×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. janvāris, 2014
Drukāt

11 cilvēkiem konstatēta ķermeņa atdzišana un apsaldējumi

sals

Aizvadītajā diennaktī 11 cilvēkiem konstatēta ķermeņa atdzišana un apsaldējumi. Tas šajā sezonā ir lielākais vienas diennakts laikā cietušo skaits, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.

Vidēji darba dienās mediķi snieguši palīdzību sešiem līdz septiņiem cilvēkiem, kuri guvuši ķermeņa atdzišanu un apsaldējumus. Pagājušās brīvdienās desmit cilvēkiem konstatēta ķermeņa atdzišana un apsaldējumi.

Visi cietušie ir vīrieši vecumā no 28 līdz 77 gadiem. Seši no cietušajiem bijuši Rīgas reģionā. Pagājušā diennaktī nosalušie nav atrasti.

Tā Rīgas reģionā dārza mājiņā atrasts 56 gadus vecs vīrietis un nogādāts slimnīcā ar smagu ķermeņa atdzišanu. Savukārt 38 gadus vecs vīrietis ilgāku laiku uzturējies autoostā un guvis roku pirkstu apsaldējumus.

55 gadus vecs vīrietis vairākas dienas uzturējies nekurinātā istabā un guvis izteiktu ķermeņa atdzišanu. Nekurinātā dzīvoklī uzturējies un ķermeņa atdzišanā iedzīvojies arī 64 gadus vecs vīrietis, kuru atradis kaimiņš.

Savukārt 77 gadus vecs vīrietis staigājis nepiemērotā apģērbā pa ielu un guvis roku apsaldējumus ar dziļo audu bojājumiem.

Mediķi aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un redzot cilvēkus, kuri, piemēram, sakņupuši atrodas sabiedriskā transporta pieturās, izsaukt palīdzību. Tāpat mediķi aicina iedzīvotājus painteresēties par tiem kaimiņiem kuri dzīvo vieni, jo pagājušā diennakts apliecināja, ka cilvēki uzturējušies neapkurinātos mitekļos.

Kopumā pagājušā diennaktī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests saņēmis 1029 izsaukumus un 202 ir bijuši saistīti ar traumām.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.1
Alūksne +11.7
Daugavpils +9.6
Saldus +7
Liepāja +10.2
Jelgava +7
Ventspils +12.9
Limbaži +12
Madona +6
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+