Latvijā
Rīga

10 pasākumi, kas jāapmeklē Rīgas svētku laikā 4

Publicitātes foto. Kolāža – la.lv

Top10 izveidojis svētku rīkotājs – Rīgas dome

Šodien ar koncertu “Sapnis vasaras naktī” Vērmanes dārzā un Francijas mākslinieku veidotām uguns instalācijām Arkādijas parkā sāksies Rīgas svētki 2017, kas turpināsies līdz svētdienai.
19.augustā un 20.augustā Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas. SVētku uguņošana būs vērojama 19. augustā, sestdien, uzreiz pēc koncerta “Daugavmalas parka stāsti” noslēguma 11. novembra krastmalā.

Visu Rīgas svētku programmu meklējiet šeit


Vēsturisko burinieku festivāls

Kad? 18. augustā 10.00 – 19.30, 19.augustā 10.00-00.00, 20.augustā 10.00-17.30

Kur? Daugavā, pie Vanšu tilta, Pilsētas jahtkluba akvatorijā

„Baltic Sail Riga 2017” festivāla laikā no 18. līdz 20. augustam „Pilsētas jahtklubā” Ķīpsalā būs pieejami vairāki vēsturiskie burinieki bezmaksas apskatei, kā arī maksas izbraukumiem pa Daugavu. Festivāla programmā sestdien plkst. 17.30 Pilsētas jahtkluba akvatorijā plānota vēsturisko kuģu kauja, bet pēc tās Daugavā notiks vēsturisko kuģu parāde.

Interesentiem būs iespēja vērot Rīgas svētku uguņošanu, atrodoties uz kuģa klāja Daugavā, kā arī doties vienas stundas izbraukumā pa Daugavu ar kādu no vēsturiskajiem buriniekiem. Biļetes izbraucieniem ir pieejamas „Biļešu servisa” kasēs.


Ko izdarīja Anna Ģertrūde Vērmane? Izstāde “Pastaiga Vērmanes dārzā”

Kad? 18., 19., 20. augustā 00.00 – 00.00

Kur? Latvijas Nacionālā arhīva ēkas izstāžu logos, Šķūņu ielā 11

Dokumentāro liecību izstāde veltīta Rīgas vienam no senākajiem parkiem un rīdzinieku iecienītākajai atpūtas vietai – Vērmanes dārzam.

Tā tapšana saistās ar traģiskiem notikumiem Rīgas vēsturē, pirms 200 gadiem, kad 1812. gada vasarā Napoleona armijas daļas bija sasniegušas Iecavu. Tas radīja lielu satraukumu Rīgā, pilsētā bija izsludināts karastāvoklis; lai apgrūtinātu ienaidnieka piekļūšanu pilsētai, tika pieņemts lēmums nodedzināt tās priekšpilsētas. Ienaidnieks līdz Rīgas vaļņiem tā arī nenonāca, bet gandrīz 7000 rīdzinieku palika bez pajumtes un mantības.

Pēc kara beigām, 1814. gadā, pilsētas valde uzsāka darbus priekšpilsētu atjaunošanai. Viens no nozīmīgākajiem projektiem bija priekšpilsētu apstādījumu komisijas projekts pilsētas apzaļumošanai. 1815. gadā tika apstiprināta vieta angļu parka ierīkošanai un uzsākta ziedojumu vākšana. Pilsētas vecākā Kristiana Heinriha Vērmaņa atraitne Anna Ģertrūde Vērmane šim mērķim ziedoja sev piederošo zemes gabalu un ievērojamu naudas summu, tādēļ viņas vārds tika iemūžināts parka nosaukumā. Vērmanes parka svinīga atklāšana un nodošana publiskajai lietošanai notika 1817. gada 8. jūnijā. Iesākumā dārzs bija 0,8 hektārus plašs, iekļāva rozāriju, restorānu, estrādi un daudzus eksotiskus un retus augus.

Rīgas svētku iesakņas koncerts “Sapnis vasaras naktī”

Kad? 18. augustā 20.00 – 22.00

Kur? Vērmanes dārza estrādē

Koncertā „Sapnis vasaras naktī” klausītājiem tiek piedāvāta programma ar 19. gadsimta pirmajā pusē sacerētu mūziku – Johana Štrausa kompozīcijām un romantisku opermūziku, kas bija populāra Rīgā laikā, kad Vērmanes dārzs tika atvērts rīdziniekiem. Koncertā skanēs Riharda Vāgnera, Volfganga Amadeja Mocarta, Džoakīno Rosīni, Gaetāno Doniceti, Džuzepes Verdi un citu autoru operu fragmenti.

Kopā ar orķestri „Rīga” un diriģentu Valdi Butānu koncertā piedalīsies solisti-vokālisti Dināra Rudāne, Inga Šļubovska-Kancēviča, Andris Ludvigs, Rihards Mačanovskis. Koncertu vadīs mūzikas žurnāliste Liene Jakovļeva un aktieris Juris Jope.

