Uncategorized

10 ziedoši augi ziemas dārzam. Ienes vasaras smaržu mājās! 0

Gandrīz ikvienam cilvēkam patīk apbrīnot skaistas ziedošas puķes. Audzējot puķes, kuras uzzied ziemas laikā, ieviesīsi mazliet krāsas un dzīvības tavās mājās tad, kad tas nepieciešams visvairāk. Dažām puķēm, tomēr ir labāk, ja tās šajā laikā netiek iestādītas nokarenajos konteineros.

Apskati dažas lieliskas ziedu izvēles iespējas.

1. Ziemas atraitnīte

Atraitnītes zied daudz ilgāk nekā jebkura cita ziemas puķe. Tā ir pieejama plašā skaistu krāsu klāstā, kuras spēsi apbrīnot, sākot no rudens līdz pat pavasarim. Atraitnītēm ir labāk, ja tu iestādi tās saulainā vai daļēji ēnainā vietā. Iestādi tās konteineros, nokarenajos podos.

2. Vijolītes


Violītes ir mazākas nekā to radinieces atraitnītes, bet daudz kuplākas. Tās mēdz būt arī izturīgākas pret aukstumu. Tikpat daudzveidīgas, kā vijolītes, ar patīkamu, saldu aromātu. Regulāri noplūc novītušos ziedus, lai paaildzinātu ziedēšanu.

3. Prīmula


Ziedēšanai ziemā izvēlies angļu vai ķīniešu prīmulas. Šie ziedi ir atrodami gandrīz jebkurā krāsā. Prīmulām patīk daļēja ēna, bet vēsākos klimatos pat pilns apgaismojums nekaitēs. Aplaisti regulāri.

4. Kliņģerīte


Šis dzīvīgais augs ienesīs krāsas tavās mājās. Tu vari izmantot arī auga apbrīnojamās veselīgās īpašības. Tā ziedēs no rudens sākuma līdz pat pavasarim. Kliņģerītēm patīk saule un laba drenāža.

5. Ziemas jasmīns


Skaisti koši dzelteni ziedi padarīs gaišāku jebkuru pelēcīgu ziemas apvidu. Ziemas jasmīns ir vīteņaugs, kurš var izaugt līdz pat 4 metru augstumam, ja tu to iestādi, piemēram, blakus sienai. Kad tas netiek atbalstīts, tas izaugs apmēram līdz 1 metra augstumam. Tam patīk saule un laba augsne.

6. Alpu vijolīte


Šo apburošo puķi vari atrast rozā, baltā, sarkanā un rožainā krāsā. Mazāki, izturīgāki augi labāk spēj pielāgoties aukstumam, bet neturi tos tiešā saulesgaismā. Vijolītei patīk daļēja ēna un regulāra laistīšana.

7. Matiola


Ja iestādīsi šo augu, varēsi apbrīnot lielus ziedus ar spēcīgu smaržu visas sezonas garumā. Tie ir pieejami purpura, baltā, rozā, zilā, lavandas un dzeltenā krāsā. Ziemas laikā vari apbrīnot rožu formas lapas. Šim augam ir nepieciešama laba drenāža, priekšroku dod saulei un regulārai aplaistīšanai.

8. Ērika


Šim daudzgadīgajam augam ir mazi ziedi un skaisti zvanu formas pumpuri. Ir atrodami gan pavisam niecīga izmēra, gan tādas, kuras var izaugt līdz pat 3 metru augstumam. Šim augam ir nepieciešama skāba augsne, laba drenāža un pastāvīga laistīšana.

9. Nemesia


Šīs puķes skaisti smaržojošos ziedus var apbrīnot pat ziemā. Augs var sasniegt pat 60cm augstumu. Tam ir nepieciešama pilna saule, labi drenēta augsne un regulāra laistīšana.

10. Lauvmutīte


Šis ir lielisks augs robežām. Tas ir atrodams ļoti daudz un dažādās krāsās. Tas izaugs apmēram 60cm augstumā. Tam ir nepieciešama regulāra laistīšana un priekšroku dod saulainām vietām.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bordāns: Vecās oligarhiskās partijas noraka valdības izveidi
51 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Gobzems: Visiem politiskajiem spēkiem vajadzētu nelielu psihoterapijas kursu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Kādi laikapstākļi gaidāmi 18.novembrī? Jaunākā sinoptiķu prognoze
3 stundas
LA
LA.lv
Pasaulē
VIDEO. “Neesmu latviski runājusi kopš 18 gadu vecuma!” Londonā centīgi mācās latviešu valodu
42 minūtes