Mobilā versija
+13.1°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
15. oktobris, 2015
Drukāt

10 padomi, lai neatliktu ieplānotos darbus un laiks neaizietu vējā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Jums ir daudz ieceru, kuras vēlaties paveikt šodien. Tad jums piezvana draugs un jūs kādu laiku sarunājaties. Pēc tam uz dažām minūtēm ielūkojaties sociālajā tīklā “Facebook”. Jūs jūtaties izsalcis un nolemjat noskatīties iemīļoto raidījumu, ēdot kādu uzkodu. Drīz vien diena ir vējā un jūs brīnāties: “Ko es šodien īstenībā esmu izdarījis?”

Mums visiem pieder 24 stundas. Kamēr daži cilvēki tajās izdara ļoti daudz, citi smagi cīnās, lai kaut kas no iesāktā tiktu pabeigts. Ja vēlaties paveikt darāmos darbus, jums jātiek pāri prokrastinācijai jeb darbu atlikšanai. Portāls “lifekack.org” piedāvā desmit vienkāršus veidus kā ar šo paradumu tikt galā.

1. Uzstādiet sev mērķus

Ja jūs tiešām vēlaties pabeigt lielus darbus, uzstādiet sev mērķus. Un nedomājiet tikai par mērķiem vien. Patiesībā jums no savas galvas jāizvelk ārā savi sapņi un jāuzraksta tie uz papīra. Uzrakstiet savus mērķus. Padariet tos pēc iespējas konkrētākus.

Septiņdesmitajos gados pētījumā Hārvarda Universitātes Biznesa administrācijas maģistra programmas studentiem jautāja: “Vai jūs esat noteikuši skaidrus, uz papīra definētus mērķus savai nākotnei un izveidojuši plānus, kā tos sasniegt? Tikai trīs procenti no absolventiem bija uzrakstījuši uz papīra savus mērķus un plānus. Pēc desmit gadiem absolventus aptaujāja vēlreiz. Tie trīs procenti absolventu, kam bija skaidri, uz papīra definēti mērķi, pelnīja vidēji par desmit reizēm vairāk nekā pārējie 97 procenti no kursa.

Neatkarīgi no tā, vai jūsu mērķis ir pelnīt lielu naudu, mērķu uzrakstīšana uz papīra ir sevi pierādījusi kā līdzeklis, kurš cilvēkiem palīdz paveikt iecerēto. Kad jūs uzrakstāt uz papīra konkrētus, izmērāmus mērķus, jums būs kāds virziens, uz kuru tiekties. Piemēram, tā vietā rakstītu, ka “Es uzrakstīšu grāmatu”, labāk rakstiet: “31. decembrī es uzrakstīšu 20 lapaspušu garu grāmatu bērniem un iesniegšu to pieciem izdevējiem.”

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+