Tieši “DigiPulse” un “Cenos” bija tie divi jaunuzņēmumi, kuri plūca uzvaras laurus pērn notikušajā tehnoloģiju un dzīvesstila festivālā “Digital Freedom Festival”, iegūstot iespēju doties un praktizēties uz slaveno ASV akseleratoru “500 Startups”. No kreisās ar balvu rokās: “DigiPulse” vadītājs Normunds Kvilis un “Cenos” vadītājs Mihails Ščepanskis.
Tieši “DigiPulse” un “Cenos” bija tie divi jaunuzņēmumi, kuri plūca uzvaras laurus pērn notikušajā tehnoloģiju un dzīvesstila festivālā “Digital Freedom Festival”, iegūstot iespēju doties un praktizēties uz slaveno ASV akseleratoru “500 Startups”. No kreisās ar balvu rokās: “DigiPulse” vadītājs Normunds Kvilis un “Cenos” vadītājs Mihails Ščepanskis.
Publicitātes foto

10 daudzsološākie Latvijas jaunuzņēmumi 0

Tehnoloģiju blogs “Arctic Startups”, kas apraksta lielākoties nozares notikumus Ziemeļeiropā un Baltijas valstīs, publicējis Latvijas jaunuzņēmumu “Top10”, kas tuvākajā nākotnē varētu skaļi nest Latvijas vārdu pasaulē. Jāuzsver, ka sarakstā šoreiz iekļauti “early un seed stage” jeb agrīnās stadijas jaunuzņēmumi, kuri šobrīd vēl ir pašā attīstības sākuma stadijā, taču jau par sevi raisījuši lielu interesi no investoru puses.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

“Arctic Startups” veidotajā topā ir ļoti daudzsološi, bet galvenokārt vēl ļoti agrīnas stadijas jaunuzņēmumi, norāda Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas “Startin.lv” valdes priekšsēdētāja Egita Poļanska. Šajā posmā izteikt prognozes par to, kam izdosies nopelnīt miljonus, bet kam ne, ir ļoti grūti.

“Pat tad, ja sākotnējā ideja ir daudzsološa, visu noteiks komandas darbs un izaugsme, viss var ļoti strauji mainīties. “DigiPulse” pārstāv šobrīd ļoti aktuālo kriptovalūtu nozari, ir izlaiduši produkta “beta” versiju. Būs ļoti interesanti sekot līdzi viņu izaugsmei. Arī “CastPrint” piesaistījuši lielu interesi. Tāpat varam redzēt, ka datoraparatūras (angļu val. “hardware”) un “gadžeti” ir kļuvuši populāri – “Airboard”, “Robotic Solutions”, “HackMotion”. No daudzsološiem jaunuzņēmumiem, kam vēl ir vērts pievērst uzmanību, noteikti minami tādi jaunuzņēmumi kā “Vartus”, “Winmill”, “WIDE”, “Solfeg.io”, “Toneboard”, “Aerones”, “Drone Pilot”, “Alina”, “Crassula”. Šobrīd vispopulārākās Latvijas jaunuzņēmumu vidū ir ir finanšu un medicīnas tehnoloģiju industrijas, līdz ar to, protams, uz šiem uzņēmumiem liek lielākās cerības. Tomēr lielākos virsrakstus, visticamāk, varēsim redzēt no jau pāris gadus veciem jaunuzņēmumiem, kas uzņem starptautiskus apgriezienus. Piemēram, “Anatomy Next”, kas bija daudzsološāko jaunuzņēmumu sarakstā pirms gada, ir ļoti strauji auguši, kā arī saņēmuši vairākas balvas un starptautisku atzinību, tostarp nupat ieguva galveno balvu “TechChill” konkursā,” vērtē Jaunuzņēmumu asociācijas vadītāja.

“HackMotion”

CITI ŠOBRĪD LASA

“HackMotion” radījis viedo apģērbu, kas pēta kustības ar tajā iestrādātiem sensoriem. Tālāk jau īpaša programmatūra šīs kustības analizē, sniedzot atgriezenisko saiti reālajā laikā. Ļoti unikāls apģērbs, kas mērķēts lielākoties profesionālu sportistu auditorijai, taču neizslēdz arī amatieru segmentu.

