Praktiski
Mājas mīluļi

10 mākslinieki, kuru sirdis pieder kaķiem0

Ļoti daudzi mākslinieki savos darbos labprāt ataino kaķus. Sajūsminās par kaķu ieradumiem, purniņu un acu izteiksmēm. Bet kaķi, spēlējot uz jūtām, nemanot un bezkaislīgi nolaupa sirdis. Uz visiem laikiem.

Toties mēs varam baudīt skaistus mākslas darbus, kas piesātināti ar mīlestību pret šīm burvīgajām radībām.

Angliete Kima Haskinsa

Māksliniece Kima Haskinsa (Kim Haskins) dzimusi Anglijā. Pārsvarā viņa strādā ar akrila krāsām uz kartona vai audekla. Viņas pinkainie daudzkrāsainie minči ar apaļām acīm vienmēr izraisa platus smaidus. Grūti aizmirst šos mīlīgos svītrainos kunkuļus. Kimas kaķi viegli, pat pārāk viegli nolaupa daudzas to cilvēku sirdis, kuri uz viņiem paskatās.

Amerikāniete Džoja Kempbela

Amerikāņu māksliniece-ilustratore Džoja Kempbela (Joy Campbell) dzīvo Vašingtonas štatā. Viņa glezno vairāk nekā 30 gadus. Tagad viņa strādā ar eļļu, un, protams, mīļākā gleznu tēma ir kaķi. Viņas minči ir apmierināti ar dzīvi, pašpietiekami. Viņi zviln uz dīvāniem un galdiem, rotaļīgi skatās acīs un pilnībā kontrolē cilvēku sirdis.

Mākslinieks no Latvijas Rihards Donskis

Rihards Donskis ir mākslinieks no Latvijas, kurš darbojas ar pseidonīmu Apofiss. Rihards glezno īpašas, nedaudz noslēpumainas ilustrācijas, kurās valda burvīgi kaķi. Maigās radības ar izteiksmīgām acīm un mīlīgopurniņa izteiksmi iekaro skatītāja mīlestību no pirmā acu uzmetiena.

Lietuvas māksliniece Norvile

Lietuvas māksliniece Norvile (Norvile Dovidonyte) – rudā iedvesmotāja Elvisa saimniece. Viņai patīk zīmēt kaķus, radīt neizsmeļamu laba garastāvokļa un labsirdīga smaida avotu. Māksliniece attēlo mājīgu, vienkāršu dzīvi, dzīvnieku smieklīgos paradumus. Viņa jau sen iemīlējusi kaķus.

Mākslinieks no Sanktpēterburgas Vladimirs Rumjancevs

Vladimirs Rumjancevs ir Sanktpēterburgas mākslinieku savienības un Sanktpēterburgas akvarelistu biedrības biedrs. Viņš ir Krievijas Mākslinieku savienības biedrs. Viņa darbi atrodami muzeju krājumos Krievijā, kā arī privātkolekcijās Vācijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Lielbritānijā, Somijā un Zviedrijā. Viņa kaķi ir romantiski. Viņi redz eņģeļus, mīl ziedus un lirisko pilsētu Ņevas krastos.

Japāņu mākslinieks Makoto Muramatsu

Japānas mākslinieks Makoto Muramatsu rada neticami aizkustinošas gleznas. Kaķi jau sen nolaupījuši viņa sirdi un dvēseli un turpina to darīt gandrīz ar ikvienu, kurš ielūkojies mākslinieka attēlotajos minčos. Romantiķis no Uzlecošās saules zemes ar maigumu izzīmējis katra kaķa mīlīgo ģīmīti.

Maskavietis Stepans Kaširins

Stepans Kaširins dzimis Maskavā. Viņš ir UNESCO Mākslinieku federācijas loceklis. Uz viņa audekliem kaķi dzīvo kā pūkaini, silti cilvēki. Brauc ar automašīnām, organizē svinības, svin kāzas. Stepans attēlo dzīves situācijas, kas piepildītas ar saprotamu un labvēlīgu humoru. Viņa kaķu purniņi pauž smieklīgas emocijas.

Krievs Valērijs Hļebņikovs

Valērijs Hļebņikovs dzimis Tveras apgabalā. Tagad viņš dzīvo Maskavas apgabalā. Jau trīs gadu vecumā mazais Vaļera uzzīmēja savu pirmo zīmējumu. Un tas, protams, bija kaķis. Viņa kaķi izskatās kā smagi, labsirdīgi milži. Ir lieliski apskaut tādu kaķi un ne par ko neuztraukties. Valērija darbi ir ar humoru, labsirdīgi un silti.

Ļeņingradā dzimušais Vladimirs Stahejevs

Gleznotājs Vladimirs Stahejevs dzimis Ļeņingradā. Daudzus gadus nodarbojies ar ilustrēšanu. Grafiskās sērijas kaķi ir ļoti eleganti, emocionāli un skaisti. Viņu purniņi attēlo emocijas tik spilgti, ka var nolasīt kaķu domas. Kaķi ir dusmīgi, ziņkārīgi, pārsteigti, kaut ko vēlas, no kaut kā baidās. Viņi apveltīti ar spilgtu raksturu.

Vasja Ložkins no Solņečnogorskas

Vasja Ložkins dzimis Krievijā, Solņečnogorskā. Viņa zīmējumi, kuros attēlotas rudo kaķu emocijas, piesaista ar neatkārtojamo humoru. Jokojoties viņš atzīst, ka nemaz neprotot zīmēt. Tāpat viņš atzīstas, ka viņa gleznas patiesībā ir pasakas ar laimīgām beigām. Tāpēc ir cerība, ka desas tomēr pietiks visiem.

LA.lv