Foto – LETA. Jūrmalas domes sēdes laikā notiek domē neievēlētās partijas “Progresīvie” rīkota akcija ar mērķi aktualizēt pašvaldības lomu Slokā notikušajā ugunsgrēkā nelegālās atkritumu izgāztuves vietā.

10 cilvēki Jūrmalas domes sēdē ieradušies ar aizlīmētām mutēm un melniem baloniem 5

Jūrmalas domes sēdē aptuveni 10 cilvēki ar aizlīmētām mutēm un melniem baloniem piedalās partijas “Progresīvie” akcijā ar mērķi aktualizēt pašvaldības lomu Slokā notikušajā ugunsgrēkā nelegālās atkritumu izgāztuves vietā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Kā ziņots partija “Progresīvie” bija pieteikusi Jūrmalas domē piketu ar mērķi aktualizēt jautājumu par Slokas ugunsgrēku un prasīt Jūrmalas domi izvērtēt savu atbildību nelegālā atkritumu uzglabātuves lietā. Pikets netika saskaņots, tāpēc partija aicināja iedzīvotājus piketa vietā apmeklēt šodienas domes sēdi, lai klausītos, vai un ko domnieki spriedīs par šo katastrofu un Jūrmalas domes atbildību šajā lietā.

Aģentūra LETA novēroja, ka domes sēdē ieradās aptuveni 10 cilvēki, kuri bija aizlīmējuši mutes ar baltu līmlenti un kuriem rokās bija melni baloni. Uz atsevišķu pārstāvju krekliem bija redzams uzraksts “Progresīvie”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka “Progresīvie” norādīja, ka 18.jūnijā Slokā, nelegālā atkritumu uzglabātuvē, aizdegās 23 000 tonnas atkritumu, no kuriem daļa izkūpēja gaisā, piesārņojot vidi un tieši kaitējot vairāku cilvēku īpašumiem.

Šādas nelegālas atkritumu izgāztuves raksturīgas “trešās pasaules” valstīm, kur uzņēmēji un amatpersonas vieglas peļņas cerībā ļauj piedrazot savu zemi, pauž partija.

“Tagad valsts ir rezervējusi 700 000 eiro ugunsgrēka seku novēršanai. Neskatoties uz to, ka šī nacionāla mēroga katastrofa notika Jūrmalā, neesam dzirdējuši Jūrmalas domes politiķu un vadības viedokli par šo lietu, lai gan likums “Par pašvaldībām” nosaka, ka pašvaldība savā teritorijā atbild par atkritumu apsaimniekošanu, sanitāro situāciju un civilo aizsardzību,” norāda “Progresīvie”.

Partija uzsvēra, ka Jūrmalas dome bija labi informēta par notiekošo šajā teritorijā – tur saimniekojošā SIA “Prima M” jau pagājušā gadu jūnijā interesējās, kur Jūrmalā tā var apsaimniekot atkritumus, kārtoja atkritumu apsaimniekošanas atļauju. 2016.gada augustā pēc pirmajām iedzīvotāju sūdzībām pašvaldības policists apsekoja teritoriju un sastādīja administratīvā pārkāpuma aktu par atkritumu uzkrāšanos, pieminot arī nepietiekamo ugunsdrošību. Tomēr Jūrmalas domes

Administratīvā komisija septembrī šo aktu par pārkāpumu atcēla un lietvedību izbeidza, paļaujoties uz SIA ‘’Prima M” juristu skaidrojumiem, ka tie neesot atkritumi.

“Vai tā bija absolūta nekompetence un nepiedodama lētticība, vai tomēr rīcība, kuras tiesiskumu vajadzētu izvērtēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB)? Kā Jūrmalas pilsēta rīkosies, lai šādas nelegālās kaudzes neuzkrātos citur tās teritorijā?,” jautā “Progresīvie”.

Jūrmalas dome aģentūrai LETA norādīja, ka pikets netika saskaņots, jo likums “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” nosaka, ka pieteikums piketam jāiesniedz ne agrāk kā četrus mēnešus un ne vēlāk kā desmit darbdienas pirms attiecīgā pasākuma norises. Pieteikums par piketa rīkošanu domē ticis iesniegts, neievērojot likumā noteikto termiņu.