×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. novembris, 2014
Drukāt

10 lietas, kas jāzina, ja jūs mīlat intravertu (9)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Šis raksts palīdzēs labāk saprast intraverto cilvēku, kuru mīlat. Protams, tas nenozīmē, ka visas nosauktās īpatnības nemaz nepiemīt ekstravertiem. Vienkārši intravertam vajag kārtējo nelielo apliecinājumu, ka ekstraverti viņus sapratīs.

Ja jūs esat intraverts, protams, esat pārliecināts, ka ekstravertiem nav lemts saprast, kā jūs izjūtat mīlestību. Bet kāpēc gan jums, introvertam, nepalīdzēt un neizstāstīt, kā mēs mīlam? Ir pienācis laiks izgaismot brīnumaino noslēpumainību, ar ko apvīti cilvēki, kas vairāk vērsti uz sevi.

Intravertam nevajag visu laiku sarunāties ar cilvēkiem

Mēs esam mazvārdīgi, taču skaļās balsis mūsu domās nenorimst. Reizēm mūs mīlēt nozīmē vienkārši cienīt klusumu, kas vajadzīgs, lai mēs normāli funkcionētu. Mums nav vajadzīgi tūkstošiem vārdu, lai justos mīlēti. Mums vajag vienkārši, lai mums būtu līdzās, ar savu klusēšanu ļaujot būt pašiem. Mēs izbaudām klusumu blakus mums.

Intraverti var izkāpt no savas komforta zonas mīlestības dēļ

Protams, mēs reizēm varam izturēties kā ekstraverti to cilvēku dēļ, kuri mums patiesi daudz nozīmē. Tā ka – ja mēs piekrītam ar jums apmeklēt skaļas svinības, mums būtu patīkami, ja jūs to novērtētu kā dāvanu. Nākamajā dienā mums varbūt būs vajadzīgs laiks sevis uzlādei vienatnē un, ja mēs jutīsim jūsu atbalstu, citā reizē iziesim no savas komforta zonas labprātāk.

Intraverti atver savu sirdi tikai sev īpašākajiem cilvēkiem

Ja mēs esam izvēlējušies jūs, tātad mēs jau uzskatām, ka esat tā vērti, lai riskētu. Jūs esat no tiem nedaudzajiem, kam mēs dodam iespēju ieraudzīt savu iekšējo es. Tas padara mūs neaizsargātus, bet ir pa kādam cilvēkam, kura dēļ ir vērts ar to riskēt.

Intraverti vairāk novērtē, kad viņos klausās

Klausīties nozīmē izrādīt savu mīlestību. Mēs daudz domājam, pirms vispār sākam runāt. Tā ka – ja mēs savās domās dalāmies ar jums, esiet pārliecināti, ka tā ir 100% patiesība. Mēs neattiecamies pret vārdiem vieglprātīgi. Kad mēs runājam par kaut ko svarīgu, tas nozīmē, ka mēs esam veltījuši daudz laika, lai apdomātos un pārliecinātos par to, ka teiktā doma ir precīza un patiesa. Introverti ir lieliski klausītāji un viņiem patīk, ja arī pret viņiem tādi esat.

Būt intravertam nenozīmē būt nošķirtam mīlestībā

Kad jūs mīlat intravertu, tad droši vien bieži vien izjūtat, it kā atrastos ārpus viņa mazās pasaules. Mēs it kā esam savā iekšējā Pasaulē. Taču, ja jums reiz ir dota iespēja saprast par abu saistošo dziļu saikni, jūs vienmēr būsiet daļa no viņa Visuma. Mēs ļoti reti riskējam, lai veidotu tik lielu uzticēšanos otram. Nav nekāda noslēpuma tajā, ka mēs slēpjam savā galā – mēs vienkārši domājam, pārspriežam, pārtinam dzīves filmu turp un atpakaļ, visu laiku pārbaudot šo un to. Tā vienkārši ir daļa tā, kas mēs esam.

