×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

7 labas lietas iesaka Vija Beinerte

vaks

GRĀMATA. Ja man būtu jānosauc septiņas grāmatas, kas ietekmējušas manu pasaules izjūtu, jāizvēlas trīs grāmatas, ko ņemt līdzi uz tālu salu, vai viena, ko dāvināt cilvēkam, kam vajadzīgs ceļa rādītājs, stiprinājums vai ieprieca, es izvēlētos Jēkaba evaņģēliju. Tas ir Jēzus bērnības stāsts, ko bija uzrakstījis Jāzepa dēls Jēkabs, Jēzus piedzimšanas un bērnības notikumu liecinieks, taču laika gaitā tas ticis tiktāl sagrozīts, ka Bībeles kanonā nebija iekļaujams. 19. gadsimtā dievreģis Jēkabs Lorbers to atklāsmē uzrakstījis no jauna. Pirms 90 gadiem to latviski izdevis luterāņu mācītājs Arnolds Vilciņš, tagad Ingmara Zemzara apgādā nācis klajā tā jauns tulkojums.

GRĀMATA

Ja man būtu jānosauc septiņas grāmatas, kas ietekmējušas manu pasaules izjūtu, jāizvēlas trīs grāmatas, ko ņemt līdzi uz tālu salu, vai viena, ko dāvināt cilvēkam, kam vajadzīgs ceļa rādītājs, stiprinājums vai ieprieca, es izvēlētos Jēkaba evaņģēliju. Tas ir Jēzus bērnības stāsts, ko bija uzrakstījis Jāzepa dēls Jēkabs, Jēzus piedzimšanas un bērnības notikumu liecinieks, taču laika gaitā tas ticis tiktāl sagrozīts, ka Bībeles kanonā nebija iekļaujams. 19. gadsimtā dievreģis Jēkabs Lorbers to atklāsmē uzrakstījis no jauna. Pirms 90 gadiem to latviski izdevis luterāņu mācītājs Arnolds Vilciņš, tagad Ingmara Zemzara apgādā nācis klajā tā jauns tulkojums.

FILMA

Cik publikas acīm neredzamu sviedru, asaru un līdz asinīm noberztu roku, kāju vai siržu slēpjas aiz nevainojama priekšnesuma? Endrū (Mailzs Tellers) ir jauns perkusionists, kas vēlas sasniegt izcilību un kļūt par džeza zvaigzni. Viņa skolotājam (Dž. K. Simonss) ir īpatnējas metodes. Taču šī filma nav tikai par džezu…

Deimiena Čazela drāma “Atsitiens” jau saņēmusi galveno balvu un skatītāju balvu Sandānsas filmu festivālā.

SARĪKOJUMS

Advents ir klāt, un Rīga jau atkal kļūst par brīnumu galvaspilsētu, jo, kā vēstī leģenda, pirms vairāk nekā 500 gadiem te rotāta pirmā Ziemsvētku egle. Iegriezies Līvu un Doma laukumā, kur smaržo piparkūkas un šķind karuseļa zvārgulīši, izstaigā Ziemsvētku ceļu, kas vijas cauri visai pilsētai, sagaidi brīdi, kad krāšņi iemirdzēsies vakara ugunis un atrodi savu visskaistāko egli!

IZSTĀDE

Galerijā “Daugava” visu decembri skatāma Jāņa Kalniņa izstāde “Klusā dzīve”. Tiem, kas vēlas uz mirkli apturēt laiku un sadzirdēt klusumu.

JAUNUMS

Kā panākt, lai āda ilgāk saglabātu tvirtu svaigumu? Šis jautājums nodarbina ne tikai jaunkundzes un dāmas, bet arī “Shiseido” zinātniekus. Divdesmit rūpīgas izpētes gadi ir vainagojušies ar panākumiem – ir radīts brīnums, vārdā “Ultimune”. Šis unikālais sejas kopšanas līdzeklis ietekmē šūnas, kas atbild par ādas imunitāti. Veselīga āda ir gluda un mirdzoša. Nezinu koncentrātā apslēptās unikālās formulas uzbūvi un ķīmisko sastāvu, taču droši varu teikt – tās iedarbība ir acīm redzama. Skaistums ir mūsos. Ļausim tam atraisīties un uzplaukt!

GARDI!

Ceptu ābolu pīrāgs ar sukādēm smiltsērkšķu un dzērveņu sulā – vēl viena burvīga recepte, ko man ir iemācījis garšu pavēlnieks Ingmārs Ladigs.

Sajaucu līdzīgās daļās smiltsērkšķu un svaigi spiestu apelsīnu sulu, pievienoju nedaudz cukura. Daļu maisījuma nedaudz pavāru, uzleju uz ķirbja un cidoniju sukādēm un ļauju tām piebriest. Otru daļu sajaucu ar cukura sīrupu un svaigi spiestu dzērveņu sulu.

Ābolu daiviņas pārkaisu ar cukuru un kanēli. Formiņā pamīšus kārtoju ābolu daiviņas un mandeļu miltus; lieku karstā cepeškrāsnī un cepu 140 grādos 45 minūtes.

Atdzesēto pīrāgu sagriežu un servēju ar sukādēm un mērci.

DZĪVES GUDRĪBA

“Viss ceļš līdz debesīm ir, augstākais, trīs sprīži – attālums no galvas līdz sirds viducim.”

Jēkabs Lorbers

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+