×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. februāris, 2018
Drukāt

1.tramvajs kursēs gar Centrāltirgu, 20. un 24.trolejbusa maršrutus – slēgs (5)

Foto - LETA/Patrīcija EglīteFoto - LETA/Patrīcija Eglīte

Marta sākumā tiks veiktas izmaiņas vairākos Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos un kustības sarakstos. Izmaiņas tiek veiktas pamatojoties uz veiktajiem pasažieru plūsmas mērījumiem, kā arī iedzīvotāju priekšlikumiem un pilnsabiedrības „Rīgas mikroautobusu satiksme” ierosinājumiem. portālu “La.lv” informēja „Rīgas satiksme” Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

No 2018. gada 3. marta 1. maršruta tramvaji maršrutā „Imanta – Jugla” brauks gar Centrāltirgu – abos virzienos. Saistībā ar iepriekš minētajām izmaiņām, 4. tramvaja maršruts no šā gada 3. marta tiks slēgts. Viena maršruta mēneša biļetes, kurām līdz 3. martam pirmā reģistrācija veikta 4. tramvaja maršrutā, būs derīgas braukšanai citos tramvaju maršrutos, maršruta sakritības robežās, bez reģistrācijas līdz mēneša biļetes derīguma termiņa beigām.

Papildus no šā gada 3. marta tiks veiktas sekojošas izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā.

24. trolejbusa maršruts tiks slēgts. Viena maršruta mēneša biļetes, kurām līdz 3. martam pirmā reģistrācija veikta 24. trolejbusa maršrutā, būs derīgas braukšanai citos trolejbusu maršrutos, maršruta sakritības robežās, bez reģistrācijas līdz mēneša biļetes derīguma termiņa beigām.
Līdz ar iepriekš minēto, 19. maršruta trolejbusi atsevišķos reisos veiks iebraucienu līdz a/s Dzintara apgriešanās lokam. Minētās izmaiņas dos iespēju nokļūt līdz a/s Dzintars un nodrošinās Ziepniekkalna mikrorajona iedzīvotāju ērtāku nokļūšanu līdz Ziepniekkalna kapiem.
Tiks veiktas izmaiņas 6. autobusa maršruta kustības sarakstā brīvdienās, to labāk koordinējot ar 3. autobusa maršruta kustības sarakstu.
Tiks veiktas izmaiņas 5. tramvaja maršruta darba dienu kustības sarakstā. Ņemot vērā pasažieru priekšlikumus, rīta stundās tiks samazināts intervāls starp reisiem.5. maršruta trolejbusi, braucot galapunkta „Paula Stradiņa slimnīca” virzienā, turpmāk apstāsies pieturvietā „Tukuma iela” Mārupes ielā, nevis pieturvietā „Tukuma iela” Tukuma ielā.
No 10. autobusa maršruta, braucot pieturvietas „Brūkleņu iela” virzienā, tiks izslēgta pieturvieta „Kurmenes iela” un pieturvieta „Kursīšu iela”.
No 48. autobusa maršruta tiks izslēgta pieturvieta „Gdaņskas iela”. Braucot Sarkandaugavas virzienā, no maršruta tiks izslēgta pieturvieta „Inčukalna iela”.
Tiks veiktas izmaiņas 11. tramvaja maršruta kustības sarakstā brīvdienās.
Salīdzinoši nelielas pasažieru plūsmas dēļ, no 3. marta tiks slēgts 6. tramvaja maršruts. Viena maršruta mēneša biļetes, kurām līdz 3. martam pirmā reģistrācija veikta 6. tramvaja maršrutā, būs derīgas braukšanai citos tramvaju maršrutos, maršruta sakritības robežās, bez reģistrācijas līdz mēneša biļetes derīguma termiņa beigām.
Tiks veiktas izmaiņas 58. autobusa maršruta kustības sarakstos darba dienās un brīvdienās.
Līdz ar iepriekš minēto, tiks veiktas izmaiņas 2. un 24. autobusa maršruta kustības sarakstos darba dienās un brīvdienās, tos savstarpēji labāk koordinējot.

Lai padarītu ekonomiski izdevīgāku pasažieru pārvadāšanu, no šā gada 5. marta sekojošos maršrutos pārvadājumus veiks „Rīgas satiksmes” apakšuzņēmējs ar mazākas ietilpības autobusiem un tiks veiktas sekojošas izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā.