Intraverti bieži iemīlas ekstravertos

Mēs reizē apbrīnojam un skaužam jūs. Mēs ar bijību attiecamies pret jūsu spēju apburt visus cilvēkus telpā un vieglumu jūsu sarunās ar nepazīstamiem ļaudīm. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ mūs tik ļoti “velk” pie jums. Taču tas arī nedaudz biedē. Mēs redzam jūsos tos, kas mēs nekad nebūsim un uztraucamies par to, ka drīz jums ar mums kļūs garlaicīgi.

Labāk, pirms sākat strīdēties, dot iespēju intravertam padomāt

Mums ir vajadzīgs laiks. Mēs visu kārtīgi apdomājam, rūpīgi izvēlamies vārdus. Tādēļ pēkšņi traukties cīņā ar introvertu neizdosies. Ja mēs mēģināsim visu noskaidrot uz vietas, pirms esam tam gatavi, nenonāksim ne pie kādas vienošanās. Bet, ja no sākuma apdomāsim un tikai pēc tam runāsim, jūs skaidri zināsiet mūsu nostāju.

Intraverti sapņo par sapratni

Mēs ceram uz sapratni no cilvēkiem, kuri mūs mīl. Reizēm mēs patiešām pārāk ilgi “aizsēžamies savās galvās”. Reizēm mēs pārāk daudz domājam par kaut kādām lietām un mūs no tām “aiznes”. Ja mīļotais to saprot, tas palīdz noturēt saikni ar viņu. Ja jums ir interesanti, kas norisinās mūsu galvās, vienkārši pajautājiet. Mēs ļoti novērtējam, ja jūs ievērojat mūs, tiecaties pēc mums – tad mēs esam gatavi pamest savu mazo pasaulīti.

Intravertiem patīk līksmot

Tas, ka mēs neuzvedamies skaļi jautrās ballītēs, nenozīmē, ka mums nepatīk smieties un līksmot. Intravertiem ir lieliska humora izjūta, tā atveras starp ļaudīm, kuriem viņi uzticas. Mazrunība nav vienlīdzīga ar garlaicību un īgņošanos.

Intravertiem svarīgi zināt, ka jūs esat laimīgi

Mēs zinām, ka esam citādāki. Vai, kā minimums, mēs jūtam, ka atšķiramies no citiem. Mēs negaidām, lai katrs būtu tāds, kā mēs un priecātos par to, ko mēs. Taču mēs vēlamies darīt jūs laimīgus. Mums vajag zināt, ka jūs esat apmierināti ar to, cik daudz kopīgi iesaistāmies sociālās aktivitātēs – cik mēs tās varam atļauties – , un to dziļumu, kurā dalāmies ar jums. Tas ir sarežģīts līdzsvars – sniegt cilvēkiem tik, cik viņiem vajag, bet ne vairāk kā jums ir. Mēs gribam zināt, ko darīt, lai jūs justos laimīgi.

Nav nemaz tik noslēpumaini, ja? Intraverti daudzējādā ziņā ir paši uzticamākie, atbalstošākie un miermīlīgākie cilvēki. Ja intraverts ir izvēlējies jūs tam, lai dalītos savā dzīvē, tas nozīmē, ka jūs esat brīnišķīgais cilvēks, kurš ir tā vērts, lai riskētu ar savu sirdi un dvēseli. Baudiet mīļotā cilvēka iekšējās pasaules dzīļu krāšņumu soli pa solim.

Bet, ja jūs esat intraverts, nebaidieties veidot attiecības ar tiem, kurus mīlat, paliekot uzticīgi savai būtībai. Introverts un ekstraverts var daudz mācīties viens no ootra, ja attieksies viens pret otra atvērti, ar mīlestību un sapratni.

 

Izmantots materiāls no lifehack

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Piekrītu VISAM.
  Ļoti precīzi un pareizi.
  Patikami arī virāk sevi izprast 🙂 🙂

 2. Ārprāts, cik precīzi! Sevišķi tas par klausīšanos un vārdiem!