Zvaigžņu vērošana Zunda dārzā

Kad? 18. augustā 19.00 – 02.00

Kur? Zunda dārzā, Durbes ielā 2

Dārzs vērsies vaļā ar vakara pikniku no plkst. 19.00, bet no deviņiem vakarā līdz pus vienpadsmitiem Anna ar kolēģiem no astronomijas popularizēšanas un sabiedrības izglītošanas astronomijā kolektīva „StarSpace” vadīs lekciju par astronomiju, skaidros parādības, ko iespējams ieraudzīt naksnīgajās debesīs gan ar neapbruņotu aci, gan dažādiem palīglīdzekļiem.

Bruņupuču pētnieku taka zoodārzā

Kad? 18., 19. augustā 10.00 – 18.00

Kur? Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza teritorijā

Rīgas svētku laikā zooloģiskā dārza apmeklētāji varēs iepazīt bruņrupučus, pirms tam saņemot kasēs vai izdrukājot no zooloģiskā dārza mājas lapas izveidoto jauno ceļvedi „Bruņrupuču pētnieka taka”. Pasākuma dienās 18., 19. un 20. augustā zooloģiskā dārza ieejas biļete pieaugušiem maksās 5 eiro; bērniem, studentiem un pensionāriem 3 eiro.


Aviācijas šovs “RIGA FLY-IN 2017”

Kad? 19. augustā 12.00 – 19.00. Nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā pasākums notiks 20. augustā.

Kur? Lidlaukā „Spilve”, Daugavgrīvas ielā 140

Pasākuma laikā lidlauks „Spilve” būs atvērts publikai, tajā rīdzinieki un pilsētas viesi varēs apskatīt ielidojušos gaisa kuģus, iepazīties ar tehniku un pilotiem, kā arī vērot lidojumu paraugdemonstrējumus debesīs. Paraugdemonstrējumus veiks gan pašmāju labākie piloti, tai skaitā ar Latvijā būvētām lidmašīnām, gan Lietuvas sportisti, kas ir vieni no pasaules augstākās pilotāžas elites meistariem. Svētkos piedalīsies arī pilotāžas grupa „Baltic Bees”, varēs vērot gaisa balonu, izpletņlēcēju, lidmodeļu un pūķu laišanas paraugdemonstrējumus.

Nozīmīga lidojumu paraugdemonstrējumu sastāvdaļa ir NBS aviācijas un Robežsardzes aviācijas helikopteru priekšnesumi.

Plenērs “Glezno Rīgu”

Kad? 19. augustā 12.00 – 16.00, 20. augustā 12.00 – 16.00

Kur? Kultūrtelpa „Strops. Mans Mežaparks”, Atpūtas alejas un Janševska prospekta krustojumā

Interesenti aicināti piedalīties atvērtajā mākslinieku plenērā „Glezno Rīgu Ķengaragā”, kura ietvaros varēs ne vien vērot, kā apkaimes ainava pārvēršas mākslas darbos, bet arī piedalīties zīmējumu un gleznojumu radīšanā profesionālu mākslinieku vadībā.

Plenērā Mežaparkā piedalīsies un apmeklētājiem palīdzēs grafiķes Inese Lieckalniņa un Ilgnese Avotiņa.

Rīgas Doms bērniem

Kad? 19. augustā 11.00 – 16.00

Kur? Rīgas Domā un Doma dārzā

Šogad luteriskā Baznīca visā pasaulē svin Reformācijas 500. jubileju, līdz ar to „Doms bērniem” šī gada tēma būs saistīta ar formām, to dažādību, formēšanu, atjaunošanu, domāšanas maiņu, skaidrojot notikuma vēsturisko kontekstu vienkāršā, bērniem saprotamā veidā. Daļa no teju 20 radošajām darbnīcām, kā arī Rīgas Skolēnu pils folkloras kopas „Kokle” organizētais sadziedāšanās un sadancošanās pasākums notiks Doma „zaļajā saliņā” – Doma dārzā.


Rīgas stāsti 11.novembra krastmalā

Kad? 20. augustā 13.00 – 18.00

Kur? 11. novembra krastmalā

Ratiņu parādes dalībnieki dosies gājienā cauri Daugavmalas parka alejai līdz lielajai skatuvei. Mazajiem bērniem plānoti „Lielo leļļu un talismanu svētki”, tiks atklāts Latvijas festivāls pagalma “klasīšu” spēlē un notiks lielā burbuļu ballīte.

Paralēli ģimeņu aktivitātēm visas dienas garumā tiks stāstīti Rīgas parku un dārzu stāsti: 117 parki 117 stāstos, kā arī būs iespēja līdzdarboties aktīvā tūrisma centra „Eži” sagatavotajās atrakcijās.

Rīgas kausa izcīņa burāšanā

Kad? 20. augustā 10.00 – 17.00

Kur? Daugavā starp Vanšu un Akmens tiltu

Sacensībās piedalīsies sešas augstākā līmeņa „Match Race” burātāju komandas no Lietuvas, Latvijas, Krievijas, Igaunijas un Polijas.

„Match Race” burāšanas sacensības ir cīņa starp divām identiskām jahtām, kas sacenšas viena pret otru īsā distancē.

LA.lv