57. maršruta autobusi, brīvdienās, kad Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā tiks organizētas izstādes, kursēs ar 30 minūšu intervālu. Pasažieriem savlaicīgi būs pieejama informācija par izstāžu datumiem. Izvērtējot pasažieru plūsmu, darba dienu kustības saraksts tiks papildināts ar diviem reisiem.
Samērā mazas pasažieru plūsmas dēļ 20. trolejbusa maršruts tiks slēgts. Nokļūšanai uz Televīzijas centru Zaķusalas krastmalā, tiks atklāts jauns autobusa maršruts Nr. 59. Informējam, ka viena maršruta mēneša biļetes, kurām līdz 4. martam pirmā reģistrācija veikta 20. trolejbusa maršrutā, būs derīgas braukšanai citos trolejbusu maršrutos, maršruta sakritības robežās, un 59. autobusa maršrutā bez reģistrācijas līdz mēneša biļetes derīguma termiņa beigām
Atsevišķus 34. autobusa maršruta reisus apkalpos mikroautobusi, kuri spēj piedāvāt pasažieru plūsmai atbilstošu ietilpību.

Izvērtējot pasažieru plūsmas un veicot to analīzi ar mērķi uzlabot sabiedriskā transporta maršrutu tīklu, „Rīgas satiksme” informē, ka tiks veiktas izmaiņas nakts satiksmes maršrutos. No 3. marta plkst. 00:00 pieņemts lēmums slēgt nakts satiksmes maršrutu N8, tai pašā laikā tiks veiktas izmaiņas N4 maršrutā un tas brauks apļveida maršrutā Centrs – Imanta – Zolitūde – Centrs. Turpmāk N10 maršruts kursēs uz Ziepniekkalnu caur Āgenskalnu.
Plānots, ka pēdējais nakts satiksmes reiss no galapunkta Stacijas laukums/Centrālā stacija būs plkst. 04:00. No otra galapunkta uz pilsētas centru pēdējais nakts satiksmes reiss būs plkst. 03:30.

Ņemot vērā pārvadātāja Pilnsabiedrības „Rīgas mikroautobusu satiksme” ierosinājumu, no šā gada 3. marta tiks veiktas izmaiņas 200., 214., 224., 237., 238., 241. un 263. minibusu kustības sarakstos.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Mani neapmierina,ka pirmajā maršrutā tik daudz veco tramvaju,ļoti grūti tajos iekāpt,ļoti! Kur palika tie jaunie vagoni?

  2. Ja tiek slēgti, piemēram, tramvaja maršruti, jo esot maz braucēju, vai tad tramvaji ir paredzēti tikai Rīgas domes biznesam. Līdzšim bomāju ka tramvaji visā pasaulē ir paredzēti pilsoņu nepieciešamībai…
    Viesturs

  3. pasažieris par pilnu maksu Atbildēt

    Tagad Imantas pensionāri varēs ar saviem smirdīgajiem tirgus maisiem piecūkot arī 1.tramvaja mīkstos sēdekļus. No Imantas tie kā melnā masa katru dienu brauc uz Centrāltirgu. Kād bieži uz Centrāltirgu kursēja 4.tramvajs, tad vecenes parasti rīkojās sekojoši. Gaidot tramvaju pie tirgus maisi salikti zemē, kad ieperas tramvajā, tos saliek uz sēdekļiem. Tie bija vismaz vecie vagoni, tagad divi Rīgas kungi ar savām kompānijām uzskata, ka par pārējo rīdzenieku naudu, šo varzu par velti var vizināt arī zemās grīdas tramvajā. Ar sūdainu koku būtu jāpatriec tādi Rīgas “saimnieki”

    • Sabiedrisks ,,fui,, šim pasažierim par pensionāru apņirgšanu! Šis pasažieris bagāts ir uz šo brīdi,bet šajā neziņu pilnā pasaulē var visādi gadīties,arī tā ka bagātais pasažieris nākotnē var kļūt par trūcīgu pensionāru vai pat par bezpajumtnieku.

  4. eu, a tajau 4.tramvaja marsrutu ari vajag slegt!

Draugiem Facebook Twitter Google+