Kā norāda uzņēmumā, jau ilgus gadus galvenais rīks, lai analizētu sportistu kustības, ir video skatīšanās, taču tā ir ļoti nogurdinoša, laikietilpīga un dārga nodarbe, kas var arī nedot precīzu rezultātu. Apģērbs arī radīts tā, lai tas sportistam signalizētu par nepareizām kustībām treniņu un sacensību laikā.

Šobrīd uzņēmums izstrādā sistēmu golferiem un viņu treneriem, un to plānots laist apgrozībā jau šogad. Interesanti, ka uzņēmumam ir iecere savu tehnoloģiju lietot arī medicīnā, drošības sfērā, spēļu industrijā, 3D dizainā un ražošanā. “HackMotion” pabeidzis divas akseleratoru programmas Igaunijā un Somijā, kā arī 2017. gada prestižajā Somijas “Slush” festivālā to iekļāva starp 100 labākajiem jaunuzņēmumiem.

“CastPrint” radījis 3D drukātu vieglu, ūdensizturīgu fiksācijas risinājumu lūzumu gadījumā.

“CastPrint”

Medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmums “CastPrint” radījis risinājumu, kas palīdz uzlabot ne tikai pacientu dzīves kvalitāti atveseļošanās periodā, bet arī atvieglo medicīniskā personāla darbu un ļauj ārstniecības iestādēm samazināt izmaksas.

Uzņēmums radījis 3D drukātu vieglu, ūdensizturīgu fiksācijas risinājumu lūzumu gadījumā ar augstu kušanas temperatūru, kā arī gaisa piekļuvi ādai. Respektīvi, uzņēmums cenšas atrast jaunu risinājumu aptuveni 200 gadus izmantotās ģipša tehnoloģijas aizstāšanai. Cerams, ka Latvijas apmēros jau gana slavenajam “AnatomyNext” medicīnas tirgus iekarošanā sekos arī “CastPrint”.

“Notakey”

Viens no daudzsološākajiem Latvijas jaunuzņēmums “Notakey” piedāvā identitātes un autentifikācijas risinājumus uzņēmumiem. “Notakey” jau izdevies noslēgt līgumus, piemēram, ar “Credit Suisse”, “UBS” un “Swisscom”, kā arī dažādiem Latvijas uzņēmumiem. Tāpat jaunuzņēmums nesen noslēdzis jauna digitālās identitātes risinājuma izstrādi, kas balstīts uz blokķēdi. Tas jau ir pieejams no februāra beigām, un sākotnēji to piedāvās uzņēmumiem, kas darbojas ar kriptovalūtām.

Reklāma
Reklāma

“DigiPulse”

“DigiPulse” piedāvā pakalpojumu kriptovalūtu vai jebkādu citu digitālo vērtību lietotājiem, kas ļauj šifrēt un automātiski nodot tālāk privātu informāciju un datus, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, tādējādi digitālo valūtu turētājiem nodrošinot pilnu kontroli pār viņu virtuālajiem aktīviem. Uzņēmums jau plašākai publikai sācis izrādīt pakalpojuma “beta” jeb izmēģinājuma versiju, pateicoties vairāk nekā viena miljona investīcijām, ko tas oktobrī saņēma, pārdodot kriptovalūtu.

“Monetizr”

“Monetizr” ir izstrādājis īpašu IT risinājumu, ko integrē spēļu izstrādātāju spēlēs un kas veidots, lai padarītu spēlētāju pieredzi aizraujošāku. Brīdī, kad spēlētājs ir sasniedzis ko nozīmīgu, “Monetizr” piedāvā iegādāties preces ar spēles tematiku. To var izdarīt pāris sekundēs, neizejot no spēles. Izmantojot jaunuzņēmuma sadarbības partneru tīklu, preču nosūtīšana spēlētājam iespējama uz jebkuru pasaules vietu.

“Monetizr” sešus mēnešus pabijis ASV akselerācijas programmā “UpTech”, kā arī pērn jūlijā to uzņēma prestižajā ASV “Techstars” akseleratorā. Nākotnē “Monetizr” redz potenciālu savu darbību paplašināt arī citās industrijās, piemēram, fitnesa un sociālajās. Jau pašlaik jaunuzņēmuma kontaktu lokā ir “Endomondo” un “Runkeeper” izstrādātāji.

