×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2013
Drukāt

1. maijā sāks pārdot biļetes uz Noslēguma koncerta papildus ģenerālmēģinājumu

foto - Letafoto - Leta

No 1. maija publiskajā tirdzniecībā nonāks biļetes uz Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu, kas notiks 6. jūlijā plkst. 10:00, kā arī visas iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes uz Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem. Tirdzniecībā uz Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem būs pieejamas kopumā 27 563 biļešu, t.sk. 16 000 biļešu uz Noslēguma koncerta dienas ģenerālmēģinājumu 6. jūlijā plkst. 10:00, 2058 iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes un ielūgumiem paredzētās vietas.

Visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās Dziesmu un deju svētku biļešu pārdošana un telefoniska rezervācija (tālr. 67371000) sāksies 1. maijā plkst.11:00, interneta veikalā www.bilesuparadize.lv biļetes varēs iegādāties no plkst.12:00. 1.maijā no plkst.10:00 darbosies arī Latvijas Nacionālā kultūras centra informatīvais tālrunis +371 26436135.

1. maijā pieejamas 3991 biļetes uz vērienīgo vokāli simfoniskās mūzikas koncertu Arēnā Rīga, kur latviešu un pasaules mūzikas pērles atskaņos Latvijas profesionālie kolektīvi (orķestri, kori), labākie amatierkori, kā arī solisti – obojists Egils Upatnieks, vijolniece Paula Šūmane, mežradznieks Arvīds Klišāns, dziedātāji Kristīne Zadovska, Krišjānis Norvelis, Andris Ludvigs, Daumants Kalniņš u.c. 1435 biļetes ir pieejamas uz tautas mūzikas koncertu “Raksti”, kas būs skanīga sasaukšanās starp senajām tautas mūzikas tradīcijām un jaunu ceļu meklējumiem mūsdienās. Koncertā „Raksti” piedalīsies gan tādas pieredzējušas mūzikas ieražu glabātājas kā Suitu sievas un Medņevas dziedātājas, gan tautas mūzikas kapelas no visiem Latvijas novadiem, postfolkloras grupas “Iļģi” un “Auļi”. Jauno tradīciju meklējumos dosies koklētāja Laima Jansone, dziedātāja Kristīne Kārkle – Puriņa un koris “Kamēr”. Tāpat 329 biļetes var iegādāties arī uz krāšņo Tautas tērpu skati, 277 biļetes uz kokļu ansambļu koncertu un 3399 biļetes uz pasākumiem Saieta namā, kā arī 480 biļetes uz Deju lieluzvedumu “Tēvu laipas” koncertiem, 74 biļetes uz Dziesmu un deju svētku gājiena tribīnēm, 700 biļetes uz Noslēguma koncerta vakara ģenerālmēģinājumu 6. jūlijā plkst. 19.00 un 878 biļetes uz Noslēguma koncertu “Līgo”.

“Esam pateicīgi svētku lieldraugiem par izpratni un atsaucību, līdzfinansējot Noslēguma koncerta iepriekš neplānotā publiskā ģenerālmēģinājuma norisi, kā arī priecājamies par dalībnieku un kolektīvu māksliniecisko vadītāju lielo atsaucību un gatavību saspringtajā svētku mēģinājumu grafikā sniegt vēl vienu publisku koncertu. 18 % no šī ģenerālmēģinājuma biļešu ir iepriekš rezervēti tieši Noslēguma koncerta dalībniekiem. Uz šo ģenerālmēģinājumu īpaši gaidām ģimenes ar bērniem,” akcentē Dace Melbārde, Latvijas Nacionālās kultūras centra vadītāja.

“Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienībai šobrīd ir ziedojuši 32 cilvēki, kopējā saziedotā summa uz šo brīdi ir 3050 latu. Pateicoties šiem ziedojumiem, daudzbērnu ģimenes varēs nokļūt un klātienē vērot Dziesmu svētku pasākumus, kā arī tiks nodrošinātas pusdienas,” stāsta Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības pārstāvis Leonīds Mucenieks.

Dziesmu un deju svētku programmu kopā veido 62 pasākumi, no kuriem aptuveni puse ir brīvi pieejama un ir bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietas – Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Berga bazārā, Rīgas skvēros un parkos, notiks kultūras pasākumi un koncerti. Lai varētu sekot līdzi svētku norisēm maksas pasākumos, pilsētvidē Rīgā un citās Latvijas pilsētās tiks uzstādīti lieli ekrāni. Pasākumu pieejamība būs nodrošināta arī sabiedriskajos medijos un internetā.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 2013. gada 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku – kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28). Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta lieldraugi „Latvijas dzelzceļš”, „Lattelecom” un „Latvenergo”, kā arī banka „Citadele” un „Latvijas Valsts meži”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+