 3. Līdz ar pareizām lietām, te ir arī vairākas kļūdas:
  a) Taisnība, ka intraverti rūpīgi izvēlas vārdus, taču nav taisnība, ka priekš tā vajadzīgs laiks. Ja cilvēkam ar intelektu un vārdu krājumu viss ir kārtībā, tad intraverts ļoti, pat pārsteidzoši ātri pasaka precīzi to, ko gribēja teikt. Atšķirība no ekstraverta ir tā, ka ekstraverti bieži tarkšķ pa tukšo, bez jēgas, vienkārši komentējot apkārt notiekošo un sevi, ļoti daudz citiem stāsta par sevi; ekstraverti nudien nedomā ātrāk par intravertiem. Vienkārši strīda situācijā ekstraverti uzreiz bliež ārā tukšu troksni, kamēr intraverti nevēlas agresīvi viņu pārtraukt, lai pateiktu savu viedokli (kas sen jau viņam pašam ir izdomāts).

  b) Apgalvojums, ka intraverti iemīlas ekstravertos ir ‘urban legend’, ‘wishful thinking’, citiem vārdiem – mīts. Iemīlēšanās ir ļoti individuāla lieta. Jāņem arī vērā, ka ekstravertu skaļā un uzbāzīgā uzvedība nereti ir ļoti kaitinoša priekš intravertiem; gribas turēties tālāk. Par kādu iemīlēšanos tad vispār var runāt?!

  c) Apgalvojums par “aizsēdēšanos savās galvās” arī ir nekorekts. Tieši jau ekstraverti, nemitīgi runājot par sevi, ir “aizsēdējušies” savā priekšstatā par sevi. Tikmēr intraverti daudz vairāk uzmanību pievērš vispārēju aspektu saprašanai un izjušanai (nevis tikai domā par sevi, kā ekstraverti). Tieši tāpēc korekti būtu teikt, ka ekstraverti “sapņo par sapratni”, nemitīgi visiem klāstot savus pārdzīvojumus un dzīves notikumus.

  d) Apgalvojums, ka intraverti “ir citādāki”, ir tizls. Intravertu šajā pasaulē ir aptuveni 50% jeb puse no visiem. Ko nozīmē “citādāki”?! To pašu var paziņot par otriem 50%. Tas, ka sabiedrībā lielākoties pamana skaļos, uzmanību alkstošos ekstravertus, nebūt nenozīmē, ka viņu ir vairāk vai ka tikai tādi cilvēki ir normāli.

  • Pilnībā Jums piekrītu:)

  • “Intravertu šajā pasaulē ir aptuveni 50% jeb puse no visiem.” Drīkst jautāt, no kurienes tik precīza informācija? Pēc maniem subjektīviem novērojumiem, intraverto ir krietni mazāk . Manu paziņu , draugu, radinieku utt. lokā vismaz noteikti!

   • Ja vēlies zināt precīzi, tad jēdzieni intraverts un ekstraverts ir nekorekti. Līdz ar to bezjēdzīgi. Junga teorija ir sen atzīta par novecojušu. Turklāt arī tajā netika cilvēki šķiroti pa šādiem rāmīšiem, bet gan bija runa par skalu, kur vienā pusē ir pieaugošas ekstraverta iezīmes, otrā – pieaugošas intraverta iezīmes, bet skaidras robežas starp abām pusēm nepastāv. Tāpēc ļoti reti kurš ir izteikts intraverts vai ekstraverts, bet gan lielākā daļa ir kaut kur pa vidu, ar neskaidrām iezīmēm.

  • Ņemot vērā, cik dažs introverts te sacepies, raksts ir trāpījis mērķī:) Un nav jau par ko apvainoties, izsmeļošs raksts, kas palīdz labāk saprast noslēgtos cilvēkus. Ne introverti, ne ekstraverti nav ne labi, ne slikti, visi ir interesanti!

Draugiem Facebook Twitter Google+