“Robotics solutions”

“Robotics solutions” ir viens no uzņēmumiem, kas devies robotizācijas virzienā. Pagaidām vēl uzņēmums piedāvā tikai autonomus robotus uzkopējus, taču jau tuvā nākotnē viņu radītā tehnoloģija būs uzstādāma dažādām citām mašīnām, piemēram, ražošanas nozarē, kas uzņēmumiem ļaus atteikties no operatoriem. Svarīgi, ka uzņēmums izstrādā vienotu autonomo sistēmu, kas liek visiem uzņēmumā esošajiem robotiem strādāt komandā. Uzņēmums ir Londonā bāzētā “Startup Bootcamp IoT” dalībnieks, absolvējis arī pie mums zināmo “Startup Wise Guys” akseleratoru.

“Lokalise”

“Lokalise” ir lokalizācijas un tulkošanas rīks. Tas paredzēts visiem programmproduktu izstrādātajiem, produktu menedžeriem un tulkiem, kuru darbs balstīts uz tehnoloģijām un kas paši sev vai saviem klientiem izstrādā “iOS”, “Android” lietotnes, tīmekļa lapas, spēles, lietu interneta vai programmatūru kopumā. Rīkam ir tīmeklī bāzēts kopīgs redaktors, starpplatformu projekti un lokalizācijas atslēgas, automātiskā ekrānuzņēmumu saskaņošana, dažādas integrācijas opcijas un spraudņi, tas ietaupa finanses un desmitiem stundu laika.

Pēdējā gadā “Lokalise” ir izaudzis 12 reizes, pateicoties tādiem klientiem kā “Vodafone”, “Bayer” un “Revolut”.

“Cenos”

Cits ļoti daudzsološs Latvijas jaunuzņēmums ir “Cenos”, kas pērn triumfēja tehnoloģiju konferencē “Digital freedom festival”. “Cenos” inženiermodelēšanas platforma apvieno brīvā koda (angļu val. – “open source”) modelēšanas programmas vienotā, lietotājiem draudzīgajā vidē, paātrinot tehnoloģisko produktu izstrādi un vienlaikus samazinot “R&D” programmatūru izdevumus, kas dod iespēju arī maziem un vidēja izmēra uzņēmumiem izmantot mūsdienīgu, digitālu pieeju jaunu industriālu iekārtu projektēšanā.

Uzņēmuma komanda absolvējusi Eiropas vadošo “B2B” jaunuzņēmumu akseleratoru “Startup Wise Guys” un noslēgusi sadarbības līgumu ar Latvijas Universitāti. Uzņēmumam jau ir vairāki metālapstrādes nozares klienti.

“Playgineering”

“Playgineering” nodarbojas ar video analītikas un multimediju sistēmu risinājumu izstrādi profesionālajam sportam, kas jau paspējis iekarot dažādu sporta veidu federāciju un komandu interesi. Piemēram, “Playgineering Systems” novembra sākumā nodrošināja video analītiku Latvijas Handbola federācijai Latvijas izlases spēlē ar olimpisko čempioni Dāniju, bet decembrī ar video tiesnešu sistēmu nodrošināja Rīgā notiekošo pasaules čempionātu florbolā.

Tāpat “Playgineering” tehnoloģiju decembrī Francijā notikušajā olimpisko spēļu sieviešu hokeja turnīra atlases turnīrā pirmo reizi izmantoja starptautiskās hokeja federācijas IIHF rīkotā turnīrā. Francijā panākta vienošanās arī par 30 futbola laukumu aprīkošanu ar pašu izstrādātu produktu, kas bez operatora iesaistes filmē laukumā notiekošo ar trim kamerām, dinamiski izsekojot notikumu gaitu, kā arī spēj filmēto saturu tiešraidē straumēt interneta vidē.

“AirBoard”

Visbeidzot “AirBoard” ir pasaulē mazākais cilvēka pilotējamais lidaparāts, kas darbojas līdzīgi kā lidojošs segvejs. Sākotnējā versijā tā ir platforma ar astoņiem propelleriem sānos, un cilvēks uz tā ar sava svara svārstībām pārvietojas sasveroties. Uzņēmuma dibinātāja Elvisa Straupenieka misija ir uzlabot cilvēku pārvietošanos, izmantojot perspektīvas augstas veikstpējas multirotoru lidaparātu tehnoloģiju, kas ļauj gaisā transportēt cilvēku vēl līdz šim nepiedzīvotā veidā. “AirBoard” 2017. gadā iekļuva vienā no pasaules vadošajiem biznesa akseleratoriem Silīcija ielejā – “Boost VC”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.