Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
10. marts, 2014
Drukāt

1864. gada 10. martā

10mar_Alksnis_2

Pirms 150 gadiem 10. martā Mazsalacas pagastā Vecalkšņos dzimis gleznotājs Ādams Alksnis (1864 – 1897), viens no pirmajiem latviešu māksliniekiem, kurš pievērsās latviešu mitoloģijas un vēstures ainām glezniecībā; batālijas žanra pamatlicējs latviešu mākslā. Daudz zīmējis Latvijas lauku sadzīves ainas.

Pazīstami ir viņa pasteļa, zīmuļa un ogles tehnikā veidotie zīmējumi “Skriešanās”, “Ganuzēns un velns”, tāpat senatnes tematikai veltītie ”Izlūki” un ”Nemierīgi laiki”. Alksnis pret saviem darbiem izturējās ļoti nopietni un kritiski, tos uzmetumus, kas, viņaprāt, nebija veiksmīgi, mākslinieks iznīcināja. Ādama Alkšņa mākslinieka mūžs bija īss, jo 33 gadu vecumā pēc neveiksmīgas operācijas viņš nomira no asins saindēšanās.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+