×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

10 dīvainākās studiju programmas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Laikā, kad Latvijā tiek revidēta izglītības sistēma, vērtējot katras studiju programmas lietderību, ielūkojāmies, mūsuprāt, desmit savdabīgākajās nozarēs, kurās ārvalstīs iespējams iegūt augstākās izglītības diplomu.


 

1. Astrobioloģija

Šī ir samērā jauna un aizvien lielāku popularitāti iegūstoša zinātne, kas nodarbojas ar Visuma dzīvības formu izpēti un uzdod jautājumus – kurp mēs dodamies, no kurienes esam cēlušies un vai Visumā esam vieni? Tiesa, studiju procesā topošajiem astrobiologiem neprasa uz šiem jautājumiem atbildēt. Bakalaura izglītību astrobioloģijā var iegūt Vašingtonas un Floridas universitātēs.

 

2. Enigmatoloģija

Augstāko izglītību šajā nozarē ir ieguvis tikai viens cilvēks. To 1974. gadā paveica Vils Šorcs. Enigmatoloģija nodarbojas ar pužļu izveidi un izpēti.

 

3. Morgu zinātne

Nākotnes morgu zinātnieki studē cilvēku mirstīgās atliekas, kā arī apgūst balzamēšanu. Augstāko izglītību šajā zinātnē sniedz ASV – Lidenvudas universitātē Misūri un Austrummičiganas universitātē. Daļa morgu zinātnē augstāko izglītību ieguvušie vēlāk kļūst par bēru rīkotājiem. Lielākais labums šo studiju beidzējiem – pieprasījums pēc viņu pakalpojumiem nekad neapsīks.

 

4. Komēdijas studijas
jokdaris

Pirmais maģistra diploms komēdiju studijās Sauthemptonas universitātē tika izsniegts 2009. gadā. Šajā mācību programmā komēdiju uzlūko kā daļu no mediju industrijas. Tāpat tiek analizēts un pētīts, kā humors un joki izpaužas ikdienas dzīvē. Augstākās izglītības diploms šajā nozarē varētu būt vērtīgs arī tāpēc, ka smiekli esot labākās zāles.

 

5. Produktu iepakošana

Mičiginas valsts universitāte studētgribētājiem piedāvā ne tikai bakalaura un maģistra grādu, bet pat doktora grādu produktu iepakošanas studijās. Piecdesmit gados, kopš šāda programma ieviesta, izglītību tajā ieguvuši septiņi tūkstoši cilvēku. Tāpēc nākamreiz, kad plēšat vaļā tikko nopirktas preces iepakojumu, dariet to saudzīgi. Iespējams, šis iepakojums iemieso negulētas studiju sesijas.

 

6. Sērfošanas studijas

Ja sērfa dēlis kļuvis tik tuvs, ka no tā tomēr nevar atteikties, jāapmeklē Plimutas universitāte Lielbritānijā, kur iespējams iegūt bakalaura grādu sērfošanas zinātnē un tehnoloģijā.

 

7. Ufoloģija

Šī zinātne pēta nezināmos lidojošos objektus jeb NLO. Doktora grāda ieguvēji šajā zinātnē specializējušies “NLO kultūras vēsturē un cilvēku, kuri apgalvo, ka esot saskārušies ar citplanētiešiem, filozofijā”. Doktora titulu šajā zinātnē iespējams iegūt Melburnas universitātē Austrālijā.

 

8. Zirgu studijas

zirgsStudijas zinātnē par zirgiem piedāvā vairākas universitātes pasaulē. Bakalaura vai maģistra grādu students iegūst kā apliecinājumu tam, ka viņš iemācījies pareizi jāt un apguvis ar zirgu uzturēšanu saistītas nianses.

 

 

 

 

 

9. Graudaugu pārtikas ķīmija

Graudaugu pārtikas iespējami veselīgāku un garšīgāku pagatavošanu izkopuši graudaugu pārtikas ķīmiķi vairākās ASV universitātēs, tostarp Kanzasas un Ziemeļdakotas universitātēs.

 

10. Lēmumu pieņemšanas studijas

Šī Indiānas universitātes studiju programma sniedz iespēju nākamajiem uzņēmējiem iegūt doktora grādu lēmumu pieņemšanā. Kaut arī tās nosaukums varētu šķist diezgan nenopietns, nākamos uzņēmējus tur apmāca pieņemt lēmumus, izmantojot dažādas matemātiskās formulas, datoru simulācijas, mākslīgo intelektu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+