×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

10 ieteikumi, kā labāk pārdzīvot ziedēšanas laiku


Foto - LETAFoto - LETA

Kļavas zied.

1. Laukos bez īpašas vajadzības neiet ārā no pulksten 7 līdz 9, bet pilsētā no pulksten 15 līdz 19, kad gaisā ir vislielākā ziedputekšņu koncentrācija.

2. Pārnākot mājās, pārģērbties un apģērbu atstāt koridorā, bet pašam uzreiz nomazgāties dušā, lai noskalotu uz ādas un matos sakrājušos putekšņus.

3. Brīvdienas plānot atkarībā no augu ziedēšanas prognozes. Ja gaidāma liela alergēnu koncentrācija gaisā, labāk tās pavadīt mājās, pie jūras vai citām lielām ūdenstilpēm, kur neredzamo ienaidnieku ir mazāk.

4. Alerģisko iekaisumu mazina vieglas fiziskās aktivitātes, taču tām jācenšas atrast laiku, kad gaisā ir mazāk putekšņu, piemēram, agri no rīta, kamēr vēl ir rasa, vai vakarā pēc lietus.

5. Uzturoties ārā, uzlikt lielas saulesbrilles, lai alergēni mazāk iekļūtu acīs, un, pārnākot mājās, noskalot acis ar vēsu ūdeni.

6. Ja gaisā ir liela ziedputekšņu koncentrācija, veļu labāk žāvēt telpās, nevis pagalmā.

7. Logiem iegādāties sietus, kas nelaiž cauri ziedputekšņus (meklēt norādi uz iepakojuma). Vēdinot mājokli, izvairīties no caurvēja. Vislabāk to darīt naktī vai pēc lietus, kad gaisā virmo mazāk alergēnu.

8. Lietot speciālu aerosolu, kas samazina ziedputekšņu alerģiskās īpašības.

9. Braucot automašīnā, nevērt vaļā logus un neieslēgt kondicionieri, ja tas nav aprīkots ar speciālu ziedputekšņu filtru. Jāņem vērā, ka šīs ierīces darbošanās sausina gļotādu, tādēļ tā kļūst vēl uzņēmīgāka pret alergēniem.

10. Mājās neļaut uzkrāties putekļiem un izvēlēties mitro uzkopšanu, kas vienlaikus samazinās putekšņu daudzumu telpās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+