×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. februāris, 2013
Drukāt

100 cilvēki izrāda interesi bez maksas iepazīt Vecrīgu

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, Starptautiskajā tūristu gidu dienā, apmēram 100 cilvēki izrādīja interesi, lai profesionālu tūristu gidu pavadībā bezmaksas iepazītu Vecrīgu un pilsētas centru.

Latvijas Profesionālo gidu asociācija (LPGA) bija sagatavojusi ap desmit dažādus maršrutus gan latviešu, gan krievu valodās. Interesenti, kuri pulcējās Rīgā, pie Pulvertorņa, varēja izvēlēties, vai doties ekskursijā ar tēmu “Kā rīdzinieki andelējas?”, vai kopā ar citu gidi uzzināt par Rīgas bruņinieku stāstiem. Tāpat klātesošie varēja doties pa “Pētera I pēdām Rīgā” vai arī apskatīt galvaspilsētā redzamās ķīniešu zodiaka zīme.

Tiem, kuri izvēlējās maršrutu “Dzīvnieki un pūķi Vecrīgā”, bija iespēja uzzināt stāstus gan par “Kaķu nama” vēsturi, gan to, ka Lielās ģildes kantora nama balkonā redzamie lāči simbolizēja Krievijas impēriju.

Gidi interesējās, vai sanākušie ir silti saģērbušies, un informēja, kurā kafejnīcā ir iespējams sasildīties un saņemt atlaidi pirkumiem, ja tiek nosaukta attiecīgā parole par piedalīšanos gidu dienas pasākumos.

Kā ziņots, turpinot tradīciju, arī šogad LPGA piedāvāja interesentiem piedalīties ekskursijās profesionālu tūristu gidu pavadībā ne tikai pa Vecrīgu, Bulvāru loku un jūgendstila ēku rajonu, bet arī neparastākos maršrutos.

Tūristu gidu dienas mērķis ir iepazīstināt un ieinteresēt rīdziniekus, kā arī Rīgas viesus par galvaspilsētas kultūrvēsturiskajiem objektiem, neparastiem maršrutiem un interesantiem notikumiem, kā arī popularizēt tūristu gida profesiju.

LPGA sadarbībā ar profesionālās izglītības centru “B&M” šogad jau 11.gadu organizē šajā dienā bezmaksas ekskursijas latviešu, krievu, angļu, vācu un, ja nepieciešams, arī citās svešvalodās.

Starptautiskā tūristu gidu diena tiek svinēta kopš 1980.gada 21.februāra.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +25.2
Alūksne +21.7
Daugavpils +22
Saldus +24.4
Liepāja +21.2
Jelgava +23.6
Ventspils +25.9
Limbaži +23
Madona +22.4
Rēzekne +21
Draugiem Facebook Twitter Google+