Foto: Fotolia

10 padomi ideālam portretam ar viedtālruni 0

Ir sākušies vasaras atvaļinājumi, kad dodamies uz jaunām vietām, iepazīstam dažādas kultūras, satiekam cilvēkus un uzklausām viņu stāstus, ko vēlamies iemūžināt un atcerēties. Vislabāk to darīt, izmantojot portretu fotogrāfiju, kas ir viena no skaistākajām un sarežģītākajām fotogrāfijas formām. Huawei eksperti sagatavojuši vairākus padomus, kā uzlabot portretu fotogrāfiju, izmantojot viedtālruni.

Reklāma
Reklāma

1. Dabiskums

Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

Ja vēlies veidot uzmanību piesaistošus portretus, jāatceras, ka atslēga ir dabiskums. Nelūdz modelim tēlot un pielāgoties vēlmēm, meklē dabisku brīdi. Auditorija to redzēs un novērtēs.

Publicitātes foto
CITI ŠOBRĪD LASA

2. Dažādas pozas
Galvas pieliekšana, roku novietojums, virziens, kurā vērsts modeļa skatiens, pleci. Visi šie elementi var pilnībā izmainīt fotogrāfiju! Ja tikai tagad sāc savu portretu foto piedzīvojumu, apskaties attēlus, ko uzņēmuši profesionāļi. Atceries lietas, meklē iedvesmu, izmēģini daudz dažādu ideju savās foto sesijās, meklējot labāko risinājumu. Pēc laika varēsi intuitīvi noteikt labāko pozu modelim.
3. Nekļūsti apsēsts ar kompozīciju
Mēģini atrast kompozīciju, situāciju un apgaismojumu, kas būs piemērotākā katrai personai individuāli. Tam nav jābūt tipiskam foto, kad modelis aizņem ¾ attēla. Izmēģini asimetriskas kompozīcijas, eksperimentē ar tukšiem laukumiem.

4. Izmanto komplimentējošas krāsas
Portrets ir formāts, kad auditorijas uzmanība koncentrējas uz vienu objektu – modeļa seju. Ja kontrolē vidi, kurā tiks uzņemtas fotogrāfijas, izvēlies fonu un modeļa apģērbu, kas papildina viens otru. Tas palīdzēs panāk vēlamo efektu un skatītāju uzmanību, izceļot viens otru. Krāsas, kas viena otru papildina, parasti krāsu aplī atrodas viena otrai pretī, piemēram, sarkana un zaļa.

5. Pagaidi pēcpusdienu
Nav noslēpums, ka fotogrāfijas mākslinieciskums slēpjas gaismēnu spēlēs. Portretu fotogrāfijā labāk izmantot dabisku apgaismojumu. Pretēji populāram pieņēmumam, skarbā pusdienlaika gaisma nebūs pati piemērotākā, labāk gaidīt maigo vēlas pēcpusdienas gaismu.