Mobilā versija
+4.2°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
24. marts, 2015
Drukāt

11 soļos pārbaudi, vai tavs auto gatavs pavasarim

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Pēc ziemas automašīnai nepieciešama kārtīga apkope, ne tikai mazgāšana un riepu maiņa. Ieteikumus drošam autobraukšanas pavasarim sagatavojis eļļu un smērvielu ražotājs “Valvoline”.

Šķidrumu līmenis
Pārbaudi un, ja nepieciešams, papildini dzinēja eļļu, bremžu un transmisijas šķidrumus. Nomaini ziemai paredzēto logu mazgāšanas šķidrumu pret augstākām temperatūrām piemērotu.

Caurules un siksnas
Pārbaudi, vai nav parādījušās plaisas un nodilums. Ja nepieciešams, nomaini.

Akumulators
Notīri un nofiksē savienojumus, pārbaudi koroziju. Veic uzlādi. Izlādēta akumulatora pazīmes: vājš ārējais un salona apgaismojums, logu atvēršana un aizvēršana ir ilgāka nekā parasti.

Bremzes
Pārbaudi bremžu līnijas, klučus un diskus. Problēmu pazīmes: bremzējot automašīna saslīd uz sāniem, dzirdamas čīkstošas vai grabošas skaņas un pārāk “mīksts” bremžu pedālis.

Izpūtējs
Pārbaudi, vai nav noplūdes un bojāti izpūtēja balsti.

Gaisa filtrs
Nomaini gaisa filtru ik pēc 48 līdz 80 tūkstošiem nobraukto kilometru. Aizsērējis vai bojāts gaisa filtrs palielina degvielas patēriņu.

Apsilde, ventilators, gaisa kondicionieris
Pārbaudi apsildes sistēmas, ventilatora un gaisa kondicioniera darbību. Nomainot aizsērējušu filtru, var samazināt degvielas patēriņu.

Veic apkopi
Regulāra eļļas un gaisa filtra maiņa, kā arī atbilstošs riepu spiediens samazina degvielas patēriņu.

Stūre un amortizācija
Pārbaudi triecienu absorbētājus, stūres statņus, lodīšu gultņus un citas svarīgas detaļas.

Riepas
Piepumpē riepas līdz optimālajam spiedienam. Pārbaudi protektora nodilumu un nomaini nodilušas riepas. Nevienmērīgs nodilums norāda, ka nepieciešama riteņu balansēšana.

Redzamība
Notīri un, ja nepieciešams, nomaini vējstikla tīrītāju slotiņas. Rūpīgi notīri priekšējos lukturus un citus gaismas signālus.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+