Praktiski
Mājas mīluļi

10 kaķu šķirnes, kas īpaši piemērotas alerģiskiem cilvēkiem5

Foto – Shutterstock

Pilnībā nealerģisku kaķu nav

Foto – Shutterstock
Pirmkārt, ir jāsaprot, ka nav kaķu, kuriem alergēnu nebūtu vispār. Bet, ja jums ir alerģija pret kaķiem un jūs tomēr ļoti vēlaties kaķi, ir šķirnes, kas izraisa mazāku alerģisko reakciju nekā pārējās.

Sfinkss

Foto – Shutterstock
Kaķu saimnieki, kuri cieš no alerģijas pret kaķiem, atzīst, ka saskaroties ar sfinksu, alerģijas simptomi neparādās. Iespējams, tas ir tāpēc, ka šiem kaķiem nav apspalvojuma.

Tomēr būtībā sfinksa ķermenis ir noklāts ar cilvēka acij neredzamu spalvu kārtu.

Tiem nav apspalvojuma, kur uzkrāt alergēnu laikā, kad tie mazgā sevi ar siekalām, tāpēc nav spalvu, ko izplatīt pa māju.

Sibīrijas kaķis

Foto – Shutterstock
Sibīrijas kaķi var atpazīt pēc tā garā, izteikti pinkainā kažoka. Sibīrietis, iespējams, ka nav pirmā kaķu šķirne, ko cilvēki uzskatītu par hipoalerģisku. Līdzīgi kā Bali kaķis un krievu zilais kaķis, Sibīrijas kaķis izdala mazāk Fel d1 proteīna nekā citi kaķi. Vairums cilvēku, kuri cieš no alerģijas pret kaķiem, atzīst, ka alerģijas simptomi neparādās pat tad, kad apkārt ir daudzi Sibīrijas kaķi.

Krievu zilais kaķis

Foto – Shutterstock
Viena no ieteicamākajām kaķu šķirnēm cilvēkiem, kuri cieš no alerģijas, ir krievu zilais kaķis. Atšķirībā no daudziem kaķiem šajā sarakstā, kuri ir hipoaleŗģiski, jo tie nemet spalvu, krievu zilais kaķis izstrādā maz proteīna Fel d1 – vielas, kas izraisa cilvēkiem alerģiju.

Orientālais kaķis

Foto – Shutterstock
Orientālajiem kaķiem ir ļoti dažādas apspalvojuma krāsas un struktūras (vairāk nekā 300). Šie kaķi ir izsmalcināti un graciozi.

Bet vienalga, kādas krāsas kaķi izvelēsieties, tam būs ļoti īss, smalks kažoks, tāpēc kaķis spalvu metīs reti. Šo kaķu īpašnieki stāsta, ka alerģijas simptomi ir vāji vai nav nemaz. Ieteicamas regulāra kaķa kopšana, lai ierobežotu kaķa blaugznas līdz minimumam.

LaPerm kaķis

Foto – Shutterstock
LaPerm kaķa visnozīmīgākā pazīme ir unikālais, cirtainais kažoks. Tiek uzskatīts, ka tieši šo spalvu struktūra ir atbildīga par samazinātu alerģisku reakciju daudziem šo kaķu īpašniekiem.
LaPerm met spalvu mazāk nekā citi kaķi, un cirtas pasargā no blaugznu izplatīšanās apkārtējā vidē.

Javas kaķis

Foto – Shutterstock
Līdzīgi kā Kornvolas reksam un Devonas reksam, Javas kaķiem ir tikai viena no trim apspalvojuma kārtām. Javas kaķim ir smalks augšējais apspalvojums. Viena apspalvojuma kārta nozīmē to, ka būs mazāk spalvu, ko mest, tāpēc mazāk blaugznu lidināsies apkārt pa māju.

Devonas rekss

Foto – Shutterstock
Devonas reksiem ir līdzīgs apspalvojums kā Kornvolas reksiem, tas ir ļoti mīksts un sprogains, smalks ķermeņa apakšējā daļā. Devonas rekss ļoti maz met spalvu, mazāk nekā to Kornvolas brālēns.

Kornvolas rekss

Foto – Shutterstock
Kornvolas reksam nav apspalvojuma, izņemot nelielu apspalvojumu ķermeņa apakšējā daļā, tāpēc nav problēmas ar spalvas mešanu. Šo kaķu īpašnieki, kuri cieš no alerģijas pret kaķiem, stāsta, ka alerģijas simptomi ir reti vai neizpaužas nemaz.

Bengālijas kaķis

Saistītie raksti

Foto – Shutterstock
Bengālijas kaķiem ir apspalvojums, un tie ne vienmēr rada mazāk Fel d1 proteīna. Hipoalerģisku šo kaķi padara tā kažoks. Unikāli smalkais kažoks prasa mazāk rūpju. Rezultātā Bengālijas kaķis tik bieži neapmazgā sevi aplaizot, tāpēc tā kažoks satur mazāk alergēna saturošo siekalu. Tie arī nemet spalvu tik daudz kā citi kaķi, tāpēc mājā neizplatās blaugznas.

Bali kaķis

Foto – Shutterstock
Raugoties uz šo pūkaino kaķu šķirni, kuru dažkārt dēvē par “garspalvainu siāmieti”, cilvēki neiedomājas, ka tas ir viens no vismazāk alerģiskajiem kaķiem. Iespējams, ka tas ir nepareizā cilvēku priekšstata dēļ. Vairums cilvēku uzskata, ka kaķa spalvas izraisa alerģiju, kas īsti nav pareizi. Alerģiju izraisa proteīni no kaķa siekalu un tauku dziedzeriem ādā, kas var izplatīties mājā, kad kaķis met spalvu.

Bali kaķi rada maz Fel d1 proteīna, kas izraisa alerģisku reakciju, tāpēc to apspalvojumā ir mazāk alergēnu.

Sagatavoja Anita Mihaeļjana

LA.lv