×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

100 foto: ziedi, dziesmas un atmiņas – Uzvaras parkā svin nacisma sagrāvi (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Cilvēki pulcējušies Uzvaras parkā, kur notiek Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai - Uzvaras svētkiem veltīts pasākums.

Piektdien Rīgā, Uzvaras parkā, ar plašu vērienu tiek atzīmēta nacisma sagrāves gadadiena un pieminēti Otrajā pasaules karā kritušie. Policija līdz šim būtiskus pārkāpumus pasākumā nav konstatējusi, ziņo LETA.

Ziedus pie Uzvaras pieminekļa, godinot Otrajā pasaules karā kritušo piemiņu, šorīt nolika Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) kopā ar vairākiem citiem Rīgas domes deputātiem, kā arī Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, arī Ukrainas un Baltkrievijas vēstniecības pārstāvji.

Ziņu aģentūras vēsta arī, ka kādam 73 gadus vecam vīrietim Uzvaras parkā iestājusies klīniskā nāve. Mediķi veikuši sekmīgus atdzīvināšanas pasākumus un nogādājuši vīrieti slimnīcā. Mediķi uzsvēruši, ka šo nelaimi nevar saistīt ar kādiem konkrētiem ārējiem apstākļiem, piemēram, silto laiku.

Lai gan pasākumi pie Uzvaras pieminekļa, godinot Otrajā pasaules karā kritušo piemiņu, bija sākušies no rīta, jau līdz plkst.12 uz Uzvaras parku bija sanākuši krietni vairāk cilvēku, kuri blīvā straumē turpina plūst, novēroja aģentūra LETA.

Sanākušie cilvēki noliek ziedus pie pieminekļa, vēro priekšnesumus, kā arī apmeklē turpat izvietotos tirdzniecības galdiņus, lai iegādātos uzkodas. Savukārt pie atsevišķiem galdiņiem sanākušie svētku apmeklētāji apsēdušies, lai malkotu līdzpaņemtos alkoholiskos dzērienus, kurus uz vietas iegādāties nevar.

LETA ziņo, ka līdz plkst.14 Rīgā, Uzvaras parkā, pie pieminekļa Padomju armijas karavīriem, aizturējusi astoņas personas par atrašanos alkohola reibumā. Aizturētajiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli. Citi pārkāpumi līdz šim nav fiksēti.

Apmeklētāju vidū ir arī mazi bērni, kurus atveduši pieaugušie. Lielai daļai pie apģērba ir piespraustas Georga lentītes, bet rokās – sarkani karodziņi ar uzrakstu “Uzvara! 1941.-1945.”, ziņo LETA.

LETA arī novērojusi, ka pie ieejas Uzvaras parkā vairāki cilvēki, tostarp arī prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans, plivinājuši Ukrainas pašpasludināto republiku karogus.  Lindermans, kuram pie apģērba piesprausta Georga lentīte, stāvējis ar karogu, uz kura bija rakstīts “Doņeckas Tautas Republika”, viens no viņa domubiedriem rokās turējis karogu ar uzrakstu “Luganskas Tautas Republika”, bet vēl kādam citam bijis karogs Georga lentītes krāsās.

Tiek vēstīts, ka saskaņā ar policijas aplēsēm pasākumus Uzvaras parkā varētu apmeklēt 100 000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Reizi gadā padomju okupanti nolasās uz laukuma, uz kura padomju izdzimteņi kāruši cilvēkus, lai ēstu un dzertu nacionālo žļurgu.

 2. tā lapele ir likvidējama

 3. latvijas sagrāvi tur svin,.. avīze kurai tā patīk šis balagāns

 4. 9. maijā krievu staļinisti mūsu Uzvaras laukumā svin savu uzvaru pār vācu hitleriešiem. Bet Rīgā viņu svinības ir pilnīgi absurdas, jo notiek pašu okupētā teritorijā. Jā, tās ir – arvien vēl nelikvidētās okupācijas sekas.
  Un tāpēc mums – šo okupāciju pārdzīvojušajiem, ir jācenšas ievēlēt tādu Saeimu, kura šīs okupācijas sekas vēlētos un spētu likvidēt.

 5. Kādas atmiņas un par ko. Pašam jaunākajam kara dalībniekam šodien ir 87 gadi. Cik viņu ir un ko viņi var atcerēties. Viņi taču savu medaļu bunti nespēj panest.

 6. Lai nu kā ar tiem, kuri patiešām karoja – lai viņi piemin. Tā ir viņu atceres diena.
  Bet pārējie – nodzertie, bezzobainie, norijušies… 30-40 gadnieki – cīnītāji? Salašņas.

 7. KAAPEEC uzvareetie dziivo 4 reizes labakm par UZVAREETAAJIEM?

 8. nesvin nekādu sagrāvi Atbildēt

  Svin krievu nacismu.

 9. “Uzvarētāju” propagandas svētki…
  Atmiņas? Kādas vēl var būt atmiņas? Kā padomju izdzimteņi 39. gadā, kopā ar nacistiem Polijā maršēja? Vai varbūt atcerējās, kā Austrumvācijā izvaroja sievietes un bērnus?

 10. Jāraksta ir :Fašisma un komunisma sagrāvi . Ar šādu visatļautību būs arī pie mums Ružinas repul. , Janapoles valsts , Režicas krievu nacionālā respubļika un t.t. uz to jau iet .

 11. Vēl vins jautājums ? Vai Rīgā publiskos pasākumos kur piedalās arī bērni ATĻAUTS lietot akoholiskos dzērienus un narkotikas ???

 12. Varētu LA.lv sīkāk paskaidrot KAS un kādu uzvaru svin ? Man piemēram ,tā ir okupācijas sākšanās diena . Varbūt es kļūdos , bet kaut kur lasīju , ka ir likums , kas aizliedz svinēt svētkus , kas vairākumam Tautas ir nepieņemami un aizskar citu cilvēku jūtas . Bet var būt kā vienmēr – likums ir bet to nepilda neviens.

 13. lūgims LA redakcijai Atbildēt

  Vai tiešām tas ir “uzvaras parks” laikrakstam , kurš sevi sauc par nacionāli konservatīvu? manuprāt šis nosaukums ir jālieto tikai pārnestā nozīmē. vai ne tā?

Draugiem Facebook Twitter Google+