×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. janvāris, 2018
Drukāt

Ko jaunu šogad savā pilsētā piedāvāsiet tūristiem?

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Bauskas pils

Raivis Ragainis, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs: “Viens no jaunumiem – izstāde “100 iemesli lepoties ar Jēkabpili”, ko drīzumā atklās Jēkabpils Vēstures muzejā. Tā darbosies divus gadus un būs ne vien savdabīgs tūristu apskates objekts, bet arī labs orientieris viņu tālākajām gaitām pilsētā. Tūristus vilina lielas lietas, bet arī nelielās var būt ļoti saistošas, tāpēc, piemēram, iekārtosim vēsturiskā Daugavas tilta pastāvīgu izgaismojumu. Īpaši svarīgs mūsu īstenojamais projekts ir Krustpils pils A korpusa atjaunošana, lai varētu iekārtot mūsdienīgu pilsētas vēstures ekspozīciju un visā krāšņumā atklāt vecos kamīnus, ozolkoka paneļu griestus un citas vēsturiskas detaļas.”

 

Voldemārs Čačs, Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks: “Mūsu pilsētā lielākā daļa jaunumu saistās ar tūristu ļoti iecienīto Bauskas pili. Visu laiku turpinās būvdarbi, labiekārtošana. Netrūkst tādu tūristu, kas pie mums atgriežas ik pēc trim, pieciem gadiem, jo ar katru reizi ir kādi jaunumi, par ko viņiem ir liela interese un liels prieks. Pat premjers Kučinskis kārtējā pils apmeklējuma laikā jutās pārsteigts, cik daudz iespēts padarīt. Tagad jauni darbi – jānostiprina Bauskas pilskalna ziemeļu nogāze un Bauskas pils tornis, lai varētu izbūvēt vairākus skatu laukumus pilsdrupu un apkārtējās ainavas apskatei, jāiekārto pils būvvēstures digitālā ekspozīcija, jāveic zemes nostiprināšana, lai tūristiem būtu iespējams apiet pilij apkārt. Jau pagājušajā gadā iesākām autobusu un mašīnu stāvlaukuma izbūvi netālu no pils, šogad pabeigsim.”

 

Andrejs Spridzāns, Dobeles novada domes priekšsēdētājs: “Galvenais ir sagatavošanās Dobeles Livonijas ordeņa pils kapelas pārbūvei. Stikla būve mūros – tas ir unikāls projekts, ko spējam īstenot, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus. Mēs darām visu, lai mūsu lieliskā tūrisma objekta apskate būtu iespēja

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Cienījamais, datu subjekt!

Saeimas komisijās tiek skatīts Personas datu apstrādes likuma projekts, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Jaunais likums nepieciešams, jo šī gada 25. maijā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāks piemērot regulu par fizisku personu aizsardzību. Saskaņā ar regulu par personas datiem tiek uzskatīta jebkura informācija, kas attiecas uz identificējamu fizisku personu (normatīvajos dokumentos tiek lietots jēdziens “datu subjekts”): vārds, uzvārds, personas kods, adrese u. c.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+