Reklāmraksti

10 viltības, kas ļaus Tev ietaupīt0

Visticamāk, grūti būtu atrast tādus cilvēkus, kuri teiktu, ka nespēj iztērēt savu ikmēneša algu. Lielākā daļa cilvēku ir tādi, kas ātri vien iztērē savu algu un sāk gaidīt jau nākamo. Ne vienmēr algas apmērs nosaka to, cik ātri tiks iztērēti visi ienākumi. Bieži vien tas ir atkarīgs no paša cilvēka paradumiem. Ir cilvēki, kuri vienkārši nemāk taupīt naudu un pērk visu, ko vien grib. Taču, lai nenonāktu finansiālās grūtībās, ir daži padomi, kas spēj palīdzēt ietaupīt.

1. Rūpīgi apsver konkrētās preces vajadzību

Pirms pirkšanas noteikti vairākas reizes padomā, vai Tev ir vajadzīgs tas, ko Tu pērc. Šis gan vairāk attiecas uz nepārtikas precēm, lai gan mēdz gadīties arī tā, ka tiek nopirkta pārtika, kuru beigās neizlieto, un tā aiziet postā. Veikalos katru dienu ir milzīgs skaits ar atlaidēm. To dēļ arī mēs nopērkam lietas, kuras nebūtu pirkuši par pilnu cenu, tāpēc labāk nesteigties ar pirkuma izdarīšanu, bet gan kārtīgi padomāt.

2. Salīdzini cenas dažādos veikalos

Nav noslēpums, ka cenas dažādos veikalos atšķiras, lai gan prece ir viena un tā pati. Ir vērts pastaigāt pa veikaliem un pievērst uzmanību preču cenām, it īpaši, ja esi plānojis iegādāties kādu lielāku un vērtīgāku pirkumu. Tas Tev noteikti aizņems vairāk laika, taču liks arī ietaupīt.

3. Izmanto atlaižu kartes

Varbūt arī Tu esi domājis, ka atlaižu kartes nav nekam derīgas, un tās nedod nekādu labumu? Taču tā nav. Regulāri iepērkoties kādā veikalā, atlaižu kartē krājas nauda, ar kuras palīdzību var norēķināties par nākamajiem pirkumiem. Vislabāk šīs kartes strādā pārtikas veikalos, jo tajos mēs parasti tērējam visvairāk naudas. Tāpēc, ja Tev līdz šim vēl nav nevienas atlaižu kartes, tad būtu ieteicams tās iegādāties.

4. Atmet kaitīgos ieradumus

Vai esi parēķinājis, cik daudz naudas mēnesī tiek iztērēts cigaretēs un alkoholā? Tieši tā – ļoti daudz. Tāpēc, ja vēlies ietaupīt, tad atbrīvojies no šiem kaitīgajiem ieradumiem. Uzlabosi gan savu veselības stāvokli, gan maciņa biezumu.

5. Izvairies no impulsīviem pirkumiem

Tieši impulsīvie pirkumi ir tie, no kuriem visvairāk vajadzētu izvairīties. Dažādas reklāmas un mārketinga triki tā vien liek mums iegādāties konkrēto preci. Taču nogaidi vismaz 24 stundas. Ja pēc šāda laika vēl gribēsi pirkt to preci, tad droši pērc.

6. Izvairies no kredītsaistībām

Kredītsaistības bieži vien var novest arvien lielākos parādos, tāpēc pirms aizņemties, ir rūpīgi jāizvērtē savas iespējas atmaksāt kredītu. Nav svarīgi, vai tas ir patēriņa kredīts privātpersonām, līzings vai kāds cits aizdevuma veids, labāk no tiem ir izvairīties, ja vēlies ietaupīt. Ja tomēr ir nepieciešama papildus nauda, tad sākumā lūdz ģimenes locekļu vai draugu palīdzību.

7. Dodies iepirkties ar sarakstu

Lai izslēgtu iespēju nopirkt kaut ko, kas nav nepieciešams, dodoties uz veikalu izmanto iepirkumu sarakstu. Šādi Tu nopirksti tikai to, kas patiešām ir nepieciešams, kā arī veikalā pavadīsi daudz mazāk laika.

8. Iepērcies internetā

Iepērkoties internetā, var ietaupīt. Tur cenas bieži vien ir krietni zemākas, kā parastajos veikalos. Arī preču klāsts var būt lielāks.

9. Pārvietojies ar kājām.

Ja ikdienā Tev ir jāmēro pavisam neliels attālums no mājām uz darbu, tad labāk pārvietojies ar kājām. Tas būs labāk gan Tavai veselībai, kā arī varēsi ietaupīt uz transporta izmaksām.

10. Izvēlies kvalitatīvas preces.

Jā, tās būs dārgākas, bet tās kalpos daudz ilgāk, ka lētās preces. Ilgtermiņā noteikti būsi ieguvējs.

LA.lv