Apbrīno

11. “Positivus” festivāls aicina uz Salacgrīvu 1

Arhīva foto.

No 14. līdz 16. jūlijam Salacgrīvā 11. “Positivus” festivālā trīs dienu ilgumā uz piecām festivāla skatuvēm uzstāsies tādi pasaules mēroga mākslinieki kā “Pixies”, Elija Goldinga, “Alt-J”, “Grandmaster Flash”, “Rae Sremmurd”, JP Cooper, Hose Gonzales un daudzi citi, kā arī virkne uzlecošo zvaigžņu un aktuālāko pašmāju grupu.

Uz festivāla galvenās – “Lattelecom skatuves” būs alternatīvā roka leģenda “Pixies”, britu popmūziķe Elija Goldinga un indie rokgrupa “Alt-J”. Arī “The Lumineers”, “Rae Sremmurd”, “Maxïmo Park”, Hose Gonzales, Kamasi Vašingtons, “Dzelzs Vilks” un “Trad.Attack!” būs uz festivāla galvenās skatuves.

Bet uz festivāla otras lielākās – “Nordea skatuves” uzstāsies hiphopa leģenda “Grandmaster Flash”, romantiskais britu dziesminieks JP Coopers, dāņu alternatīvā roka apvienība “Mew”, kanādiešu grupa “Austra” ar latviešu izcelsmes dziedātāju Keitiju Stelmanis priekšgalā, kā arī “Rhye”, “Cigarettes After Sex”, Mārgareta Glaspija, L. A. Salami, Džūlija Džeklina, multiinstrumentālists Eska no Londonas, “Dagamba”, “Daddy Was A Milkman”, “Get Your Gun”, “Pienvedēja piedzīvojumi” un “Baložu pilni pagalmi”.

“Palladium skatuves” programma šovasar ir patiesi daudznacionāla, sākot ar pārgalvīgajiem “Francobollo” no Lielbritānijas, Ņujorkā bāzētajiem “Teachers”, austrālieti Reičelu Klaudio & Rick Feds no Latvijas, Izraēlas grupu “Bucharest”, kā arī pašmāju māksliniekiem – Raimonds Tiguls & “Moonlight Sound Design”, “MESA”, “Satellites LV”, “Bandmaster”, “Fakts”, “Edavārdi”, “Singapūras satīns”, “Chris Noah” un “Ezeri”. Uz šīs skatuves redzēsim arī piecus daudzsološus igauņu māksliniekus no “Tallinn Music Week” programmas: “Beyond Beyond”, Okym & Tiiu, “Lepatriinu”, “Go Away Bird” un “Mauno Meesit”.

Uz “Electric Room skatuves” pasaules labāko klubu atmosfēru radīs spoža dīdžeju buķete, jo uzstāsies Losandželosā mītošais producents un dīdžejs Kingdom, populārais itāliešu dīdžejs Crookers, beļģu producents un dīdžejs Aeroplane, filigrānais MPC sampleru meistars araabMUZIK, kā arī DJ Aspirins vs Toms Grēviņš, DJ Rudd, Noëp, Nightwave, DJ Nova, Niklāvz, RudeLies, Makree un Rīgas DJ Skola: DJ Dubra, DJ Pm2theam, DJ Aspirins.

Festivāla “Dabas skatuve” piedāvās daudzveidīgu mūzikas un mākslas programmu, ļaujot izbaudīt augstvērtīgu muzikālo sniegumu, novērtēt dažādus konceptuālus mūzikas projektus, kā arī pozitīvi uzlādēties kopā ar improvizācijas teātri un komiķu stāvizrādēm. Ģitārists Mārcis Auziņš piedāvās meditatīvu improvizāciju, kas, mijiedarbojoties dabai, cilvēkiem un īpašajai festivāla gaisotnei, radīs emocionāli plašu noskaņu. Viens no vadošajiem jaunās paaudzes džeza ģitāristiem Matīss Čudars demonstrēs iespējas, ko skaņu radīšanā spēj ģitāra. Īpašu noskaņu radīs akadēmiski skolotais pianists un komponists Platons Buravickis, savā elektroakustiskajā programmā ļaujot satikties modernajām tehnoloģijām ar klasiskiem motīviem. Jaunā mūziķe Tīna Šipkēvica piedāvās dažādu dziesmu kaverversijas balsij un akustiskajai ģitārai, bet zināmu skarbuma devu atmosfērai piešķirs repa māksliniece Viņa. Vēl kāpās sanākušos klausītājus priecēs grupas “Tehnikums”, “Polifauna”, “Mad Ant”, “Kosmodisks”, Oriole & VJ Linda Konone, “Āres”, “Sign Libra”, DJ Music DJ, “Pachamama Beats”, “Kapelmeistars Group” un “Sūdi”, bet par smieklu devu parūpēsies Rīgas Improvizācijas Teātris, “Comedy Latvia”, “Comedy Estonia” un “Sieviešu Stendaps”.

Festivālā atkal varēs ne tikai baudīt mūziķu priekšnesumus, bet arī skatīties kino. Kā spožs dārgakmens muzikālo filmu kolekcijā mirdzēs godalgotais mūzikls “La La Land”, taču līdzās tam “Shortcut” kinoteātra apmeklētāji varēs izbaudīt citas ne mazāk īpašas filmas, kurās lielu lomu spēlē skaņu celiņi. Džima Džārmuša intelektuālā “vampīrsāga” “Izdzīvo tikai mīlētāji”, stāsts par ambīcijām un mīlestību pret mūziku, kas balansē uz neprāta robežas – “Whiplash”, arī latviešu kino klasika, filma “Elpojiet dziļi!” vai “Četri balti krekli”, un pavisam nesen tapusī unikālā dokumentālā filma “Atbrīvošanas diena” par grupas “Laibach” neticamajiem piedzīvojumiem Ziemeļkorejā, kā arī citas filmas par un ap mūziku. Labam garastāvoklim programmā iekļautas arī vairākas komēdijas, tāpat īsfilmas un animācijas filmas.

! Visas festivāla biļetes var iegādāties “Positivus” festivāla mājas lapā www.positivusfestival.com, kā arī “Biļešu Servisa” kasēs un internetā http://ej.uz/positivus2017.

LA.lv