Uncategorized

100% cirks visā daudzveidībā – festivālā “Re Rīga!” 0


Somijas duets Kate un Pasi.
Somijas duets Kate un Pasi.
Publicitātes foto

No 23. līdz 25. augustam koncertzālē “Palladium” un pilsētā aizritēs Laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls “Re Rīga!”. Jūtu maģija, neganta mānīšanās, attiecību akrobātika, priekšnesumi telpās un pilsētvidē, izrādes pieaugušajiem un izrādes ģimenēm, plaša meistarklašu programma un sarunas pēc izrādēm – tas viss šogad festivālā.

Festivāla programmas atlases komanda šogad, izvēloties repertuāru, īpašu uzmanību veltījusi māksliniekiem no Zviedrijas un Somijas. “Šajās valstīs laikmetīgais cirks pēdējos desmit gados piedzīvojis strauju uzplaukumu, savā attīstībā apliecinot, ka tā ir sarežģīta māksla, taču vienlaikus tā ir ļoti atvērta – cirka meistarklases un izglītojošas nodarbības šeit apmeklē visdažādākā auditorija,” stāsta festivāla direktors Mārtiņš Ķibers un teic: “Šogad pirmo gadu festivāla “Re Rīga!” telpu izrādes notiks koncertzālē “Palladium”, kas ir ideāli piemērota vieta, lai ļautu vizuāli un audiāli izpausties laikmetīgā cirka elementiem – akrobātikai, mūzikai un teātrim.”

23. augustā par Somijas skatuves mākslas uzplaukumu varēs pārliecināties trupas “WHS” izrādē “Ardievas”. Stāstā par diviem cilvēkiem, pāri, kuri atsvešinājušies viens no otra, jaunā maģija apvienota ar teātri, deju, vizuālo mākslu un unikālu kostīmu mākslinieka darbu.

Savukārt 24. augustā izrādē “100% cirks” franču mākslinieks Žiljēns Ožē un dāņu mākslinieks Mikels Hobics skatītājiem piedāvās negantu mānīšanos un gaisa akrobātikas trikus, karājoties matu bizē, balansēšanu uz viena pirksta, trikus uz ķīniešu kārts, muzikālus priekšnesumus, atskaņotus ar alumīnija cauruli, un vēl citus “Monty Python” cienīgus izgājienus.

To, ka laikmetīgais cirks var palīdzēt uzdot pavisam nopietnus jautājumus un arī meklēt atbildes uz tiem, varēs redzēt ekstravagantās, šobrīd pasaulē ļoti pazīstamās ASV trupas “Ricochet” izrādē “Dūmi un spoguļi” festivāla noslēguma vakarā 25. augustā. Izrādē skatītāji tiks aicināti, vērojot poētisku akrobātiku, doties līdzi intensīvā un bezkompromisa ceļā patiesības meklējumos. “Festivāls “Re Rīga!” notiek jau piekto gadu, taču, šķiet, tieši šogad visvairāk cilvēkiem ir nepieciešama atbilde uz jautājumu, kas tad ir tas laikmetīgais cirks, un tādu festivāls ar savu daudzpusīgo repertuāru arī sniegs,” saka Mārtiņš Ķibers.

Festivāla dienu vakaros plkst. 18 laukumā Vaļņu un Kaļķu ielas krustojumā Somijas duets Kate un Pasi ikvienam rīdziniekam bez maksas izrādīs oriģinālu un humora pilnu ielas izrādi “Attiecības”. Šis ir attiecību stāsts starp vīrieti un sievieti, kura pamatā izmantoti akrobātikas elementi un žonglēšana ar kājām. Izklausās tikpat smieklīgi, cik izskatās sarežģīti. Izrādes laikā uzzināsim, kā 50 kg smaga sieviete var pārspēt 100 kg smagu vīrieti, kā viņu dažādās personības spēj sadzīvot un kurš galu galā šajās attiecībās ir galvenais noteicējs.

“Festivāls piecu gadu laikā ir attīstījies mērķtiecīgi ar virzību uz izglītības un cirka izpratnes attīstību – šogad mākslinieki Rīgā vadīs 35 meistarklases stundas profesionāļiem, taču ikvienam būs iespēja arī pierakstīties uz Rīgas Cirka skolas nodarbībām, kas sāksies no septembra,” stāsta M. Ķibers. Viss par festivālu “Re Rīga!” www.reriga.lv

 

23. VIII 19.00 “WHS” izrāde “Ardievas” koncertzālē “Palladium”

24. VIII 19.00 Laikmetīgā cirka izrāde “100% cirks” koncertzālē “Palladium”

25. VIII 19.00 ASV trupas “Ricochet” izrāde “Dūmi un spoguļi” koncertzālē “Palladium”

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: trīs dienu kopējā biļete EUR 30; katrai dienai atsevišķi no EUR 5 līdz 12

LA.lv