×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. maijs, 2012
Drukāt

1. maijā aicina būt kareivīgākiem


pikets_db_4

Vakar Rīgā norisinājās pat divi mītiņi ar mērķi atgādināt, ka 1. maijs ir arī diena, kad darba ņēmēji cīnās par savām tiesībām. Neviens no šiem pasākumiem gan nebija īpaši kupli apmeklēts, jo vairākums ļaužu šo datumu izmanto kā brīvdienu, ko pavadīt ar ģimeni, strādājot dārzā vai sportojot.


 

Pie Ministru kabineta ēkas vakar pulcējās aptuveni trīsdesmit kustības “Atjaunotā Latvija” biedru un atbalstītāju, kas protestēja pret Latvijā realizēto ekonomisko politiku un lēmumu pieņemšanu šauru grupu, nevis tautas un nodokļu maksātāju interesēs. Gluži kā nozieguma vietu viņi norobežoja valdības namu ar lentēm. Protestētāju rindas papildināja kartona cilvēki dabiskā augumā, simbolizējot tautiešus, kuri bijuši spiesti doties strādāt uz ārzemēm.

“Valdošo politiķu rīcība ir noziedzīga. Viņu dēļ Latvija pēdējā laikā zaudējusi vismaz 120 000 iedzīvotāju, kuri palikuši bez darba, nokļuvuši parādos un spiesti pamest savu dzimteni. Mēs gribam saprast, kas ir vainīgs, kas to realizēja, plānoja un atbalstīja,” žurnālistiem stāstīja “Atjaunotās Latvijas” vadītājs Armands Strazds. Viņš arī uzsvēra, ka tieši viņa organizācija pirmā iestājās par nodokļu asimetrijas novēršanu un darbaspēka nodokļu pārlikšanu uz īpašumu. Citas partijas šo ierosinājumu esot nozagušas. Uz aizrādījumu, ka viņa idejas atbalstīt ieradušies tikai pāris desmiti cilvēku, “Atjaunotās Latvijas” līderis atbildēja, ka arī pie tā esot vainīga valdošā politika, pret kuru latvieši nobalsojuši ar kājām un aviobiļetēm:

 

“Vidusšķira faktiski ir prom. Palikuši tikai pensionāri un citi, kas nevar aizbraukt, kā arī tie 0,5%, kam pietuvinātība valdošajai elitei nodrošina labklājīgu dzīvi. Protams, ka viņi nenāks pie mums.”

 

Tomēr Strazds ir pārliecināts, ka rudenī “Atjaunotajai Latvijai” izdosies veiksmīgi pārtapt par partiju. Tādā gadījumā gan viņam pašam nāksies pamest politisko apvienību “Saskaņas centrs”, no kuras Strazds savulaik tika izmests, bet vēlāk uzņemts atpakaļ. Politiķis prognozēja, ka pašreizējā politika ilgi nevar turpināties un pēc pieciem mēnešiem “viss šis kāršu namiņš sabruks”. Strazds uzskata, ka pēc tam prezidentam par premjeru būtu jāaicina “Atjaunotās Latvijas” pārstāvis, jo tieši šī kustība pirmā sākusi runāt par nodokļu asimetrijas izbeigšanu.

Strazda izveidotajā kustībā apvienojušās galvenokārt dažādas kreisi orientētu jauniešu organizācijas – “Progresīvie”, “PatriotiLV”, Jaunatnes sociāldemokrātiskā savienība un citi. “Šis pa ilgiem laikiem ir pirmais gadījums, kad 1. maijs tiek atzīmēts ar protestu un cīņu par darbinieku tiesībām. Latvijai diemžēl vēl trūkst tradīciju un prakses šajā ziņā,” salīdzinoši nelielo dalībnieku skaitu skaidroja kustības “Progresīvie” līderis Ansis Dobelis.

Aptuveni tajā pašā laikā Grīziņkalnā 1905. gada parkā uz Alfrēda Rubika vadītās Latvijas Sociālistiskās partijas pasākumu bija sapulcējušies nedaudz vairāk kā simts cilvēku. Lielākoties vecāka gadagājuma krievvalodīgie ļaudis, kuru vidū bija manāmi arī Rīgas domes deputāti no “SC” rindām. Domnieks Sergejs Hristoļubovs (“SC”), uzrunājot sanākušos, kritizēja kapitālismu un aicināja cilvēkus par savām tiesībām cīnīties tikpat kareivīgi, kā to dara grieķi, portugāļi un spāņi. Arī citi runātāji sludināja nemitīgo šķiru cīņu par darbaļaužu tiesībām. Galvenokārt runas tika teiktas krievu valodā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+