Kultūra
Literatūra

Viļānos jau 16. reizi pulcēsies ziņģētāji un stāstnieki0

Publicitātes foto

Sestdien, 17.februārī, plkst. 11 Viļānu kultūras namā notiks Tautas mūzikas ansambļu un kapelu skate, bet plkst. 16 sāksies XVI Ziņģētāju un stāstnieku vakars “Redz, kā dzīvo…”, informē Iveta Dukaļska, Tautas muzikantu biedrības valdes priekšsēdētāja.

Stāstnieces Ināra Blinova, Aina Korkla (Krapacu Ļuce) un Alla Kozlovska stāstīs nerātnus un smieklīgus stāstus vai nopietnus atgadījumus no dzīves par tēmu “Redz, kā dzīvo…”, bet visām ir viens uzdevums – no nieka “izpūst” vislielāko notikumu.

Savukārt ziņģēt Viļānos ieradīsies folkloras grupas un vokālās apvienības no Kokneses, Ozolaines, Krāslavas novada Izvaltas, Lizuma, Zvirgzdenes, Rūjienas, kā arī citām Latvijas vietām.

Pasākuma laikā dalībnieki vērtēs viens otru un noteiks gada labāko stāstnieku un ziņģētājus, vērtēšanā iesaistās arī skatītāji, nosakot savus favorītus, tāpat simpātiju balvas piešķirs arī organizatori un sponsori.

Pirmo reizi ziņģētāju vakars notika 2003. gadā Barkavā (Madonas nov.), bet nu jau daudzus gadus tas mājvietu radis Viļānos.

LA.lv