×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

7 labas lietas iesaka žurnāliste Ilze Vītola

LR_Ieva_darza_dziluma

GRĀMATA. Austra Zīle. "Ieva dārza dziļumā". "Lauku Avīzes" izdevniecība. Kā autore atdzīvinās pagalmu Ģertrūdes ielā ar pirmskara rīdzinieku dzīvi? Kā viņai izdosies attēlot galvenās varones aktrises mūžu? Prieks, ka autores iztēle dzer no dzīviem avotiem – bērnībā piedzīvotā un darba gados Rīgas kinostudijā novērotā.

GRĀMATA

Austra Zīle. “Ieva dārza dziļumā”. “Lauku Avīzes” izdevniecība.

Kā autore atdzīvinās pagalmu Ģertrūdes ielā ar pirmskara rīdzinieku dzīvi? Kā viņai izdosies attēlot galvenās varones aktrises mūžu? Prieks, ka autores iztēle dzer no dzīviem avotiem – bērnībā piedzīvotā un darba gados Rīgas kinostudijā novērotā.

FILMA

Dokumentālā filma “Vēsā mierā”.

Galvenajā lomā — Andris Dambis.

Režisora Didža Eglīša dokumentālā filma “Vēsā mierā”. Lomās: Andris Dambis, Kaspars Dambis, Kristaps Dambis, Māris Saukāns, Oļegs Dorofejevs. Kinoteātros “Forum Cinemas”, “Splendid Palace”.

Kā Latvijā uzbūvē pirmo pasaulē elektrisko bezceļa auto, kas piedalās Dakaras rallijreidā. Jā, autobūvētājiem, rallistiem un arī filmētājiem piemīt degsme.

SARĪKOJUMS

Augusts Strindbergs. “Nāves deja”. Kaislību drāma 2 cēlienos Valmieras Drāmas teātrī. Pirmizrāde šovakar, 23. janvārī. Režisors – Elmārs Seņkovs. Lomās – Ieva Puķe, Aigars Apinis, Ivo Martinsons.

Nerealizējusies aktrise Alise un viņas vīrs, līdz majoram neuzdienējies kapteinis Edgars, garlaicības mākti, sāk spēlēties ar otra jūtām un seksualitāti, aizraujot līdzi arī Kurtu.

IZSTĀDE

”Garciems”.

”Rīta melodija”.

Eduarda Miheloviča gleznu izstāde “Dienvidu melodija”. Līdz 5. februārim Kalnciema kvartāla galerijā, Rīgā.

Izglītojies stikla mākslā un arhitektūrā, darbojies melnbaltās fotogrāfijas žanrā, šajā gleznu izstādē mākslinieks dienvidzemēs lūkotās formas apcer vijīgā līnijā, brīvā plūsmā, tā radot savu interpretāciju, savu melodiju.

JAUNUMS

“Laimas” konditori izgudrojuši jaunas šokolādes konfektes, pildītas ar kraukšķīgiem “Selgas” cepumu gabaliņiem. Viņiem gan ir garšīgs darbs!

GARDI!

Hurmas salāti. Meklēju recepti vien ar pāris sastāvdaļām, un – atradu! Hurmu sagriež gabaliņos, fetas sieru arī, pārslaka apelsīna sulu, pārber sezama sēkliņas. Un saldā un sāļā garša sāk kopīgu deju.

DZĪVES GUDRĪBA

Labi ir tur, kur mūsu nav – mūsu vairs nav pagātnē, un tā mums šķiet brīnišķīga. Čehovs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+