz 200 mākslas darbi – gleznas, zīmējumi, kolāžas, kā arī plašs dokumentālais materiāls, kas strukturēts vairākās tematiskās sadaļās.

 

Jaunums

Zīmola “Boss” jaunais kungu aromāts “The Scent” ir īpašs. Tajā ir iekļauta Āfrikas augļa maninkas pavedīgā elpa, kam piemīt afrodīzija īpašības un kas asociējas ar marakujas un ruma smaržu. Un tad vēl ingvera elegantās notis, ko smalki caurvij lavanda un papildina pulētas ādas akcents. Magnētiska vīrišķība. Līdzsvars starp pārliecību un bezrūpību. Īpašs aromāts īpašam vīrietim.

 

Dzīves gudrība

“Dvēsele, kurā mīt humora dzirksts, nekad nav ļauna.” Ēvalds Valters

 

Gardi

Beztauku gardums

Laiks kļūst siltāks, un biežāk gribas saldējumu. Iesaku ātri pagatavojamu beztauku gardumu. Sasaldējiet nolobītus banānus, tad tos sagrieziet gabaliņos, pievienojiet tiem citronsulu, grieķu jogurtu, sasaldētas avenes (var arī citas ogas), saldumam – nedaudz kļavu lapu sīrupa. Masu sablenderē, dekorē ar piparmētru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+