Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Zeltīte, Andis
Otrdiena, 21. novembris, 2017
10. septembris, 2017
Drukāt

“11.septembris: viss stāsts”: 16 gadi pēc terorakta

1. Kā pasauli ietekmējuši traģiskie notikumi 2001.gada 11.septembrī?

1no7
Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Ir pagājuši sešpadsmit gadi kopš 2001.gada 11.septembrī islāma kaujinieku nolaupītās lidmašīnas ietriecās Dvīņu torņos Ņujorkā. Pirms šokējošajiem uzbrukumiem tikai daži bija dzirdējuši par “Al Qaeda” un Osamu bin Ladenu, tomēr vēl šodien nav skaidrs, kā izbeigt radikālo islāmistu asiņaino karu pret Rietumiem.

Ar džihādistu sarīkotiem teroraktiem pasaule bija saskārusies arī iepriekš, taču 2001.gada notikumi mainīja pasauli pat vairāk, nekā spēja iedomāties to organizētāji. Bin Ladena vairs nav starp dzīvajiem, bet starptautiskais terorisms šodien tiek uzskatīts par lielāko draudu globālajai drošībai.

“National Geographic” svētdien, 10.septembrī, un pirmdien, 11.septembrī, būs skatāms raidījumu cikls “11.septembris: viss stāsts”. Tajos ir apkopoti dažādi stāsti, viedokļi, intervijas ar izdzīvojušajiem, aculieciniekiem un glābējiem.

Pirms tam “National Geographic” ir apkopojis vairākas tendences, kas atklāj, kā pasaule ir mainījusies pēc 2001.gada 11.septembrī notikušajiem teroraktiem.

  1. Kā pasauli ietekmējuši traģiskie notikumi 2001.gada 11.septembrī?
  2. Brīva pasaule bez robežām – nepiepildāma iecere
  3. Mainījusies terorisma “seja”
  4. Uzplaukumu piedzīvo slepenie dienesti un novērošanas tehnoloģijas
  5. Droni ietekmē karadarbību
  6. Attīstījās katastrofu un traumu medicīna
  7. Aviopārvadājumi ir kļuvuši daudz drošāki

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+