Mobilā versija
+17.7°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
25. novembris, 2016
Drukāt

10 tūkstoši parakstījušies, lai liegtu deputātiem balsojumos atturēties

Saeimas sēdes laikā.  Juris Vīgulis, Saeimas Administrācija.Saeimas sēdes laikā. Juris Vīgulis, Saeimas Administrācija.

Par iniciatīvu “Likvidēsim iespēju Saeimas deputātiem balsojumos atturēties” portālā “Manabalss.lv” savākti 10 000 parakstu, kas nozīmē, ka priekšlikums nonāks Saeimā.

Parakstītāji pamato: “Saeimas deputāti tiek ievēlēti, lai pieņemtu lēmumus, nevis izvairītos no tiem. Patlaban Saeimas kārtības rullis ļauj deputātiem ne tikai balsot “par” vai “pret” lēmumiem, bet arī “atturas”. Šāda iespēja ir nepareiza un maldinoša, tāpēc ierosinām to likvidēt.”.

Iniciatīva paredz svītrot vārdus “vai atturas”. Līdz ar to visus Saeimas lēmumus pieņemtu ar “par” vai “pret” balsu vairākumu.

Iniciatīvas autori uzskata, ka tas mazinās iespējas slēpt savu viedokli vai maldināt vēlētājus, radot iespaidu, ka viņi ir atturējušies, kad faktiski viņi ir balsojuši pret.

Iniciatīvu portālā iesniedza raidījums “Skutelis ir studijā”. Raidījuma pārstāvji norāda, ka daudzos citos parlamentos, tai skaitā valstīs ar gadsimtiem ilgām demokrātijas tradīcijām, deputātiem nav iespēju izlikties, ka atturas balsojumā, bet faktiski balsot pret.

Iniciatīva pēc parakstu pārbaudes nonāks Saeimas komisijā, kas par to sagatavos lēmumprojektu, par kuru savukārt būs jābalso parlamentam.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (9)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+