Foto – Shutterstock.com

“Kā es mainīju attieksmi pret savu ķermeni”. Un 10 pazīmes, ka tu patiesi mīli savu ķermeni 0

Es vai uz dzīvību un nāvi cīnījos ar sievieti, kas mitinājās manā ķermenī. Savas neilgās dzīves laikā pārcietu divas plastiskās operācijas, neskaitāmas reizes “sēdēju” uz diētas, piedzīvoju visa veida ēšanas traucējumu. Mans galvenais uzdevums bija sevi mainīt: savu ārējo izskatu un to, kā jūtos iekšēji. Viss izgāja ārpus kontroles un emocijas, vēlmes kļuva kaunpilnas un nevietā esošas. Mans ķermenis likās kā ne mans un, lūkojoties spogulī, es jutu pret sevi riebumu. Taču reiz no pašiem dziļumiem nāca apziņa par to, ka patiesi mīlēt savu ķermeni var tikai, pārtraucot visu laiku kontrolēt svaru.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

No šī brīža es sāku citādāk attiekties pret savu ķermeni. Tiklīdz emocijas kļuva par palīgu ceļā uz laimi, es pārstāju meklēt apkārtceļus, lai aizbēgtu no savām jūtām. Un pasaule mainījās.

Esmu secinājusi, ka šīs ir pazīmes, ka tu patiesi mīli savu ķermeni.

1. Tu klausies, ko tev vēsta ķermenis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja ķermenis man vēsta, ka vēlas ēst, es ēdu. Kad rodu sāta sajūtu un apmierinājumu, es pārstāju ēst. Agrāk es ar sevi eksperimentēju, ilgstoši liedzot sev ēdienu un vērojot, cik to spēšu izturēt. Protams, rezultāts beigās bija viens – pārēšanās. Es sevi nomocīju tiktāl, ka nevarēju paiet. Jo vairāk es sāku pievērst uzmanību ķermeņa norādēm un sekot tām, jo biežāk manā ēdienkartē parādījās veselīgi ēdieni, un es sajutos viegli un patīkami.

2. Tu maini ķermeņa pozas.

Pievēršot uzmanību savam ķermenim, var pamanīt, ka mēs mēdzam ieņemt vienu pozu ilgstošu laiku. Kad tu mīli savu ķermeni, kustība kļūst par prioritāti, tāpēc, ja tavs darbs ir pie datora, tev ik pa laikam rodas vēlme piecelties un izkustēties – tad pamaini ķermeņa pozu un dienas laikā noteikti atrodi laiku, lai izstaipītos.

3. Tu aktīvi nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm, bet neizdzen sevi.

Mana attieksme pret ķermeni nebija maiga. Es visu laiku sevi izaicināju – skrēju līdz spēku izsīkumam, pat ja jutos slikti, gāju uz piesmakušu trenažieru zāli Tikai patiesība ir cita. Ja tu kusties tā, kā ir ērti tavam ķermenim, tu vienmēr būsi formā. Agrāk es domāju, ka mans ķermenis nekad nevēlēsies kustēties. Bet pēc tam, kad es beidzot atklāju tādas fiziskās aktivitātes, kas man ir komfortablas, viss mainījās.

4. Tu nēsā ērtu apģērbu.

Saprotiet mani pareizi, – es runāju par brīvu izvēli nēsāt (vai nenēsāt) apģērbu, kādu vien vēlies.  Reizēm man nerodas vēlme ģērbties, izceļot savu seksualitāti, kā tas pieņemts mūsu sabiedrībā. Tādos brīžos es cenšos cienīt sava ķermeņa vēlmes un vilkt tādu apģērbu, kurā jūtos ērti. Tas stiprina uzticēšanos starp mani un manu ķermeni un mazina iespēju, ka man būtu jāmeklē citi veidi, kā justies droši. Piemēram, pārēdoties.

5. Tu kontrolē savu seksualitāti.

Daudzu gadu garumā es līdz šausmām baidījos no savas seksualitātes. Mīlestība pret savu ķermeni ietver savas seksualitātes nozīmes atzīšanu un apmierinātību ar to, neskatoties uz to, kāds izskatās jūsu ķermenis ārēji. Savas seksualitātes iepazīšana gan kopībā ar citiem cilvēkiem vai caur sevis iepazīšanu, palīdz just, ka iekārojams ir viss tavs ķermenis.

Reklāma
Reklāma

6. Tu negaidi, kamēr sasniegsi “ideālo svaru”.

Lai kas arī manā dzīvē notika – gāju uz randiņiem un jaukām tikšanām ar draugiem un tamlīdzīgi, vērtējumu par manu dzīvi noteica tas, ko redzēju uz svariem. Pakāpeniski es sapratu, ka mans ķermenis jutās patiesi labi tikai tad, kad es dzīvoju “uz pilnu klapi” un ik dzīves minūti sekoju savas sirds aicinājumiem. Tas ļauj ieraudzīt, ka ēdiens nav vienīgais, kas dzīvē sniedz apmierinājumu.

7. Tavā garderobē ir dažādu izmēru apģērbs.

Ir normāli, ka sievietes ķermenis, dabas cikla ietekmēts, visu laiku mainās. Tāpēc manā garderobē, katram gadījumam, ir dažādu izmēru tērpi. Tādēļ tajos periodos, kad manas formas iegūst patīkamus apaļumus, es vienalga izjūtu ķermeni kā patīkamu un mīlamu. Mans ķermenis zina, ka es tam uzticos un pagaidīšu brīdi, kad svars kļūst man komfortablāks.

8. Tu spēj vienaldzīgi paiet garām svariem.

Mans skaistums un pašcieņa nav atkarīga no tā cipara, ko uzrāda svari. Es zinu, ka patiesi mīlu savu ķermeni tad, kad netērēju laiku, lai visu laiku svērtos.

9. Tu nesalīdzini sevi ar citiem.

Ir viegli iestigt nemitīgā sevis salīdzīnāšanā ar citām sievietēm, īpaši attiecībā uz ķermeņa rādītājiem. Šāda rīcība nevienam un nekam nav nesusi atvieglojumu. Esmu pārliecināta, ka viena no pazīmēm, ka cilvēks mīl savu ķermeni – viņš vēlas iepazīt otra cilvēka iekšējo pasauli, nevis interesējas par to, ko viņā vēd un kā izskatās ārēji.

10. Tu skaties uz sevi spogulī un smaidi.

Mēs vienmēr spējam atrast daudz jo daudz iemeslu, kāpēc savu spoguļattēlu nesveicināt ar prieku. Pamēģiniet ik reizi ieraugot sevi spogulī, sev patiesi, no sirds uzsmaidīt. Tā vietā, lai fokusētos uz nepareizu gurnu izliekumu, pievērs uzmanību uz savu brīnišķīgo acu krāsu vai pareizajiem sejas pantiem. Skatoties spogulī, pamēģini palūkoties uz to noslēpumaino, brīnišķīgo būtni, kas dzīvo šajā ķermeņa apvalkā. Pamēģiniet attiekties uz ķermeni kā brīnišķīgu kuģis, kas sniedz glābiņu un uztur dzīvību. Ķermenis būs bezgalīgi pateicīgs par rūpēm un mīļumu no tavas puses, pat neprasot neko pretī.

Avots: mindbodygreen.com

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.