Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
10. marts, 2014
Drukāt

1864. gada 10. martā

10mar_Alksnis_2

Pirms 150 gadiem 10. martā Mazsalacas pagastā Vecalkšņos dzimis gleznotājs Ādams Alksnis (1864 – 1897), viens no pirmajiem latviešu māksliniekiem, kurš pievērsās latviešu mitoloģijas un vēstures ainām glezniecībā; batālijas žanra pamatlicējs latviešu mākslā. Daudz zīmējis Latvijas lauku sadzīves ainas.

Pazīstami ir viņa pasteļa, zīmuļa un ogles tehnikā veidotie zīmējumi “Skriešanās”, “Ganuzēns un velns”, tāpat senatnes tematikai veltītie ”Izlūki” un ”Nemierīgi laiki”. Alksnis pret saviem darbiem izturējās ļoti nopietni un kritiski, tos uzmetumus, kas, viņaprāt, nebija veiksmīgi, mākslinieks iznīcināja. Ādama Alkšņa mākslinieka mūžs bija īss, jo 33 gadu vecumā pēc neveiksmīgas operācijas viņš nomira no asins saindēšanās.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+