Uncategorized

1. novembrī visā Latvijā atzīmēs „Bāreņu svētdienu“ 0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-Shutterstock

Jau šajā nedēļas nogalē, 1.novembrī Latvijā atzīmēs „Bāreņu svētdienu“, īpašu dienu, kad rūpēs par bāreņiem iestājas kristīgās draudzes 70 pasaules valstīs. Latvijā tā notiks otro reizi.

„Bāreņu svētdienas“ galvenā vēsts ir aicinājums atbalstīt bāreņus un bez vecāku gādības palikušus bērnus, kļūstot par adoptētājiem, aizbildņiem, audžuģimenēm, viesģimenēm, kā arī brīvprātīgajiem darbiniekiem bērnu namos. Šī gada „Bāreņu svētdienā“ plānots īpaši izcelt viesģimenes. Cilvēki, kuri ir ieguvuši viesģimenes statusu, var uzņemt bāreņus savās mājās uz laiku vai arī apciemot viņus bērnu namos. Labklājības ministrijas statistika liecina, ka pašlaik Latvijas bērnu namos dzīvo vairāk nekā pusotrs tūkstotis bērnu.

Tā kā „Bāreņu svētdiena“ pasaulē aizsākusies kā ekumēniska iniciatīva, bāreņu tematika 1. novembrī caurvīs dievkalpojumus arī daudzās Latvijas draudzēs. Aicinājumu šajā dienā iestāties par bāreņiem pauduši visu lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Viena no „Bāreņu svētdienas“ iniciatorēm, „Latvijas Kristīgās alianses bāreņiem“ valdes priekšsēdētāja Vēsma Sandberga uzsver, ka šī notikuma mērķauditorija nav tikai kristieši. „Tā ir iespēja arī plašākai sabiedrības daļai ne tikai domās un lūgšanās atcerēties bērnus, kuri palikuši bez ģimenes, bet arī palīdzēt konkrētiem bērniem, dodot iespēju piedzīvot ģimenisku vidi,“ skaidro V. Sandberga.

„Bāreņu svētdienas“ centrālais pasākums šogad notiks Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskajā draudzē. To ievadīs īpašs dievkalpojums, ko papildinās arī liecības no cilvēkiem, kuri jau atsaukušies aicinājumam palīdzēt bāreņiem. Tāpat Vecajā Sv. Ģertrūdes draudzē notiks pasākums, lai padarītu šo dienu īpašu arī pašiem bērnu namu bērniem. Iecerēts, ka šajā dienā viņi baznīcā varēs rosīties dažādās radošajās darbnīcās un sacensībās.„Mēs cenšamies, lai Mātes dienā mūsu mammas justos īpašas, Tēva dienas centrā ir mūsu tēti, Skolotāju dienā – skolotāji. Mēs vēlamies, lai “Bāreņu svētdienā” atzīti, pieņemti un īpaši jūtas bērni, kuri tik ļoti pēc tā ilgojas,“ stāsta Rīgas Vecās Sv.Ģertrūdes draudzes mācītājs Rinalds Grants. Viņš pieļauj, ka „Bāreņu svētdienai“ varētu būt arī ilgtermiņa efekts: „Šādas svētku dienas palīdz mainīt mūsu attieksmes, lai mēs citādak dzīvotu arī tad, kad tie ir nosvinēti. Ne tikai runājot par bāreņiem, bet esot ar viņiem un redzot viņus priecīgus mūsu vidū, ir daudz lielākas cerības uz labām pārmaiņām mūsos.“

 

 

LA.lv