×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2016
Drukāt

7 labas lietas iesaka žurnāla “Mājas Viesis” žurnāliste Vija Beinerte

Grāmata. Kas mūsdienu vīrietim ir svarīgāks – mīlestība vai alkas pēc daudzveidības? Kā un kāpēc sabrūk ģimene un Eiropa? Kā īsti raksturot pāra un arī valstu attiecības – kā odu priekam, upuri vai tirāniju? "Bauda. Eiropas romāns", Florians Zellers, apgāds "Zvaigzne". Saruna ar asprātīgu un izcili gudru autoru simt sešdesmit lappušu garumā. Bauda ar ilgu pēcgaršu. Foto - Anda KrauzeGrāmata. Kas mūsdienu vīrietim ir svarīgāks – mīlestība vai alkas pēc daudzveidības? Kā un kāpēc sabrūk ģimene un Eiropa? Kā īsti raksturot pāra un arī valstu attiecības – kā odu priekam, upuri vai tirāniju? "Bauda. Eiropas romāns", Florians Zellers, apgāds "Zvaigzne". Saruna ar asprātīgu un izcili gudru autoru simt sešdesmit lappušu garumā. Bauda ar ilgu pēcgaršu. Foto - Anda Krauze

Grāmata

Kas mūsdienu vīrietim ir svarīgāks – mīlestība vai alkas pēc daudzveidības? Kā un kāpēc sabrūk ģimene un Eiropa? Kā īsti raksturot pāra un arī valstu attiecības – kā odu priekam, upuri vai tirāniju?

“Bauda. Eiropas romāns”, Florians Zellers, apgāds “Zvaigzne”. Saruna ar asprātīgu un izcili gudru autoru simt sešdesmit lappušu garumā. Bauda ar ilgu pēcgaršu.

 

Filma

Atbildi vai mirsti!

Lī Geitss (Džordžs Klūnijs) ir televīzijas raidījuma “Naudas monstrs” vadītājs, kā vārdos ieklausās daudzi noguldītāji. Tiešraides laikā studijā iekļūst vīrietis (Džeks O’Konels), kas, sekojot Geitsa ieteikumam, ieguldījis visus ietaupījumus akcijās, kuras pēkšņi zaudējušas vērtību. Saņēmis Geitsu par ķīlnieku, viņš pieprasa, lai režisore (Džūlija Robertsa) turpina tiešraidi. Miljonu acu priekšā tiek meklēta atbilde uz jautājumu, kas noticis ar akciju kursu un kur pazuduši 800 miljoni dolāru: datora kļūda vai cilvēka pirksts?

“Naudas monstrs”, režisore Džoudija Fostere. Tiem, kas grib gūt adrenalīna devu, glābjoties no svelmes vēsā kinozālē.

 

Sarīkojums

Ko? Kā? Kāpēc?

“Nav labas vai sliktas mūzikas, ir labi vai slikti mūziķi. Turklāt ne visu nosaka prasme – var spēlēt virtuozi, bet garlaicīgi. Svarīgi ir, ko tu spēlē, kā tu spēlē un kāpēc tu to dari.” Tā saka leģendārais austrāliešu džezists Džeimss Morisons.

Viņa aranžētas latviešu tautas dziesmas projekta “Mare Balticum” ietvarā skanēs svētdien, 3. jūlijā, koncertzālē “Lielais dzintars”, kur kopā ar Morisonu muzicēs Latvijas Radio bigbends.

 

Izstāde

Atklāt neredzamo

Izteikt netveramo. Nevis izstāstīt, bet ļaut sajust, noģist, atskārst. Gaismas un ēnu rotaļa, jūra un liedags. Galerijā “Daugava” Rīgā, Ausekļa ielā 1, līdz 2. jūlijam skatāma Daces Lielās personālizstāde “Jūra”. Tiem, kas vēlas uz mirkli apturēt laiku, sadzirdēt vēja čukstus un ūdeņu balsi.

 

Jaunums

Uz ēterisko eļļu bāzes veidoti ķermeņa kopšanas produkti, ko tavam priekam un iedvesmai radījis dabas kosmētikas zīmols “Elemis”: skrubis attīra, baro, izlīdzina un mitrina ādu, savukārt eļļa piešķir tai zīdainu maigumu un noslēpumaini valdzinošu aromātu. Bez mākslīgām krāsvielām, parabēniem, sulfātiem un minerāleļļām. Sniedz tīkamu vēsuma sajūtu.

 

Gardi!

Vasara uz šķīvja

Blanšēti dārzeņi jogurta un riekstu mērcē – vēl viena viegli pagatavojama recepte, ko man iemācījis garšu pavēlnieks Ingmārs Ladigs. Verdošā ūdenī, kam pievienots cukurs un sāls, uz piecpadsmit sekundēm iemetu ziedkāpostu un brokoļu gabaliņus, burkānu sloksnītes, sparģeļus un sagrieztu selerijas sakni. Blanšētos dārzenīšus strauji atdzesēju ledus ūdenī. Mērcei sajaucu jogurtu ar citrona sulu, piemetu grauzdētus lazdu riekstus. Dārzeņus kārtoju uz šķīvja, pārleju ar mērci, dekorēju ar zaļumiem – balandām, nātrēm, virzu un zaļajiem zirnīšiem. Gardi un veselīgi!

 

Dzīves gudrība

“Ir divas iespējas, kā nodzīvot mūžu. Pirmā – it kā brīnumu nebūtu vispār. Otra – it kā viss būtu brīnumu brīnums.”

Alberts Einšteins

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+