Uncategorized

101 miljons amerikāņu prasa valsts palīdzību pārtikas iegādei 0

Foto – AFP

Saskaņā ar ASV Lauksaimniecības ministrijas aprēķiniem 101 miljons jeb gandrīz trešā daļa ASV iedzīvotāju saņem valdības palīdzību pārtikas iegādei.

ASV valdība piedāvā 15 palīdzības programmas iedzīvotājiem, kuriem trūkst līdzekļu pārtikas iegādei, un, tajās iesaistoties vairāk nekā 100 miljoniem cilvēku, šo programmu ietvaros pagājušajā fiskālajā gadā valsts iztērēja 114 miljardus dolāru. Lauvas tiesu no šiem tēriņiem veido pārtikas talonu programma, kura pērn apkalpoja 46,7 miljonus amerikāņu, izmaksājot 88,6 miljardus dolāru. Nākamā lielākā ir skolu pusdienu programma, kas bezmaksas vai zemu cenu ēdienreizes nodrošina 32 miljoniem ASV skolēnu. Tāpat palīdzības programmām ir iespēja pieteikties sievietēm, kuras gaida bērnu, kā arī vecākā gada gājuma cilvēkiem.

ASV raidsabiedrība “CNS News” atzīme, ka palīdzības lūdzēju skaits pārsniedzis valsts privātajā sektorā strādājošo iedzīvotāju skaitu. Saskaņā ar valdības datiem pērn privātajā sektorā pilna laika darbu strādāja vairāk nekā 97 miljoni cilvēku. Vienlaikus gan veiktā audita autori norāda, ka vairākas no 15 palīdzības programmām pārklājas un dažas mājsaimniecības pieteikušās vairākām programmām. Savienoto Valstu apskatnieki vairākkārt norādījuši uz tendenci, ka aizvien pieaug to cilvēku skaits, kuri, saņēmuši kaut nelielu finansiālu palīdzību no valsts kases, turpina gadu no gada saņemt dāsnos pabalstus, un nemaz nepūlas atrast darbu.

LA.lv