Foto – AFP/LETA

10 dīvainākās partijas
 0

Sākot ar šo numuru, jūsu uzmanībai jauna rubrika “Pasaules desmitnieks”, kurā varēsiet iepazīt visdažādāko lietu, procesu un parādību izlases – gan pēc mūsu gaumes veidotas, gan gluži objektīvi sarindotas. Bet sākam ar 10 pasaules dīvainākajām partijām – protams, “Mājas Viesa” skatījumā.

Reklāma
Reklāma

 

 

Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Lasīt citas ziņas

Saprotot, ka bez skaistas nākotnes iztēlošanas tālu netikt, daudzu valstu politisko spektru izraibina partijas, kas nāk klajā ar īpaši savdabīgiem solījumiem. Vienā gadījumā tā ir politiskā satīra, citā – patiesa apņemšanās. Piedāvājam, mūsuprāt, desmit līdz šim izveidoto dīvaināko partiju un to programmu aprakstus.

10. Pārsteigumu partija, ASV

1940. gadā dibinātā partija biju mediju triks, lai kariķētu ASV politiskos procesus. Par partijas līderi tika izraudzīta komiķe Greisija Alena, bet par tās oficiālu simbolu kļuva ķenguriene Lora. Alena startēja arī ASV prezidenta vēlēšanās, kur, domājams, saņēma dažus simtus balsu.

9. Nāvīgi nopietnā partija, Austrālija

CITI ŠOBRĪD LASA

Kaut sevi dēvē par “nāvīgi nopietniem”, šīs partijas biedrus par tādiem uzskatīt būtu aplami. Izveidota 1980. gadā, partija apņēmās izveidot slepkavniecisku pingvīnu floti, lai pasargātu Austrāliju no iespējama Argentīnas iebrukuma, kā arī nodrošināt austrāliešiem mūžīgo jaunību. Negūstot panākumus, partija darbu beidza 1988. gadā.

8. Alus mīlētāju partija, Krievija

Izveidota 1993. gadā, šī partija apņēmās aizsargāt visu alus mīlētāju intereses neatkarīgi no viņu etniskās, nacionālās vai reliģiskās piederības. Tiesa, tā arī nespēdama iekļūt valsts parlamentā. Alus mīlētāju partija 1999. gadā tika likvidēta.

7. Donalda Daka partija, Zviedrija


Lielākos panākumus zviedra Boses Pērsona dibinātā partija guva 1991. gadā, kad parlamenta vēlēšanās kļuva par devīto populārāko partiju Zviedrijā. Tiesa, parlamentā neiekļuva. Pērsons, kurš ir arī vienīgais partijas biedrs, saviem atbalstītājiem solīja bezmaksas alkoholu. Pērsona vienpersoniskā partija pastāv joprojām.

6. Makgilikadija nopietnā partija, Jaunzēlande

Šī “nopietnā partija” Jaunzēlandē pastāvēja 80. un 90. gados, kad darbojās ar saukli: “Ja gribat izniekot savu balsi, balsojiet par mums!” Partiju vēlēšanu sarakstu veidoja no biedriem, kas uzvarēja savstarpējos dueļos ar zobeniem, izveidotiem no avīžu papīra. Tās programmas galvenais punkts – nepildīt nevienu solījumu.

5. Partija “Īre ir pārāk sasodīti augsta”, ASV

Ņujorkā dibinātā partija savus kandidātus nominēja 2005. un 2009. gada pilsētas mēra vēlēšanām, kā arī 2010. gada Ņujorkas gubernatora un senatora vēlēšanām. Partijai Ņujorkā ir trīs reģistrēti biedri, kas vēlas panākt zemākas īres maksas pilsētas iedzīvotājiem, likvidēt nabadzību un badu.

4. Apzinīgo darba kautrīgo elementu apvienība, Dānija

Reklāma
Reklāma

Atšķirībā no citām šāda rakstura partijām dāņu komedianta Jakoba Haugarda izveidotā “apvienība” tika pārstāvēta arī valsts parlamentā. Partijas programmā tika ietverti tādi solījumi kā labāki laika apstākļi un labākas Ziemassvētku dāvanas, un 1994. gada Dānijas parlamenta vēlēšanās par to nobalsoja 20 tūkstoši cilvēku, kas tai deva viena deputāta vietu parlamentā. Tiesa, pēc četriem gadiem Haugards savu politisko karjeru beidza.

3. Degunradžu partija, Kanāda

Kanādā dažādi aktīvisti bieži aizraujas ar dīvainu partiju izveidi. Iespējams, tieši 1963. gadā dibinātā Degunradžu partija, kas pastāvēja 30 gadus, ir slavenākā no tām. Partijas programmā rakstīts, ka tā apņemas atcelt gravitācijas likumu, okupēt ASV un Antarktīdu, kā arī valsts parlamenta ēkā izliet kodolatkritumus, jo tās grīda tāpat ir saķēzīta.

2. Neatkarīgo monarhu partija, Igaunija

Igaunijas monarhu partija startēja jau 1991. gada parlamenta vēlēšanās, kurās par to nobalsoja 32 tūkstoši igauņu, tai dodot astoņas vietas parlamentā. Partijas mērķis bija Igaunijā ieviest monarhiju. Tās biedri uzrakstīja vēstuli Lielbritānijas Karaliskajai ģimenei, kurā solīja princi Edvardu pasludināt par Igaunijas karali, ja partija parlamentā iegūs vairākumu.

1. Divastainā suņa partija, Ungārija

Divastainā suņa partija startēja 2006. gada Ungārijas parlamenta vēlēšanās. Partijas līderis un visi tās biedri sevi sauca par Istvaniem Naģiem. Tiesa, partija neiekļuva parlamentā, un tas par spīti iespaidīgiem solījumiem – divus saulrietus dienā, mazāku gravitāciju, bezmaksas alu, mazākus nodokļus, mūžīgo dzīvi, kalna uzbēršanu Ungārijas Lielajā līdzenumā, vienas dienas darba nedēļu un pasaules mieru.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.