×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Infografika: 11 vienkārši padomi, kā darbavietā vairāk kustēties

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un Veselības ministrijas kampaņas “Veselības vasara” ietvaros izveidota infografika, kurā attēloti vienkārši padomi, kā darbavietā ieviest vairāk kustību, informē SPKC.

Lai gan mūsdienās pilnībā atteikties no sēdoša darba nav iespējams, īpaši birojos strādājošajiem vai transporta līdzekļu vadītājiem, tomēr iespējams sekot līdzi, lai ikdienā ieviestu dažādas aktivitātes fiziskās slodzes palielināšanai.

SPKC vairak kusteties

SPKC klāsta, ka tās veiktajā Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījumā noskaidrots, ka vismaz pusstundu fiziskiem vingrinājumiem divas trīs reizes nedēļā velta tikai 28,8% aptaujāto. Savukārt Pasaules Veselības organizācijas ieteikumu nodoties fiziskām aktivitātēm vismaz 150 minūtes nedēļā ievēro vien 15% Latvijas iedzīvotāju.

“Tehnoloģiskais progress neapšaubāmi ir atvieglojis mūsu dzīvi, taču vienlaikus atnesis veselībai kaitējošu blakusefektu – mazkustīgu dzīvesveidu. Tūkstošiem cilvēku darba dienu vada sēdus, pieceļoties no krēsla tikai dažas reizes astoņu stundu laikā. Šāds darba režīms ilgtermiņā var radīt nopietnus veselības traucējumus,” klāsta SPKC direktore Inga Šmate.

Ņemot vērā mazkustīga dzīvesveida iespējamās sekas, kampaņas „Veselības vasara” mērķis ir mudināt Latvijas iedzīvotājus ikdienas gaitās iekļaut vairāk fizisko aktivitāšu un sniegt praktiskus padomus par veselības stāvokļa uzlabošanu ilgtermiņā ar fiziski aktīva dzīvesveida palīdzību.

Piemēram, infografikā “Aktīvāka diena darbavietā” apkopoti padomi, kas neprasa papildu laiku un pūles, bet gan ieradumu mainīšanu – sākot ar lielāka attāluma noiešanu kājām, no rīta dodoties uz darbu, vai ierosinot kolēģiem sapulces rīkot svaigā gaisā, pastaigājoties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+