×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. augusts, 2017
Drukāt

10 gadus vecs zēns bērnu rotaļu laukumā draud apkārtējiem ar cirvi (6)

Foto RPPFoto RPP

Piektdien, 25.augustā, desmit gadus vecs zēns bērnu rotaļu laukumā Krišjāņa Barona ielā izraisījis konfliktu un draudējis apkārtējiem ar cirvi, portāls LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Neilgi pēc pulksten 13.00 likumsargi saņēma izsaukumu uz bērnu rotaļu laukumu Krišjāņa Barona ielā, kur bija izcēlies konflikts starp vairākiem nepilngadīgajiem.

Ierodoties notikuma vietā, kārtības sargi noskaidroja, ka zēns, kurš izraisīja konfliktu ir aizbēdzis, taču notikuma vietā palikusi viņa mugursoma un cirvis. Aculiecinieki stāstīja, ka no sākuma zēns kopā ar pāris citiem vienaudžiem ieradies rotaļu laukumā un gribējis izmantot šūpoles, taču tās bijušas aizņemtas. Tad puika kļuvis agresīvs un sācis grūstīt otru zēnu, kurš bijis šūpolēs. Ātri vien abus starpā izcēlies kautiņš.

Abiem zēniem palīgā steigušies viņu draugi un mirkli vēlāk dūres vicinājuši jau bariņš nepilngadīgo, kad pēkšņi konflikta izraisītājs apkārtējiem sāka draudēt ap līdzpaņemto cirvi, kas bija viņa mugursomā. Tajā brīdī klāt piesteidzās kāda 12 gadus veca meitene un kopīgiem spēkiem rotaļu laukuma apmeklētājiem izdevās atbruņot aptuveni 10 gadus veco zēnu.

Mirkli vēlāk agresīvais pusaudzis kopā ar abiem draugiem aizbēga no notikuma vietas, atstājot mugursomu un cirvi bērnu rotaļu laukumā.

Nolūkā noskaidrot agresīvā zēna identitāti, attēls ar somu piektdien tika publicēts RPP sociālo tīklu kontos, un drīz pēc attēla publicēšanas policijā ieradās zēna māte kopā ar 10 gadus veco dēlu. Ne māte, ne dēls nevarēja izskaidrot zēna agresīvo uzvedību.

Ar bērna māti veiktas pārrunas un viņa informēta, ka visi notikušā materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai, kura izvērtēs gan konkrēto gadījumu, gan arī situāciju ģimenē kopumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Viss bija iepriekš zināms, ja jau cirvis bija līdzi! Un te ir 2 varianti:
  1). šo bērnu visu laiku kāds (kādi) aiztiek, apsaukā, nepieņem.Bērnam nav kam uzticēties. Cirvis bija ar nolūku ņemts sevis aizstāvībai
  2). saskatījies multenes un citādus surogātus, grib tēlot varoni. Zems pašnovērtējums.Cirvis – sevis apliecināšanai.
  Abos gadījumos te ir darbs ar ģimeni.

 2. LABRĪT! Visi apkārt māca būt pozitīvam, redzē tikai pozitīvo, domāt tikai pozitīvo. Bet es padalīšos ar savām sajūtām, apmeklējot šo Barona ielas rotaļu laukumu ar divām mazām meitām. Pirmkārt jā, dzīve mūs nav saudzējusi un gaisā virmo agresija, par to, ka kāds kaut kur netiek pirmais, bet ne par to stāsts. Kad mana mazā meita kaut kur nomaldījās atrakciju plašumos, tad īsti nav skaidrs, uz kurieni mazs bērns var doties, ja nu viņš apjūk, uz izeju? Kr uzreiz ir iela? Skaidrs, ka vecākiem pašiem jāatbild par saviem bērniem, bet tas bija sarežģīti, ja esi atnācis viens ar diviem maziem, enerģiskiem bērniem. Pie barona ielas uz iekšā parkā sēž aizdomīga izskata vīriņi un dzer no maisiņos ieliktām pudelēm. Laukumā pa vidu, bariņš aptuveni 15 gadu vecu tīņu, dzer sidriņus no stikla pudelēm, atnākušo apsargu pasūta dirst un izskatās, ka tur viņš arī aizgāja. Doma un ideja ir skaista, vienīgi, šadu masu koncentrācijas vietu, noteikti vajag nodrošināt ar stigriem kārtības noteikumiem un nepažēlot naudu par to, lai kāds tos noteikumus arī varētu uzturēt.

 3. Bērnam ir tiesības sevi aizsargāt ar jebkādiem paņēmieniem! Čakls puisītis,paņēmis cirvīti,gāja vārgai pensionārei malciņu saskaldīt. Un te pēkšņi bērnu rotaļlaukumā viņam uzbruka ne tik čaklie.Nekas cits neatlika,kā vicināt cirvīti. Neko sliktu jau viņš nedomāja,tikai pabaidīt. Kad paaugsies,tad nu gan būs jāuzmanās…

 4. Trūkst vārdu.Kaut kur taču to cirvi tas mežonis dabūja.

 5. Mohameds vai Ivans?

Draugiem Facebook Twitter Google+