×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Junkuram 110 eiro par vienu dienu Saeimā (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Nozvērējies deputāta "pienākumus pildīt godīgi un pēc labākās apziņas", deputāts Junkurs jau pēc pāris minūtēm skrēja nodot iesniegumu par mandāta nolikšanu, atbrīvojot ceļu uz Saeimu zem svītas palikušajai Solvitai Āboltiņai. Citi politiķi par to ironizēja, piemēram, Nacionālās apvienības politiķis Einārs Cilinskis vakar ietvītoja: "Junkura mandāts varētu folklorizēties, līdzīgi kā Pirra uzvara. Kaut tu junkura mandātu dabūtu!"

Vairāki “Latvijas Avīzes” lasītāji redakcijā interesējušies, vai un cik lielu algu par vienas nepilnas sēdes apmeklēšanu saņems nu jau bijušais deputāts Jānis Junkurs (“Vienotība”), kurš nolika mandātu uzreiz pēc tā saņemšanas.

Kā informēja parlamenta preses dienestā, Jānim Junkuram 12. Saeimas deputāta pilnvaras tika apstiprinātas 4. novembrī un, tāpat kā citiem deputātiem, amatalgas aprēķins viņam sākts ar šo dienu. Ņemot vērā to, ka Junkurs 4. novembrī ir nolicis deputāta mandātu, mēnešalgas izmaksa viņam tiek pārtraukta ar 5. novembri. Tādējādi Junkuram tiks aprēķināta alga par vienu dienu.

Precīza summa būs zināma decembrī, kad deputātiem tiks izmaksātas algas par novembri. Saeimas Kārtības rullis nosaka, ka deputātam izmaksā Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteikto mēnešalgu par nostrādāto laikposmu. Tātad proporcionāli laikam, kuru ieņemts deputāta amats. Deputāta amatalga ir 2192 eiro pirms nodokļu nomaksas. Tātad vienā darbdienā tautas kalps nopelna orientējoši 110 eiro uz “uz papīra”, kas ir aptuveni 74 eiro “uz rokas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. izmeklētājiem darbs Atbildēt

  Ar pistoli un labu vārdu daudz var panākt
  Kā tauta runā, ka esot zināms Vienotības Rižās Lapsas mandāts tika “nopirkts” no Garmaša par 100 000 eiro piedraudot garmatainajam deputātam ar ieroci, ja šī “pateicība” netikšot pieņemta labprātīgi. Garmati par garīgi slimu vai atpalikušu nevar nosaukt. Tomēr ja šādi piedraud tad tas garmatim ir “piedāvajums” no kura nevar atteikties pat ja šī summa par savas reputācijas graušanu ir tik smieklīgi maza ko tiesiskuma partija tam piešķīra. Cerams ka kriminālpolicija pārbaudīs arī šo gadījumu viešot skaidrību par faktiem.

 2. Ja tauta smejas, tas jau ir nopietni.

 3. Junkurs Āboltiņas glābējs, sev kapa racējs “godīgi pildot savus pienākumus”nevis pret Latviju,bet “V”.Dālderim bija mugurkauls, atrada J. Tāda ir Latvijas politika!!! Kā Solvitai nav kauna!?!

 4. Bet kā Āboltiņai aprēķinās algu par 4.novembri?

  • tāpat ka junkuram – 74€ dienā un izdalīt ar vispārējo vidējo Saeimas darbadienas stundu skaitu – tā būtu viņu alga.

 5. Blondais p!mp!s nav pārstrādājies? Pa manam Pirms viņš ir nodevis zvērestu, viņu nevar uzskatīt par Saeimas deputātu- pilna diena nesanāk nekādīgi…

Draugiem Facebook Twitter Google+