Mobilā versija
Brīdinājums +4.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
30. jūnijs, 2015
Drukāt

1.jūlijā būs 24 stundas un viena sekunde; iespējamas datorsistēmu problēmas

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Pusnaktī no 30.jūnija uz 1.jūliju pēc Griničas laika jeb trijos naktī pēc Latvijas laika pasaules galvenie pulksteņi uz sekundi apstāsies, lai astronomiskais laiks kļūtu vienāds ar atompulksteņu skaitīto laiku, vēsta “National Geographic”.

Šāda korekcija tiek veikta jau kopš 1972.gada, kad atompulksteņi tika apturēti pat uz desmit sekundēm.

Iepriekšējā papildu sekunde tika pieskaitīta 2012.gadā, un tā radīja problēmas vairākām datorsistēmām.

Nav noteikta grafika, kad pieskaitīt papildu sekundi, jo to nosaka Zemes rotācija. Zeme griežas arvien lēnāk, bet šīs izmaiņas ir neprognozējamas un var būt atkarīgas no tādiem notikumiem kā spēcīgas zemestrīces.

Naktī uz 1.jūliju atompulksteņi laiku skaitīs šādi – 23:59:59, 23:59:60 un 00:00:00 pēc Griničas laika jeb 02:59:59, 02:59:60 un 03:00:00 pēc Latvijas laika.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+